BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Kyberútok přinese lékařům v benešovské nemocnici další práci

14. 12. 2019 | Co všechno s sebou přinesl útok na počítačovou síť Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově? Především to bylo to nejzásadnější. Ohroženi byli někteří pacienti, které zdravotníci museli narychlo převážet do jiných nemocnic. Díky obrovskému pracovnímu nasazení desítek IT specialistů i celého nemocničního týmu se s následky v Benešově vyrovnají po pěti dnech usilovné práce, v pondělí 16. prosince.

KRÁTCE: Statečné ženě Evě Formánkové dali poslední sbohem

14. 12. 2019 | Rodačka z Popovic, absolventka Gymnázia Benešov a signatářka Charty 77 Eva Formánková, zemřela v neděli 8. prosince. V lednu by jí bylo 89 let. Statečná žena vystudovala Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a jako redaktorka v nakladatelství Mladá fronta dlouhodobě přesvědčovala kolegy o nutnosti vydávat nemarxistickou filozofii. Uspěla ale až na jaře roku 1968.

Vysílenou potápku roháče zachránili hasiči z raftu

13. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Tři sta metrů museli urazit hasiči od břehu Semovického rybníka, aby se dostali k opeřenci, který se plácal na ledu uprostřed nádrže. „K ptákovi se hasiči dostali přes asi pět centimetrů silný led na raftu,“ popsal zákrok mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Petr Svoboda. Podle Anny Dittrichové ze Záchranné stanice pro živočichy Vlašim, která se tvora ujala, se jednalo se o potápku roháče. ...

Výkopy v chodnících do jara otevřené nezůstanou

13. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Kromě uzavírek silnic kvůli velkým akcím města v Nádražní ulici a Ředitelství silnic a dálnic v prostoru křižovatky U Topolu se v Benešově v posledních týdnech „roztrhl pytel“ i s pracemi při další poměrně rozsáhlé záležitosti. V centrální části chodníky „rozvrtali“ dělníci, kteří tam hned také pokládali barevné chráničky a optické kabely.

V Benešově znají termíny schůzí zastupitelstva

13. 12. 2019 | Plán veřejných chůzí nejvyššího orgánu města v příštím roce zveřejnila benešovská radnice. Jednání zastupitelstva se uskuteční vždy v pondělí od 18 hodin v Kulturním domě Karlov. V prvním pololetí 2020 komunální politici projednají věci veřejné 17. února, 11. května a 22. června. Série jednání ve druhé půli roku začne 21. září a pokračovat bude 2. listopadu. Poslední schůze se uskuteční 14. prosince. ...

KRÁTCE: Staví bez ohledu na kolaps nemocniční počítačové sítě

13. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Podle harmonogramu a bez ohledu na kolaps počítačové sítě Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově, kterou napadl virus, pokračuje výstavba komplexního rehabilitačního centra. Dílo má rozpočet 230 milionů korun. Pacienti by centrum měli začít využívat napřesrok v říjnu.

Kraj: K normálu se benešovská nemocnice začne vracet v pondělí

12. 12. 2019 | V případě, že se nepřidají další nepředvídatelné okolnosti, předpokládá Středočeská kraj, výhradní vlastník akcií Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, že se zdravotnické zařízení začne vracet do běžných kolejí v pondělí 16. prosince. „Doufám, že tento náš optimistický scénář vyjde,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Kolaps nemocnice v Benešově: životy ohroženy nebyly, data neunikla

12. 12. 2019 | Bez peněz nezůstane na vánoční svátky tisícovka zaměstnanců benešovské nemocnice. Výplat se dočkají - byť peníze na účet jim tentokrát nepřijdou. Bude to postaru - tak jak to spousta těch mladších zažije poprvé v životě: dostanou výplatní sáček s hotovostí, předaný do ruky proti podpisu.

V benešovské nemocnici pracují jako kdysi, zapisují na papír

12. 12. 2019 | Kousek dál, ale stále ne v normálu je ve čtvrtek 13. prosince situace v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově. Zdravotníci pacienty ošetřují, ale evidenci vedou tak, jako před desítkami let - pomocí ručních zápisů na papír.„Na odstranění následků útoku na náš počítačový systém pracují nejlepší IT odborníci v naší zemi,“ uvedl telefonicky mluvčí nemocnice Petr Ballek.

Nemocnici sklátil virus. Zaútočil na počítače

11. 12. 2019 | Nemocnice prosí všechny pacienty, aby svou návštěvu odložili - nebo se obrátili na jiné zdravotnické zařízení. S touto výzvou se ve středu 11. prosince ráno prostřednictvím médií obrátil na veřejnost mluvčí Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově Petr Ballek. Benešovská nemocnice, jedna z velkých oblastních nemocnic kraje, zásadně omezila provoz. Navíc zcela nečekaně.

