BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Potřebným při sbírce darovali statisíce korun

21. 1. 2020 | Výtěžek z letošní už dvacáté Tříkrálové sbírky zase o něco předčil množství darů, které věnovali lidé z Benešovska loni. „Do ulic Benešova a okolních obcí se vypravilo osmadvacet kolednických skupin, kterým se podařilo shromáždit nečekaných 225 370 korun,“ uvedla Jitka Wagnerová z Farní charity Benešov. Například jen při tříkrálovém koncertu Sukova komorního sboru, lidé věnovali přes třináct tisíc korun. ...

Stavba atletického tunelu v Benešově letos nejspíš nezačne

21. 1. 2020 | O tom, že výstavba atletického stadionu na Sladovce udělala radost zejména běžcům, není třeba polemizovat. Ale není třeba obšírně mluvit ani o tom, že sportoviště dosud není kompletně dokončené. Na místě je naopak otázka, kdy se tak stane.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

20. 1. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Vodovodní potrubí čistí v Benešově ledovou tříští

20. 1. 2020 | Další záhadně znějící pojem - ice pigging, se pomalu stává součástí běžného života Benešova. „Jedná se o moderní metodu čištění potrubí od usazenin za pomoci ledu, kterou vyvinuli ve Velké Británii,“ připomněl místostarosta Roman Tichovský.

Stavba biokoupaliště ve Voticích začala, i když je leden

20. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Klasická zimní přestávka stavebních prací neplatí letos ani ve Voticích na stavbě biokoupaliště. „Ve středu 15. ledna na staveništi proběhl kontrolní den, kde se projednávaly například podrobnosti ve vnitřním dispozičním řešení bufetu pro návštěvníky, umístění altánu a postup stavebních prací,“ připomněl mluvčí votické radnice Jan Vachtl.

Objev středověké pekárny na zámku Komorní Hrádek byl překvapením

20. 1. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Nečekaný objev středověké pekárny byl uskutečněn před dvaceti lety na zámku Komorní Hrádek u Chocerad v Posázaví. Na počátku byla běžná oprava, zedník s poněkud razantnějším úderem kladívka a především náhoda.

Uklízet Sázavu budou jen ti, co se přihlásí

20. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zatímco v začátcích akce Čistá řeka Sázava bral organizátor, obecně prospěšná společnost Posázaví, do týmu uklízečů, obrazně řečeno, každou ruku, nyní, po patnácti letech, je situace naprosto odlišná. Posázaví do party dobrovolníků přijme jen toho, kdo si včas řekne.

KRÁTCE: Město chce naplnit závazek o prodeji pozemku v kasárnách

20. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Pozemky v někdejších Pražských kasárnách mezi ulicemi Karla Nového, Pražskou a Dukelskou má v dlouhodobém záměru připravené k prodeji město Benešov. To o transakci s firmou Sládek Group jednalo už před několika lety a ze smlouvy vyplývají pro obě strany určité povinnosti. O jejich naplnění se nyní jedná za účasti právníků.

Pohlednice z minulosti: Školní lyžařský výcvik býval pro děti dobrodružstvím

19. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Nejpříjemnější vzpomínky dospělých na roky strávené v základní škole se často vracejí do doby, kdy se konal oblíbený lyžařský výcvik na horách. Nejinak tomu bylo také v Základní devítileté škole v Týnci nad Sázavou, odkud pochází série snímků z roku 1975.

V Benešově se strhla paintballová bitva

19. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Druhý díl paintballové bitvy Stalingrad se konal v sobotu 18. ledna na vrchu Kavčák v Benešově. Na účastníky čekaly dva scénáře hry - vojenská technika a Pepe's pekelná kuchyně, ale především spousta zábavy.

Na projektu o bydlení se podílí také město Benešov

19. 1. 2020 | Do vzniku ojedinělé metodiky v oblasti kvality bydlení z pohledu obcí zapojila Národní síť Zdravých měst spolupracující s experty z Fakulty architektury ČVUT a Centra kvality bydlení, také město Benešov. „Záměrem dokumentu je nabídnout obcím přehledný nástroj, pomocí kterého mohou relativně jednoduchým způsobem analyzovat a prověřit úroveň své péče o tuto oblast,“ připomněla Aneta Barešová z odboru školství, kultury a sportu městského úřadu. ...

Kdo byli naši předci, může vědět každý a je to důležité

18. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ O tom, jak sestavit rodokmen vyprávěl a radil, a to velice poutavým způsobem, historik Tomáš Zouzal. Jeho přednáška, kterou nejen pro místní obyvatele připravila na sobotu 18. ledna podvečer pyšelská radnice, přilákala několik desítek lidí a to všech generací. Za dobrovolné vstupné se účastníci dozvěděli, jak začít, kde hledat podklady, nebo to, jak důležité je také umění četby starých způsobů písma. ...

