BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Na táboře mluvili o prevenci popálenin

22. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Mezi lesy nedaleko Vrchotových Janovic se nachází louka, na které se již 14 let o prázdninách schází kupa nadšenců, a ti během svých dovolených nezištně pořádají týdenní rodinný tábor pro děti nejen z votického okolí. Aktéři pořádající táborové hry se během let obměňují, střídají. To však nemění nic na tom, že tábořiště je neustále zvelebováno.

KRÁTCE: Atleti na čas vytlačí auta z ulic Benešova

22. 8. 2019 | Už předem by se na přechodnou úpravu provozu měli připravit motoristé, kteří jsou zvyklí vjíždět a stát v centru Benešova. O dočasnou změnu tamního provozu požádali Silniční správní úřad Benešov pořadatelé ze zapsaného spolku SK Benešov žije sportem, a to kvůli sportovní akci Benešovský běžecký festival.

Při setkání pro demokracii vzpomenuli i srpen 1968 a 1969

21. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Kvůli dovoleným méně lidí než naposledy se ve středu 21. srpna zúčastnilo Milionu chvilek pro demokracii na Masarykově náměstí. Řečníci připomněli důvod protestů, jímž je dlouhodobá situace ve vrcholné české politice se stíhaným premiérem. Jak uvedl Tomáš Novák, jeden z organizátorů, je potřeba si připomenout také výročí.

O vysoce nakažlivých chorobách se pobaví v Benešově

21. 8. 2019 | Jak postupovat při výskytu pacienta s vysoce nakažlivou nemocí ve zdravotnickém zařízení? To je téma, o kterém se chytají benešovští zdravotníci diskutovat s dalšími odborníky. „V Nemocnici Rudolfa a Stefanie proto připravujeme konferenci. Bude první taková v kraji,“ uvedla Markéta Zikmundová z benešovské nemocnice.

Votice chystají velkou rekonstrukci páteřní Husovy ulice

21. 8. 2019 | Bezpečně do zaměstnání či školy a zpět. To je základní moto investice, kterou chtějí letos, případně v první polovině příštího roku realizovat Votice. Ve spolupráci se Středočeským krajem totiž chystají velkou rekonstrukci Husovy ulice a kolem ní vedoucího chodníku. Práce se budou týkat úseku od kruhové křižovatky pod klášterem až k vlakovému nádraží. Tento úsek je dlouhý téměř tři kilometry.

KRÁTCE: Děti ze sociálně slabých rodin vybaví do školy pomůckami

21. 8. 2019 | Už podruhé se uskutečnila sbírka školních potřeb a podle jejího organizátora, Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Benešově, byla úspěšná. Soustřeďování předmětů, které využijí děti ze sociálně slabých rodin, se konalo během prvního prázdninového měsíce.

Po jednání vlády se Mikroregion Voticko může radovat

20. 8. 2019 | Na tu zprávu čekaly obce sdružené v Mikroregionu Voticko řadu let. Po pětiletém kolotoči jednání se podařilo po schválení Vládou České republiky uzavřít smlouvu se Správou železniční dopravní cesty o bezúplatném převodu pozemků pod bývalou železniční tratí z Votic do Olbramovic na Mikroregion Voticko.

KRÁTCE: Údolí Kamenického potoka zaberou dřevorubci

20. 8. 2019 | Další práce na odstraňování stromů uschlých kvůli dlouhodobé absenci srážek a působením dřevokazného brouka si drvoštěpové v údolí Kamenického potoka naplánovali na období od čtvrtka 22. do pátku 23. srpna. Kvůli zajištění bezpečnosti účastníků silničního provozu řidiči zmiňovaným místem, mezi Čakovicemi a Kamenicí po silnici druhé třídy číslo 107 v uvedené době neprojedou.

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Benešovsku?

19. 8. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Do benešovské tratě se zakousnou obří stroje z ciziny

19. 8. 2019 | Sestava údajně nejvýkonnější kolejové mechanizace v Evropě, která se u nás jako celek objeví vůbec poprvé, bude v příštích dnech i týdnech k vidění na benešovské železniční trati. Deník o tom informoval Zdeněk Zuntych ze společnosti Swietelsky Rail CZ, která práce zajišťuje na objednávku Správy železniční dopravní cesty. S tím, že projekt úpravy geometrické polohy koleje na 58 kilometrech tratě z Prahy-Hostivaře do Votic je skutečně ojedinělý. Nejen délkou úseku, ale mimo jiné i tím, že zakázka ...

