BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

FOTO: V Benešově začaly příměstské tábory, první turnus je pro děti z Ukrajiny

4. 7. 2022 |  První z celkem sedmi turnusů benešovských příměstských táborů pro ukrajinské děti spustili v Domě dětí a mládeže (DDM) Benešov v pondělí 4. července. DDM nabídlo kapacitu 25 míst a ta se také velice rychle zaplnila. „Víme i o dalších požadavcích, ale bohužel žádné volné místo už nemáme,“ uvedla ředitelka DDM Lucie Smetanová.

Mateřskou školu Berušky přes letní prázdniny opraví za téměř dva miliony korun

4. 7. 2022 | Milion a 830 tisíc korun včetně daně z přidané hodnoty bude stát prázdninová oprava Mateřské školy Berušky v Táborské ulici v Beneěově. Dojde při tom k rekonstrukci jihovýchodní a jihozápadní fasády a současně k výměně vstupních vrat.

Votice 'pro jistotu' požádaly o prodloužení dokončení čistírny odpadních vod

4. 7. 2022 | /FOTOGALERIE/ Votice dokončily intenzifikaci čistírny odpadních vod (ČOV). Město se díky tomu může rozrůstat. A prostor je velký. Čistírna má totiž dvojnásobnou kapacitu, než je současný počet obyvatel Votic.

Na Pilníkovu pozdním odpoledni se na motorkách více létalo, než jezdilo

3. 7. 2022 | /FOTOGALERIE/ Termín konání Pilníkova pozdního odpoledne je pro fanoušky motorek datem, které si určíte zapíšou do kalendářů. Letošní, v pořadí 16. ročník, se konal v sobotu 2. července v Čerčanech.

OBRAZEM: Budovatelé obchvatu Olbramovic sekali trávu a pokládali další asfalt

2. 7. 2022 | I když konečně sprchlo, budovatele přeložky silnice I/3 u Olbramovic to nezastavilo. Například ve čtvrtek 30. června finišér pokládal další vrstvu asfaltové směsi v úseku přilehlém k silnici vedoucí kolem známého Čapího hnízda k Tomicím.

Řada nájemníků - odběratelů tepla v Benešově ještě nezvýšila své měsíční zálohy

1. 7. 2022 | I když dodavatel tepla a teplé vody do benešovských obecních bytů zvýšil cenu už na začátku roku a vyzval nájemníky ke zvýšení záloh do 31. března, řada z nich, zejména těch z domů s pečovatelskou službou, to dosud neudělala. Právě proto Městská tepelná zařízení (MTZ) Benešov znovu vyzývají nájemníky, aby tak co nejdříve učinili.

PODÍVEJTE SE: Po trati z Votic do Tábora po třech měsících znovu jezdí vlaky

1. 7. 2022 | V úseku IV. železničního tranzitního koridou už zase jezdí vlaky. Naposledy jely v dubnu a pak nastalo přepojování hotových částí koridoru a výluka. První vlak projel kolem jedné hodiny v noci v pátek 1. července.

OBRAZEM: Legiovlak má zastávku v Sázavě. Zájemcům nabízí dva druhy prohlídek

1. 7. 2022 | Jednou ze zastávek putovního muzea Československé obce legionářské Legiovlak se stala železniční stanice v Sázavě. Návštěvníci si do neděle 3. července mohou vybrat mezi dvěma druhy prohlídek. 

Policisté na konec školního roku spustili akci. Vidět je bude také o prázdninách

30. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ Také v Benešově se v poslední den školního roku pustili policisté do plnění úkolů v rámci celorepublikové dopravně-bezpečnostní akce. Už ráno před osmou hodinou dohlíželi na dopravu ve velmi rušné Jiráskově ulici u tamního gymnázia a základní školy. Pak se přesunuli do Nádražní ulice. I tam u přechodů pomáhali chodcům přejít bezpečně na druhou stranu silnice.

OBRAZEM: Vysvědčení rozdána, školáci mohou zamířit za letním dobrodružstvím

30. 6. 2022 | Konec školního roku je tu a děti příští dva měsíce prožijí sladkým nicneděláním. Například v Základní škole Jiráskova v Benešově před rozdáváním vysvědčení chyběl klasický projev ředitele. Ten se sice z reproduktorů ve třídách ozval, ale jen aby uvedla další řečníky, jimiž byli vycházející žáci ze tří devátých tříd.

OBRAZEM: Co s 'divokým' parkovištěm Na Blátě v Benešově určí územní studie

30. 6. 2022 | Co s prostorem, který vznikl po demolici tržnice ve Vnoučkově ulici v Benešově před pěti lety? Tuto otázku řeší radnice už řadu let. Jistou představu ale nyní město má.