Radnice chce omezit parkování v centru Benešova

11. 12. 2019 | Regulace parkování je stále naléhavějším úkolem samospráv. Ulice plné aut kromě estetické vady na kráse způsobují mnohem závažnější problém. Kvůli nim může jít doslova o život. Sanity se úzkými průjezdy stěží propletou, ale velké hasičské speciály už nikoliv…

Radní vybrali nového jednatele společnosti

11. 12. 2019 | Další obchodní společnost založená benešovskou radnicí má nového jednatele, který současně plní funkci ředitele. Městská sportovní zařízení, společnost s ručení omezeným se ho dočkala při jednání valné hromady. Předtím samozřejmě tento orgán, jehož členy jsou radní Benešova, vyhlásil 1. října výběrové řízení.

Systém nemocnice ochromil počítačový virus. Pacienti jsou převáženi jinam

11. 12. 2019 | Žádný laboratorní, ani žádný jiný přístroj včetně počítačové sítě nemohou ve středu 11. prosince spustit v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově. „Nemocniční počítačový systém byl v noci zásadně napaden počítačovým kryptovirem. V současné době je významně omezen provoz nemocnice,“ potvrdil mluvčí nemocnice Petr Ballek.

Obyvatelé dětských domovů prosí Ježíška už poosmnácté

10. 12. 2019 | Jsou tři, jako slavné Grácie, kterým se někdy říká také Charitky. A také doslova plní poslání, které je s nimi od pradávna spojováno - jsou půvabné, laskavé k lidem i bohům a lidem poskytují mnohá dobrodiní. Tři kamarádky, Marta Slezáková, Daniela Bukovská a Jaroslava Maršíčková se na Masarykově náměstí už osmnáct let scházejí v době předvánoční kvůli jedinému.

Ďábelská čokoláda z Vlašimi ohromovala na veletrzích

10. 12. 2019 | Devil chocolate. Právě tak nazvali žáci čtvrtého ročníku Ekonomického lycea na Obchodní akademii Vlašim svou fiktivní firmu, s níž reprezentovali školu při mezinárodním veletrhu v Nitře. Mezi dalšími „vymyšlenými“ obchodními společnostmi ze škol celkem osmi zemí, získali mladí Vlašimáci druhé místo.

Čtyři změny vyhlášky o psech neprošly, zelenou dostal až původní radniční návrh

10. 12. 2019 | Chovatelé, kteří si přivedou domů psa z útulku, budou jeden rok osvobozeni od poplatku. Rozhodli o tom zastupitelé. Projednávání nové podoby obecně závazné vyhlášky, která se vztahuje k platbám za chov psů na území Benešova, jim ale zabralo nečekaně hodně času.

KRÁTCE: Zlý kotel nepustí plavce do bazénu

10. 12. 2019 | Radovánky ve vlnách krytého plaveckého bazénu a také na ledě s bruslemi na nohou na zimním stadionu musejí oželet příznivci rekreačního sportování v Benešově. Jak oznámila Městská sportovní zařízení Benešov, bazén je od pondělí 9. do neděle 15. prosince úplně uzavřen. Zimní stadion je ve stejnou dobu v provozu ve velmi omezeném režimu.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

9. 12. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Benešov utužoval přátelství s Francouzi ze Sainte-Agnès

9. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ České vánoční tradice, ochutnávku tuzemských specialit, ale také exkurzi pamětihodností Posázaví i Prahy či benešovských škol mají za sebou Francouzi ze Sainte-Agnès, partnerské obce města Benešova. Program hosté z jihu země galského kohouta museli zvládnout v rámci čtyřdenního pobytu v Česku.

Netvořické dvorky opět nabízely originální zboží

9. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Netvořické dvorky je už léta oblíbenou akcí místních občanů pořádanou spolkem Kolna. Originalita a jedinečná hodnota zboží je dosahována přístupem, který lze získat jenom šikovnýma rukama místních řemeslníků a hospodyněk.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
14:12:05 | 14.12.2019V předvánočním období narůstají počty krádeží v obchodních centrech až o 40 % a nezahálí ani kapsáři

Během adventu a s blížícími se vánočními svátky narůstají počty krádeží. Pachatelům nahrávají do karet i samotní lidé, kteří jsou v tomto uspěchaném období nepozorní, roztržití a věnují se více věcem najednou. Kromě zlodějů zboží v obchodech mají ...

Objednávky dárků po internetu? Právě je nejvyšší čas nakupovat!

13.12.2019 | Zpravodajství

Nejintenzivnější předvánoční období pro obchodníky i nakupující je v plném proudu. Téměř každý Čech využívající internet plánuje nakoupit alespoň část ...

Lékárníci před vánočními svátky radí: Zajistěte si své předepsané léky a nekombinujte je s alkoholem

13.12.2019 | Další

V průběhu Vánoc se mnoha chronickým pacientům mění harmonogram, na který jsou zvyklí z průběhu roku. Lékárníci se tak častěji setkávají se situacemi, ...Sobota 14.12.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.