České silnice pokryla ledovka. Do akce vyrazily stovky sypačů

18. 1. 2020 | Na silnicích ve středních Čechách, na jihu Čech nebo Vysočině se v noci na dnešek začala tvořit ledovka. Nasazeny byly stovky sypačů. Řidiči musí být podle silničářů opatrní.

Na staveništi parkovacího domu objevili další poklad

18. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Příznivé počasí přeje také dvěma velkým investičních akcí města Benešov. Vedle dopravního terminálu pokračuje budování parkovacího domu v Nádražní ulici. Poté, co tam stavebníci narazili na „poklad“ v podobě nikde zakresleného lapolu, tedy jímky pro soustředění případných úniků ropných látek z železničního nádraží, objevili další „vzácnost.“

KRÁTCE: Na Klášterce lze sportovat kdykoliv. Co takhle zkusit discgolf?

18. 1. 2020 | O tom, že běhat lze kdykoliv, není třeba diskutovat. Ale stejné je to i v jiných odvětvích sportu, a sice i v těch, která nejsou široké veřejnosti až tak notoricky známá. Jedním z nich je discgolf. Tento kříženec metání „létajících talířů“ čili frisbee a klasického golfu, může v benešovském parku Klášterka ležícího na zelené ploše mezi Čechovou ulicí a Karlovem, zkusit každý.

Radnice se připravují na možný kyberútok

17. 1. 2020 | Jak zranitelná jsou zařízení, která využívají nejmodernější techniku, ukázal prosincový kyberútok na počítačovou síť Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově. Právě z toho důvodu je na místě se ptát, jak jsou proti hackerům chráněny počítače na radnicích s osobními údaji občanů.

OBRAZEM: Budují dopravní terminál, i když nejsou moc vidět

17. 1. 2020 | Trochu skrytě za dřevotřískovým bedněním chránícím pracovníky před přímým atakem nepříjemného lednového počasí probíhají na začátku nového roku práce na stavbě dopravního terminálu v Benešově. I kdyby se zhotovitel chtěl velkoryse „rozmáchnout“ a pohnout dílem o velký skok, nepůjde to.

Brány mají v Konopišťské ulici bránit vjezdu vyšších aut

16. 1. 2020 | Umístění dvou poloportálových zábran, jejichž účelem je upozornit řidiče na sníženou výšku průjezdného profilu pod mostní konstrukcí mostu na silnici I/3, pod nímž vede silnice III/10614 z Benešova na Neveklov a Netvořice, navrhuje v Konopišťské ulici Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje.

Z maléru v benešovské nemocnici se má poučit celá republika

16. 1. 2020 | V Benešově je - při vší úctě - jen nemocnice „okresního typu“. Ve čtvrtek to připomněl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v souvislosti s prosincovým útkem počítačového viru na datovou síť benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie, který její fungování prakticky ochromil na tři týdny (a prozatímní, nikoli tedy konečné finanční následky jsou aktuálně vyčísleny na 40 milionů korun). „Kdyby takový útok nastal v nějaké fakultní nemocnici, byly by dopady fatální,“ konstatoval ministr při návšt ...

V každém městském bytě v Benešově opraváři pracovali více než jednou

16. 1. 2020 | Město Benešov má ve svém vlastnictví téměř dva tisíce bytů. A tak to v nejbližší době zůstane. Privatizace další části bytového fondu prozatím ustrnula. Sídla se smí majetku zbavovat pouze za tržní cenu. Z toho pak plyne malý zájem veřejnosti o nákup nemovitosti a starostí o údržbu s tím spojených. Ty tak dál zůstávají na vlastníkovi.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
14:12:12 | 21.01.2020Pitná voda má být novým ústavním zákonem nadřazená nad jiné zájmy

Ministerstvo zemědělství s odborníky zpracovalo návrh ústavního zákona na ochranu vody, který bude po zapracování finálních připomínek předložen parlamentním frakcím k podání poslaneckého návrhu do legislativního procesu. Uvedl to ministr ...

V ČR se po třech letech objevilo ohnisko ptačí chřipky

18.01.2020 | Zpravodajství

V České republice byl po třech letech potvrzen výskyt vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). Ohnisko nákazy se nachází v malochovu drůbež ...

Česko patří k evropské špičce ve vývozu lyžařského vybavení, zimní sporty baví polovinu obyvatel

17.01.2020 | Zpravodajství

Česká republika zaujímá s exportem v hodnotě téměř 50 milionů eur čtvrtou příčku v exportu lyží v Evropě. Před námi se drží Německo, Francie a Rakousk ...Úterý 21.1.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.