BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Obrazem: Vedení Týnce plánuje přístavbu školy za čtvrt miliardy korun

26. 11. 2022 | Týnecká základní škola, v níž se nyní vzdělává 650 dětí, je na hraně svých kapacitních možností. „Kapacitu školy je potřeba zvýšit, protože do budoucna už současné místo nebude stačit,“ řekl týnecký starosta Martin Kadrnožka.

Podívejte se: Nejen plavání. Vlašimští školáci se do Vánoc mají naučit bruslit

25. 11. 2022 | Obdobně, jako se nezapomíná plavat či jezdit na kole, patří mezi dovednosti, které si z dětských let přinášíme do dospělosti, také bruslení. Aby to tak platilo, existují po celé republice školy bruslení. Ta vlašimská se odehrává na zimním stadionu Na lukách právě nyní.

Jihovýchodní obchvat nevznikne. Silnici od Mariánovic však pokryje nový asfalt

24. 11. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Silnice vedoucí od okružní křižovatky U Topolu do Benešova měla být součástí takzvaného jihovýchodního obchvatu města, v současnosti je téměř jisté, že ten nejméně v další dekádě nevznikne.

Foto: V centru Benešova vyměňovali parkovací čipy. Došlo i na hádky s řidiči

23. 11. 2022 | Už pět let využívá město Benešov v centru systém parkování aut zvaný smart parking. A stejně dlouho v rámci chytrého parkování pracují v dlažbě uložené čipy velké zhruba jako hokejový touš. Zařízení slouží k předávání zprávy městské policii o tom, které místo je právě obsazené. Řidiči přijíždějící do centra se zase ze světelných panelů včas dozvídají, kolik a kde je volných míst. Po tak dlouhé době však některé z čipů vypověděly službu. ...

Specialista zkoumal podzemí v Benešově. Výsledky pomohou při opravě náměstí

22. 11. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Co se skrývá v podzemí v centrální části města na Malém a Masarykově náměstí a také v části přilehlých ulic? To zjišťoval specialista s takzvaným georadarem.

Votice vstoupí na burzu. Energie bude město kupovat za tržní ceny

22. 11. 2022 | Novou starostkou Votic se stala Iva Malá. Nejdůležitějším úkolem před ní a vedením města je v současnosti zajistit dodavatele elektřiny na příští rok.

Video, foto: Vánoční strom dorazil do Benešova z Miroslavi. Rozsvítí se v neděli

21. 11. 2022 | Zhruba osm metrů vysoký vánoční strom zdobí od pondělí 21. listopadu benešovské Masarykovo náměstí. Zkrášluje ho, i když ještě není vyzdobený.

Podívejte se: Následky požáru Hvězdy ovlivňují dopravu v centru Benešova

20. 11. 2022 | I když hasiči, kteří likvidovali od pondělí 14. listopadu do úterý rozsáhlý požár Obchodního domu Hvězda z Vnoučkovy ulice už dávno odjeli, z šesti metrů šířky tamní vozovky mohou teď řidiči využívat jen polovinu. A stejné je to i s tamní malou okružní křižovatkou.

Obrazem: V noci na sobotu napadl první sníh, na sáňkování ho je ale ještě málo

19. 11. 2022 | Přesně podle předpovědi hydrometeorologů dopadla noc na sobotu 19. listopadu. Na Středočeský kraj, tedy i na Benešovsko, se snesly první sněhové vločky této zimy.

Benešov bude mít nové minibusy. Mají vyřešit problémy na školních spojích

19. 11. 2022 | /VIDEO, FOTO/ I když zdražování a extrémně vysoká inflace znehodnocují život v Česku více, než si kdokoliv přeje, i v Benešově dosud zůstávají zachované některé jistoty. Jednou z nich je například nulové jízdné v autobusech městské hromadné dopravy (MHD).

Objížďce přes půl Benešova je konec. Došlo ke zprovoznění kruhového objezdu

18. 11. 2022 | /FOTOGALERIE/ Kratší, ale hodně riskantní průjezd přes přenosné zákazové značky si v závěru stavby okružní křižovatky v benešovské ulici Červené Vršky dovolila řada řidičů. Nemohli se už dočkat oficiálního zprovoznění. To přišlo v pátek 18. listopadu.

Obrazem: Podívejte se, jak vypadala sametová revoluce na Benešovsku

17. 11. 2022 | Sametová revoluce, jak nyní říkáme událostem započatým 17. listopadu, se odehrávala také na Benešovsku. Pravda, ne už onen pátek, ale až později. A třebaže v té době na konci „osmdesátek“, což se dá předpokládat, bylo mezi lidmi více fotoaparátů než například v roce 1968, příliš snímků z našeho okresu se nedochovalo.