Možnost otestovat fyzickou kondici využily především dětské tábory

18. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Army test, jak se akce k ověření tělesné zdatnosti jmenuje, proběhla v sobotu 17. srpna v Růžové zahradě na zámku Konopiště. Testy pro veřejnost připravila Asociace pro podporu aktivní zálohy. Spočívají v disciplínách, které jsou zastoupeny ve skutečných každoročních  testech příslušníků Armády České republiky. Pro větší atraktivitu u dětí byly doplněny o další disciplíny.

Z věže kostela sv. Prokopa sundali makovici

16. 8. 2019 | /FOFOGALERIE/ Z malé sactusní věže kostela sv. Prokopa v Sázavě byla v pátek 16. srpna sundána makovice. Pracovníci firmy, která provádí opravu v areálu Sázavského kláštera, demontovali kříž i makovici z věže a pomocí lana je spustili dolů. 

OBRAZEM: Netopýři měli u návštěvníků úspěch

16. 8. 2019 | Možnost setkat se ve Vodním domě v Hulicích s netopýry využilo přes šest desítek návštěvníků. Dalších sto návštěvníku mělo přitom možnost podívat se přímo do zimoviště netopýrů v nedaleké hrázi vodní nádrže Švihov. Zimoviště, které se nachází v revizní štole hráze, je běžně veřejnosti nepřístupné. Tentokrát však otevřelo svoje brány a nabídlo jedinečnou exkurzi.

KRÁTCE: Ve Vodním domě vytvořili poučné omalovánky pro děti

16. 8. 2019 | Speciálně pro Vodní dům byly navrženy a vytvořeny omalovánky, které představí Vodní dům Hulice v sobotu 24. srpna ve 14 hodin.

Děti z mračské mateřinky objevily kouzlo vody

15. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ O tom, jak je dešťová kapka velká, jak se dostane déšť na oblohu, nebo co je koloběh vody v přírodě, se v tomto týdnu dozvěděly děti z mateřské školky MiniSvět z Mrače.

Muž, který zalarmoval záchranáře kvůli fiktivní nehodě, potrestán nebude

15. 8. 2019 | Muž se nedopustil přestupku, ani trestného činu a nebude potrestán. Tak zní rozhodnutí v případu nahlášení vážné nehody na Benešovsku, při které měl dle mužova oznámení v obci Miličín kamion vjet do davu lidí a zranit nejméně dvě osoby.

KRÁTCE: Slavnostně přivítají nové občánky města Benešov

15. 8. 2019 | Zrození nového života je vždy důvod na oslavu. Příjemný start do života a jeho úspěšné pokračování chce novorozencům popřát i město Benešov. Proto zve novopečené rodiče a jejich nejnovější potomky na tradiční slavnost vítání občánků.

Den české historie se uskuteční pošesté

13. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Již šestý ročník „Dne české historie“ se 24. srpna uskuteční v středočeském Křivsoudově. Organizátoři připravili ve spolupráci s vojenskými historickými kluby a Armádou ČR bohatý program, který zároveň reflektuje letošní významná výročí.

KRÁTCE: V Týnci chystají opravu, ve středu 14. srpna nepoteče pitná voda

13. 8. 2019 | Kvůli výměně uzavíracích armatur na potrubí páteřního vodovodního vedení v týneckých ulicích Komenského a Okružní, nepoteče tamním obyvatelům ve středu 14. srpna pitná voda. Oprava s odstávkou dodávky pitné vody začne už v sedm hodin ráno a hotovo, s opětovným zprovozněním vodovodu a dodávkou vody obyvatelům, by mělo být ve čtyři odpoledne. 

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Benešovsku?

12. 8. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
06:12:28 | 23.08.2019Finanční správa se zaměřila na kontrolu poskytovatelů ubytovacích služeb přes Airbnb

Finanční správa se v rámci kontrolní činnosti zaměřila v uplynulých měsících na subjekty, které poskytují ubytovací služby přes elektronickou platformu Airbnb. Z takto získaných prostředků mají totiž nájemci povinnost odvést daň. Pracovníci Finanční ...

Hospodářská komora: Většina firem volá po změně současného systému stravenek

19.08.2019 | Ekonomika, podnikání

7 z 10 firem napříč obory a velikostmi souhlasí se zavedením stravenkového paušálu, tedy alternativy, podle níž by zaměstnancům místo papírových strav ...

Jak správně zvyšovat nájemné pomocí inflační doložky

17.08.2019 | Bydlení, dům a zahrada

Zvyšování nájemného má svá pravidla, která je pronajímatel povinen dodržovat. Pronajímatel si může zajistit pravidelné zvyšování nájemného přidáním in ...Pátek 23.8.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.