BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Voda z Želivky je ještě kvalitnější. Úpravna využívá granulované aktivní uhlí

7. 5. 2021 | /FOTOGALERIE/ Ještě zhruba devět měsíců by měl trvat zkušební provoz nové technologie, jíž je vybavena Úpravna vody (ÚV) Želivka. Modernizace, takzvaná sorpce na granulovaném aktivním uhlí, přináší pro 1,3 milionu odběratelů, včetně desetitisíců lidí z Benešovska, vyšší kvalitu vody bez pesticidů z polí, hormonů a léčiv či fosforu z pracích prášků. Platí to, i když už dříve voda splňovala hygienické normy. ...

OBRAZEM: Škrabače v akci. U obchvatu Olbramovic rostou hromady hlíny

5. 5. 2021 | Stovky, možná tisíce kubíků ornice už zmizely z trasy budoucího obchvatu Olbramovic. Po staveništi nyní jezdí především stroje, kterým se anglicky říká scrapery. Český překlad přesně vystihuje poslání těchto těžkých mechanismů – škrabač. Právě ten odstraňuje - seškrabává z hlušiny uložené hlouběji úrodnou tenkou vrstvu země. Ta je pak ukládaná na velké hromady.

Úleva! V benešovské nemocnici zrušili už přes osmdesát covidových lůžek

5. 5. 2021 | Jen za cenu maximálního nasazení veškerého personálu, vojáků, studentek zdravotních škol a dobrovolníků zvládla Nemocnice Rudolfa a Stefanie extrémní zátěž covidových pacientů. V březnu vedení nemocnice vyhlásilo stav hromadného ohrožení osob. Ten skončil 8. dubna.

OBRAZEM: Návštěvníci se vracejí do skleníků na Konopišti. Čeká je řada novinek

4. 5. 2021 | Skleníky u konopišťské Růžové zahrady se otevřely v úterý 4. května. Návštěvníci si tak mohou vedle klasické trvalé rostlinné výzdoby prohlédnout originální květináče a květinové mísy, používané při výzdobě honosného následnického sídla rodinou Františka Ferdinanda d´Este. Také si užívají například pohledy na Konopiště s hospodářskými budovami v podzámčí z konce 19. století.

Konečně se děti i kadeřnice mohly vrátit. Na ten okamžik se dlouho těšily

3. 5. 2021 | Jaké budou následky rozvolnění z pondělí 3. května, bude jasné až za pár měsíců. Teď se ale projevilo pozitivně. „Minulý týden chodilo osmdesát dětí, dnes jich dorazilo sto devadesát,“ potvrdila Taťána Mastná, ředitelka benešovské mateřinky U Kohoutka Sedmipírka.

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Benešovsku?

3. 5. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Místo volejbalových kurtů v Benešově nakonec přece jen vznikne sportovní hala

3. 5. 2021 | /FOTOGALERIE/ Volejbalové kurty u sokolovny v Dukelské ulici v Benešově se změní na sportovní halu. A novinky čekají také objekt bývalé geodézie i budovy základní školy v téže ulici.

OBRAZEM: Břehy Konopišťského rybníka obsadili mladí rybáři

2. 5. 2021 | Čilý ruch byl na 1. máje v okolí rybníka a amfiteátru v parku zámku Konopiště. Konaly se zde rybářské závody pro děti a mládež do 16 let o pohár starosty Benešova. Závodu, který pořádala benešovská organizace Českého rybářského svazu, se zúčastnilo celkem 86 dětí. Hlavním a jediným kritériem v hodnocení byla celková délka úlovků.

OBRAZEM: Do Brodců se vrátil socialismus. Naštěstí jen na jeden den

2. 5. 2021 | Oslavy 1. máje pojali v Brodcích, které jsou součástí Týnce nad Sázavou, s obrovskou dávkou recese. Na parkoviště nedaleko továrny Jawa se v sobotu začala sjíždět historická vozidla, která pamětníci znají ještě z dob, kdy v dobách socialismu běžně brázdila silnice. Tedy až na obří dumper Belaz, který na veřejné komunikace zavítá jen ve výjimečných případech.

Suchá vyhláška v Lešanech: obecní vodu smí využívat jen na pití a hygienu

2. 5. 2021 | Přesto, že takzvané suché vyhlášky, tedy omezení užívání pitné vody z obecního vodovodu obce zpravidla vyhlašují až v létě, Lešany si s takovým opatření pospíšily. „Tuto vyhlášku máme už třetím rokem,“ připomněl lešanský starosta František Ludvík.

Škrty ve veřejné dopravě. Omezení vlakových spojů se vyhnulo Voticku

2. 5. 2021 | Prázdné školy, divadla i kanceláře. Právě tento dopad pandemie se promítá i do snížení počtu cestujících v hromadné dopravě. Proto přistoupila Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) k redukci svých spojů. Zatímco u autobusů k tolika škrtům nedošlo a ubyly hlavně školní spoje, horší je to na železnici. Najdou se ovšem i výjimky. Například Voticko.

Trable cestářů: na krajnice stavitelé silnice zapomněli, teď to brzdí opravu

1. 5. 2021 | /FOTOGALERIE/ Do konce června budou řidiči využívající silnici II/112 z Benešova do Vlašimi jezdit kvůli úplné uzavírce úseku od křižovatky na Bořeňovice do Chotýšan objízdnou trasou.

