BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Vlašim poskytla Benešovu celoobličejové ochranné masky

3. 4. 2020 | Nebezpečná východní nákaza má, jak se zdá, nejen zápory. Na silnicích je méně aut, ale k těm lepším stránkám života s ní patří také spolupráce sídel, jejichž letitá rivalita je zřejmá zejména na sportovních kolbištích. Město Vlašim tak věnovalo Benešovu deset kusů celoobličejových masek vyrobených v ČVÚT v Praze.

Nenošení roušek se může dost prodražit

3. 4. 2020 | Ještě před měsícem bylo zakrývání tváře při některých akcích považováno za protiprávní jednání. Stát tím bojoval proti výtržníkům, kteří se za roušky schovávali při demonstracích nebo bitkách fanoušků na fotbalových stadionech. Teď je všechno jinak. Kdo nenosí roušku, může platit.

Města počítají s škrty rozpočtu a prázdninové práce dělají raději už teď

2. 4. 2020 | Velké letní prázdniny jsou každoročně obdobím, kdy zřizovatelé škol investují miliony do přístaveb nebo rekonstrukcí. Jenže letos to tak pravděpodobně nebude. Nikdo totiž neví, zda školáci nezasednou do lavic právě také v červenci a srpnu. Proto k jinak prázdninovým investicím přistupují radnice už nyní. Mají k tomu vhodnou příležitost. Třídy zejí prázdnotou, když z nich děti vyhnala celorepubliková karanténa. ...

KRÁTCE: Pro roušky senioři chodit nemusí, donesou jim je

2. 4. 2020 | Až do poštovních schránek město Benešov doručí ve čtvrtek 2. dubna i následující den svým obyvatelům nad 65 let téměř čtyři tisíce látkových roušek. Pro tuto nejohroženější skupinu obyvatel je zakoupilo vedení radnice. Roušky distribuuje tým dobrovolníků se sociálními pracovnicemi Městského úřadu Benešov.

Lidé z benešovských paneláků chodí i přes karanténu každý večer na koncert

1. 4. 2020 | Potlesk na otevřené scéně sklízí v závěru každého dne trumpetista a také zpěvák benešovského Big Bandu Pacholata Richard Hrabík. „Když zazní aplaus, moje srdce muzikanta se zachvěje, protože ví, že se to lidem líbilo,“ popsal situaci zkušený osmašedesátiletý muzikant.

Rodiče kantory obdivují, ale jejich práci by dělat nechtěli

1. 4. 2020 | Že svět po novém koronaviru nebude takový, jako před ním, je jasné. Hodně intenzivně si to uvědomují i rodiče žáků. K „prozření“ je po středě 11. března přivedlo zavření škol. Řada z nich teď přehodnocuje někdy až nekriticky přísný názor na práci pedagogů. Aby ne, teď jsou z nich také kantoři.

OBRAZEM: Rytmus se přidal k šití roušek

31. 3. 2020 | Vyrábět a rozdávat roušky se rozhodla i Obecně prospěšná společnost Rytmus Benešov, která myslela i na redaktory Benešovského deníku a nadělila jim ústenky do poštovní schránky redakce. 

Lidé se mohou dovolat pomoci přes 'Dělám, co můžu'

31. 3. 2020 | Již přes šest set odborníků se spojilo, aby v projektu 'Dělám, co můžu' nabídlo pracovníkům v první linii i běžné populaci terapeutickou on-line podporu v této nelehké době, a to zdarma.

Gruntování Sázavy nezrušili a nechtějí ho ani přerušit

31. 3. 2020 | Ještě před několika týdny se stovky dobrovolníků nejen z Benešovska těšily na to, jak se zase po roce sejdou se známými při akci Čistá řeka Sázava. Ta se měla konat od pátku 3. do neděle 5. dubna. „Akci jsme pozastavili. Čekáme, jak to bude dál, zda po 12. dubnu dojde k nějakému uvolnění opatření,“ uvedla ředitelka obecně prospěšní společnosti Posázaví Bohunka Zemanová.  

Důchodci situaci nesou statečně, i když pro ně už trvá příliš dlouho

31. 3. 2020 | Někteří pamatují druhou světovou válku. A také k ní současnou dobu, kdy je v rámci holého přežití potlačena řada občanských svobod, přirovnávají. „Naši klienti ale tohle složité období nesou statečně,“ zhodnotila Drahuše Hlavatá, ředitelka Domova seniorů (DS) Jankov, i když připustila, že pro klienty Středočeským krajem zřizovaného zařízení je situace bez možnosti fyzického kontaktu s rodinou, už přece jen příliš dlouhá. ...