Muže ze Čtyřkol, který napsal dopis na rozloučenou, našli kriminalisté mrtvého

29. 6. 2022 | Pátrání po šestačtyřicetiletém muži ze Čtyřkol, které vyhlásila Policie ČR v pondělí 27. června, nemělo šťastný konec. Jak potvrdila ve čtvrtek 30. června mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová, muže se sice podařilo nalézt, ale bez známek života.

Angličtinu studentky vlašimské obchodní akademie ocenila i hejtmanka kraje

29. 6. 2022 | Významné ocenění převzala z rukou hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové Tereza Hejná z Obchodní akademie Vlašim. Studentka třetího ročníku se zaměřením na zahraniční obchod a mediální komunikaci si ocenění vysloužila za úspěšnou reprezentaci a umístění v celostátním kole soutěže v anglickém jazyce.

OBRAZEM: Děti se se školkou loučily jako vodníci, piráti a námořníci

29. 6. 2022 | Učitelky z Mateřské školy U kohouta Sedmipírka v Dukelské ulici v Benešově se rozloučily s poslední partou předškoláků. Na zahradě největší benešovské školky to byla po rozlučce v mateřince v Longenově ulici a kontejnerové školce Na Paloučku v pořadí už třetí taková akce.

Sanace skládky nad Voticemi se povedla, vodní zdroj začne znovu sloužit lidem

29. 6. 2022 | Sanace černé skládky na Polském vrchu nad Voticemi je téměř u konce. Firma Ekomonitor už průmyslový odpad, uložený do malého lomu v socialistických časech, odvezla k likvidaci. Zmizel tím jeden z velkých problémů, který město řešilo několik let. Nyní bude moci být opět využíván zdroj pitné vody na Polském vrchu, který po léta otravovaly průsaky z černé skládky.

Na Karlov auta rezidentů vjedou pouze kolem radnice. Uzavírka bude i pro chodce

28. 6. 2022 | Po opravě žulové dlažby vozovky a chodníku od Masarykova náměstí ke kostelu sv. Mikuláše v ulici Na Karlově, chystá město Benešov pokračování tohoto díla. Tentokrát se bude týkat silnice a chodníku v další části ulice, a to od zvonice u kostela sv. Mikuláše po křižovatku s ulicemi Mezi Hřbitovy a K Pazderně u smuteční síně.

Nový informační web Benešova zatím postrádá možnost reakce veřejnosti

28. 6. 2022 | Obyvatelé Benešova, kteří se zajímají o rozvoj města, mají nově k ruce další z nástrojů. K úřední desce, webu či sociálním sítím přibyla nová internetová aplikace. Ta jim pomůže v orientaci v investičních záměrech radnice.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

27. 6. 2022 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Benešovská radnice uspořádá o prázdninách příměstské tábory pro děti z Ukrajiny

27. 6. 2022 | Příměstské tábory pro ukrajinské děti s výukou češtiny připravuje s cílem lepšího začlenění dětí do společnosti společně s několika partnery město Benešov. Na jejich realizaci obdržela radnice dotaci.

Příprava na let balonu má svá pravidla a priority. Zvlášť největšího v Evropě

27. 6. 2022 | Premiérový let největšího horkovzdušného balonu se odehrál v polovině června na Benešovsku. Balon s objemem přes 13 tis9c kubíků vzduchu odstartoval společně s dvěma menšími „kamarády“ s objemem 3000 a 5000 kubíků z Letiště Benešov u Nesvačil.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
20:11:48 | 05.07.2022Zpravodajství BenešovDnes.cz

CzechTourism: Krásná místa v České republice, o kterých turisté moc neví

Znáte hrady a zámky Ctěnice, Manětín, Velké Meziříčí, Rychmburk, Tovačov, Bruntál, Strakonice nebo Bystřice pod Hostýnem? Ještě jste tam nebyli? Nejste sami, právě tyto areály patří mezi neobjevené skvosty 2022. Tedy mezi velmi zajímavá místa pro ...

Středočeský kraj chce prostřednictvím dotačního programu zvýšit nabídku obecních bytů

Zastupitelstvo Středočeského kraje dnes schválilo vyhlášení nového programu ze Středočeského Fondu na podporu obecního bydlení. Dotační program počítá ...

Dalších 22 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí za 13 milionů korun má od zastupitelstva zelenou

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Na svém dnešním zasedání schválilo krajské zastupitelstvo dalších 22 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Na pr ...

Ochránci přírody na Vysočině a na Podblanicku se pustili do záchrany hnízdících čejek chocholatých

Ochránci přírody z Pobočky České společnosti ornitologické na Vysočině a Okresního sdružení ČSOP Benešov zachraňují polní hnízda vzácných čejek chocho ...

Benefiční jízda motorkářů z Prahy do Lešan podpořila Vojenský fond solidarity

Bikers for veterans - Beneficial ride 2022 je název akce, jejíž další ročník se uskutečnil v sobotu 18. června s cílem přispět na konto Vojenského fon ...Úterý 5.7.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.