PODÍVEJTE SE: Čarodějnice na Benešovsku zažily v minulých letech pořádný záhul

30. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Tradiční pálení čarodějnic s kulturním programem se na Benešovsku ani letos neuskutečnilo. Podobně jako loni, i letos museli malí i velcí čarodějnické reje a další společné zábavy kvůli vládním opatřením oželet. Čarodějnická setkání v minulých letech si tak můžete připomenout prostřednictvím Deníku.

PODÍVEJTE SE: V Benešově se veřejnost postavila proti proruskému prezidentovi

29. 4. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Na Masarykově náměstí v Benešově se ve čtvrtek 29. dubna odpoledne sešli lidé, aby vyjádřili v rámci současných protiepidemických možností nesouhlas s jednáním českého prezidenta Miloše Zemana. Ten podle organizátorů z Milionu chvilek pro demokracii společně s vládou Andreje Babiše, komunisty a SPD dlouhodobě směřují naši zemi do područí Ruska.

Chudoba je problém. Sbírka potravin v Benešově vynesla přes tunu zboží

29. 4. 2021 | V rámci jarního kola Sbírky potravin darovali lidé v Benešově celkem přes jeden a čtvrt tuny zboží. Úplně přesně to bylo 1352 kilogramů, které dobrosrdeční věnovali v obchodních domech Lidl a Kaufland. Zboží pak putovalo do potravinové banky u Modletic a odtud bude postupně distribuováno lidem ohroženým chudobou či sociálním vyloučením.

Vlašimský dub veterán se bude ucházet o titul v celostátní anketě Strom roku

29. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Starý dub ve vlašimském zámeckém parku míří do soutěže v celostátní anketě Strom roku, kterou každoročně vyhlašuje nadace Partnerství. Nominace kandidátů na titul, ve které má své želízko tentokrát i Vlašim, se uzavřela ve čtvrtek. Komise z návrhů vybere dvanáct finalistů.

OBRAZEM: Vlašimští řidiči si oddychnou, výtluky v ulici Jana Masaryka zmizely

28. 4. 2021 | Vlašimskou ulicí Jana Masaryka ve středu 28. dubna neprojeli řidiči z důvodu oprav místních komunikací ve městě. Výtluky v tomto místě byly častou připomínkou řidičů a jednosměrná ulice vedoucí kolem městského úřadu si pozimní opravu výtluků už opravdu zasloužila. Čekalo se jen na oteplení, které dovolí pokládku výplně vozovky.

Chodník do Podělus má začít sloužit v létě. Dopravu zatím řídí přenosné semafory

28. 4. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Nový chodník vedoucí od Podělus do Týnce nad Sázavou bude hotový v létě. Součástí prací je také rekonstrukce autobusových zastávek. Provoz silnici řídí semafory. Vzhledem k výkopům a pohybu nákladních aut na stavbě je složité místem projet. Přesto se před staveništěm tvoří jen krátké kolony, a to pouze v době dopravní špičky.

Uměly si poradit. Kvůli antigenním testům si děti vyrobily stojánky na zkumavky

28. 4. 2021 | Zlaté české ručičky chtělo by se říct při zjištění, jak si děti dokázaly poradit s nečekaným zádrhelem povinného antigenního testování v mateřských a základních školách. Antigenní testy, které se dostaly do školských zařízení, totiž neobsahují tolik stojánků na zkumavky s fyziologickým roztokem, kolik by jich pro potřeby kolektivního testování bylo třeba.

Kolaudace křižovatky u sokolovny v Benešově startuje opravu Tyršovy ulice

27. 4. 2021 | Jednodušší vyjíždění z Tyršovy ulice a z parkoviště u sokolovny v Benešově. Nejen tyto výhody přineslo v pátek 23. dubna dokončení a zkolaudování nové okružní křižovatky spojující Nádražní a Tyršovu ulici. Změny k lepšímu se dočkalo také její okolí. Na akci se podílel krajský úřad a město. Každý na dílo přispěl zhruba 17 miliony korun. Kolaudace objezdu navíc otevírá dveře velmi potřebné rekonstrukci právě Tyršovy ulice. ...

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
08:12:09 | 07.05.2021Zpravodajství BenešovDnes.cz

Příměstské CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

České dráhy provozují v Praze a Středočeském kraji celkem 70 jednotek CityElefant, které zajišťují příměstskou dopravou v okolí metropole. Jejich modernizace je v plném proudu, ve vylepšených vlacích budou moci cestující nově zdarma využít připojení ...

Dobíjecích stanic na elektromobily přibývá. Další byly otevřena v Nymburce

Na výstavbu dobíjecí a plnící infrastruktury včetně nákupu vozidel na alternativní pohon by v letech 2021 až 2027 mělo jít nejméně 16,45 mld. Kč. A to ...

Středočeská muzea a galerie se podle nových opatření mohou otevřít veřejnosti

Díky rozhodnutí vlády se od 3. května mohou otevřít středočeská muzea, památníky a galerie. Některé areály, kde jsou venkovní expozice, se otvírají ji ...

Požár domu v Jílovém u Prahy způsobil desetimilionovou škodu

První květnovou sobotu před osmou hodinou ranní přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o plamenech šlehajících ze střechy rodinného ...

Na čarodějnice vyjížděli letos hasiči k 91 požárům, bylo jich o 20 více než před rokem

Jak se dalo předpokládat, v roce 2021 již lidé, i přes vládní opatření, slavili čarodějnice víc, než tomu bylo loni. Zatímco v loňském roce vyjížděli ...Pátek 7.5.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.