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

30. 3. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Dominika teď učí matematiku všechny druháky v Česku

30. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Je doma, mohla by si lebedit, ale trpí. Právě tak to má nastavené studentka pedagogiky na Technické univerzitě Liberec Dominika Chalušová z Votic. Čtyři roky učila v Základní škole (ZŠ) Pyšely, poslední rok dojíždí do ZŠ Vorlina ve Vlašimi, kam chodila i jako žačka a kde by po dostudování měla také učit.

Dopravu na votickém kopci zastavilo počasí

30. 3. 2020 | Silnice I/3 v úseku mezi Voticemi a Miličínem je nyní, v pondělí 30. března v 6.30 zcela neprůjezdná. 

Pohlednice z minulosti: Z historie obce Krchleby

29. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Krchleby je název řady obcí ležících u Křečovic na Benešovsku. Známé byly už v roce 1444, kdy je odkázal Petr z Losenice synu Mikešovi. V 18. století, jak uvádí kronika, končí doba, kdy byly Krchleby připojovány k okolním statkům a opět tvořily samostatný statek.

Lidé z Poříčí se na stát nespoléhají, pomohli si raději sami

29. 3. 2020 | Obec Poříčí nad Sázavou, v níž žije 1321 lidí, je nejspíš jediným takto velkým sídlem v Česku, kde bude mít po víkendu každá domácnost svou dezinfekci. A to přes to, že tohle zboží je, vedle účinných respirátorů, nedostatkové. „Začali jsme ji shánět minulý víkend a bylo to hodně komplikované,“ přiznal starosta Jan Kratzer.

V Benešově šijí dobrovolníci roušky z látek od lidí z Pyšel

28. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Jaký charakter v lidech dříme, se v této době ukazuje naprosto zřetelně. Zatímco někteří pouze nadávají na poměry, jiní se chopí práce a bez nároku na odměnu pomáhají. Kolik takových je na Benešovsku, spočítat nelze. Určice ale stovky.

Zdravotníci z nemocnice jsou po kontaktu s nakaženou seniorkou v karanténě

28. 3. 2020 | Celkem sedm pracovníků benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie zůstává v domácí karanténě. Do izolace je poslala Krajská hygienická stanice Středočeského kraje poté, co se setkali při výkonu své práce se starší pacientkou, u níž pozdější testy prokázaly nákazu onemocněním Covid-19.

KRÁTCE: Budovatele stoky virus nezastaví

27. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Ani mimořádná situace kolem onemocnění Covid-19 nepřerušila stavby v Nádražní ulici v Benešově. Tam se nyní schyluje k budování kanalizace. Jak důležitá je hygiena, není v těchto chvílích třeba připomínat. Naštěstí už jsou minulostí otevřené stoky a kanalizace se přesunula do trubek v zemi. Další kanalizační řád vznikne v rámci stavby parkovacího domu.

Na lékárníky z Benešovska se účinné respirátory nedostaly, mají dál jen roušky

27. 3. 2020 | Do lékáren v Benešově a Vlašimi doputovaly dlouho slibované ochranné pomůcky pro jejich pracovníky. Místo avizovaných a proti nákaze Covid-19 účinným respirátorům, ale lékárníci získali jen obyčejné roušky. Těmi, jak známo sami nositelé ochraňují lidi ze svého okolí. Ale obráceně, to už dost dobře nefunguje.

Benešovská nemocnice hledá lidi na úklid

26. 3. 2020 | Zatímco v oblasti poskytování zdravotnické péče má Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově personální problematiku pod kontrolou, jiné to je z pohledu personálu, který ve zdravotnickém zařízení zajišťuje úklid a udržuje čistotu.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
22:11:49 | 03.04.2020Program Antivirus startuje už 6. dubna, firmy budou mít peníze na účtu v řádu dní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhla úpravu programu "Antivirus", který přinese významnou podporu zaměstnavatelům, na které doléhá epidemie koronaviru. Hlavním cílem je pomoci firmám se mzdovými náklady, aby nebyly nuceny ...

Vláda schválila 25 tisíc korun pro OSVČ, spouští také program na podporu zaměstnanosti

31.03.2020 | Zpravodajství

Jednorázová podpora 25 000 korun pro osoby samostatně výdělečně činné, úhrada většiny mzdových nákladů pro zaměstnavatele postižené nařízeními vlády č ...

Krizový štáb Středočeského kraj přijal mimořádné opatření v provozu veřejné drážní dopravy

31.03.2020 | Z regionu

Na základě opatření Vlády ČR ke snížení rizika nákazy koronavirem COVID-19 dnes 31. 3. Krizový štáb Středočeského kraje rozhodl o přijetí mimořádného ...Sobota 4.4.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.