BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Benešov a Středočeský kraj

FOTO: V Benešově začaly příměstské tábory, první turnus je pro děti z Ukrajiny

4. 7. 2022 |  První z celkem sedmi turnusů benešovských příměstských táborů pro ukrajinské děti spustili v Domě dětí a mládeže (DDM) Benešov v pondělí 4. července. DDM nabídlo kapacitu 25 míst a ta se také velice rychle zaplnila. „Víme i o dalších požadavcích, ale bohužel žádné volné místo už nemáme,“ uvedla ředitelka DDM Lucie Smetanová.

Mateřskou školu Berušky přes letní prázdniny opraví za téměř dva miliony korun

4. 7. 2022 | Milion a 830 tisíc korun včetně daně z přidané hodnoty bude stát prázdninová oprava Mateřské školy Berušky v Táborské ulici v Beneěově. Dojde při tom k rekonstrukci jihovýchodní a jihozápadní fasády a současně k výměně vstupních vrat.

Votice 'pro jistotu' požádaly o prodloužení dokončení čistírny odpadních vod

4. 7. 2022 | /FOTOGALERIE/ Votice dokončily intenzifikaci čistírny odpadních vod (ČOV). Město se díky tomu může rozrůstat. A prostor je velký. Čistírna má totiž dvojnásobnou kapacitu, než je současný počet obyvatel Votic.

Na Pilníkovu pozdním odpoledni se na motorkách více létalo, než jezdilo

3. 7. 2022 | /FOTOGALERIE/ Termín konání Pilníkova pozdního odpoledne je pro fanoušky motorek datem, které si určíte zapíšou do kalendářů. Letošní, v pořadí 16. ročník, se konal v sobotu 2. července v Čerčanech.

OBRAZEM: Budovatelé obchvatu Olbramovic sekali trávu a pokládali další asfalt

2. 7. 2022 | I když konečně sprchlo, budovatele přeložky silnice I/3 u Olbramovic to nezastavilo. Například ve čtvrtek 30. června finišér pokládal další vrstvu asfaltové směsi v úseku přilehlém k silnici vedoucí kolem známého Čapího hnízda k Tomicím.

Zdroj: benesovsky.denik.cz | Další zprávy »
20:11:48 | 05.07.2022

Mořští boxeři jsou zcela bez konkurence. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou podruhé křížem krážem za zvířátky

Mořští boxeři jsou zcela bez konkurence. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou podruhé křížem krážem za zvířátky

2. 7. 2022 | Druhý díl našeho putování po stopách zajímavých tvorů, kteří s námi sdílejí naši planetu, nás zavede na rybí tržiště v Itálii, Chorvatsku nebo Řecku. Je velmi pravděpodobné, že mezi různou havětí uvidíte podivné tvory, kteří nápadně připomínají obrovské kudlanky. I když se to na první pohled nezdá, právě jste se seznámili s největším boxerem všech dob v „hypermuší“ váze, strašidelným straškem!

Práce učitele je ten nejlepší džob na světě. Pojďme hovořit o školství s učitelem

Práce učitele je ten nejlepší džob na světě. Pojďme hovořit o školství s učitelem

1. 7. 2022 | Původně se můj dnešní článek měl věnovat plánovaným změnám Rámcového vzdělávacího programu, podle něhož se dnes na školách učí. Ale pod dojmem loučení s našimi deváťáky jsem se rozhodl jinak. Napíši o krásách učitelské profese. Školní rok musíme ukončit pozitivně!

Ne Hitler, ale klima je na vině. Komentář Štěpána Chába

Ne Hitler, ale klima je na vině. Komentář Štěpána Chába

29. 6. 2022 | Odběhneme si na chvíli z našich luhů a hájů přes africkou Nigérii, vezmeme to přes Irsko, a skončíme v Bruselu s přestupem v Hitlerově Berlíně. Na první pohled to může vypadat, že spolu osa Nigérie – Irsko – Evropská unie – Hitlerův Berlín nesouvisí. Ale souvisí. Vše souvisí se vším. Obzvláště, když takovou osu napadne jistá zaslepenost.

Neuvěřitelné kočky. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou poprvé křížem krážem za zvířátky

Neuvěřitelné kočky. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou poprvé křížem krážem za zvířátky

25. 6. 2022 | Dvě fotografie koček v prvním dílu putování po stopách zajímavých tvorů, kteří s námi sdílejí naši planetu, dělí stovky let v čase, a navíc i tisíce kilometrů. Ta první micka je sice mumifikovaná, ale zato pochází ze světoznámých egyptologických sbírek Národního muzea v brazilském Rio de Janeiru. (Dnes už ji však neuvidíte, protože společně s jinými poklady vědění vzala za své při obrovském požáru.) Druhá, a hlavně živá kočka si zase hoví na sluníčku ve vietnamské metropoli Hanoji, na zápraží ne ...

Co má vězeň svědomí Julian Assange společného s britskými žoldáky, zajatými na Donbasu? Svět Tomáše Koloce

Co má vězeň svědomí Julian Assange společného s britskými žoldáky, zajatými na Donbasu? Svět Tomáše Koloce

25. 6. 2022 | 9. června byli v Doněcku odsouzeni k smrti britští občané Aiden Aslin a Shaun Pinner a marocký občan Ibráhím Sádún, kteří v rusko-ukrajinské válce bojovali v svazcích ukrajinské armády a byli zajati, protože nejsou ukrajinskými občany, nevztahují se na ně Ženevské konvence o zacházení se zajatci. Osm dní nato, 17. června, rozhodla britská ministryně vnitra o vydání šéfredaktora stránek WikiLeaks, specializujících se na zveřejňování tajných materiálů světových vlád, Juliana Assange, do USA, pod m ...

Zdroj: krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/ | Další zprávy »
20:11:50 | 05.07.2022

Úterý 5.7.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.