Připomeňte si pohnutou historii obchoďáku Hvězda. Víte, podle čeho dostal jméno?

16. 11. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Až do výstavby Obchodního domu Hvězda bylo místo jejího budoucího umístění ve Vnoučkově ulici obyčejnou částí města. Z jedné strany ho ohraničovala ulice Tyršova z druhé pak Pražská a Nová pražská.

Z centra Benešova zmizí auta, georadar mrkne do podzemí

15. 11. 2022 | Ojedinělý pohled se naskytne návštěvníkům centrální části Benešova v neděli 20. listopadu. Jindy místo plné automobilů zůstane tentokrát bez motorových vozidel. Ten den se tam v době od 11 do 18 hodin, na Masarykově a Malém náměstí a také v Tyršově ulici v části od křižovatky s Vnoučkovou ulicí k Masarykovu náměstí, uskuteční georadarové měření.

Obrazem: Oběti holocaustu připomíná nová pamětní deska na židovském hřbitově

14. 11. 2022 | Potomci ale také známí nebo studenti benešovského gymnázia se v pondělí 14. listopadu zúčastnili na novém židovském hřbitově v Benešově vzpomínkové akce spojené s odhalením pamětní desky, připomínající obyvatele města vyvražděné kvůli jejich náboženství.

Podívejte se: Vlašimští sokolové se pustili do úklidu sportovišť

13. 11. 2022 | Členové Sokola Vlašim se sešli v sobotu u místní sokolovny, aby v rámci podzimní části akce Ukliďme Česko uklidili její okolí, a to včetně venkovních sportovišť. Například od spadaného listí, mechu, náletových dřevin a také odpadků. Po úklidu následovalo posezení u ohníčku a opékání špekáčků. Na akci jsme se byli podívat s redakčním objektivem.

Po úsporách je cílem Vlašimi energetická nezávislost. I s pomocí fotovoltaiky

11. 11. 2022 | Také vedení Vlašimi hledá způsoby, které by v nelehké době přinesly městu úspory. Jednou z možností, jak reagovat na krizi v energetice, je i využití obnovitelných zdrojů energie.

Video, foto: U sousoší před benešovským gymnáziem uctili válečné veterány

11. 11. 2022 | Tradičně u památníku obětem I. a II. světové války před budovou Gymnázia Benešov si veřejnost, členové Československé obce legionářské a Sdružení válečných veteránů ČR, studenti školy a vedení města připomněli v pátek 11. listopadu Den válečných veteránů.

Asfalt je na 'kruháku' na Vrškách položený, zbývá dodělat zámkovou dlažbu

11. 11. 2022 | /VIDEO, FOTO/ Prakticky už jen dobudování chodníku z kostek zámkové dlažby a terénní úpravy. K tomu ještě osazení svislého dopravního značení a nalajnování toho vodorovného. Tyto práce zbývají firmám najatým na stavbu okružní křižovatky v benešovské ulici Červené Vršky k dokončení celého díla.

Foto: Odbahnění dna přehrady Němčice má zvýšit kapacitu nádrže a prospět polím

10. 11. 2022 | Od Bernartic směrem na Keblov nebo do Borovska projíždějí řidiči v posledních měsících často po bahnem pokrytých silnicích. Dopravní značky je tam upozorňují na zvýšený pohyb nákladních vozidel. Jeho příčinou je v létě zahájené odbahňování vodní nádrže Němčice, které by mělo být dokončeno nejpozději do 28. února příštího roku.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
14:11:46 | 26.11.2022Zpravodajství BenešovDnes.cz

ČSÚ: V České republice je přes dva miliony rodinných domů, nejvíce ve středních Čechách

K 26. březnu 2021 bylo v Česku celkem 2 317 276 domů. Ve srovnání s předešlým sčítáním v roce 2011 tak přibylo přes 159 tisíc domů. Za posledních 30 let se počet domů v Česku zvýšil dokonce o 449 tisíc, což představuje téměř pětinu celkového ...

Počty humanitárních dávek vyplácených uprchlíkům z Ukrajiny klesají, na trhu práce nacházejí uplatnění

V České republice si od vypuknutí konfliktu do konce října našlo práci téměř 160 tisíc ukrajinských občanů s dočasnou ochranou. Přestože někteří se ji ...

Středočeský kraj hodlá řešit domácí násilí systémově. Spolupracovat bude se společností IKEA a koalicí NeNa

Středočeský kraj se zavázal k vytvoření plánu postupné implementace standardů kvality specializovaných sociálních služeb pro oběti domácího a genderov ...

České dráhy poptávají u výrobců vlaků náhradu za soupravy CityElefant

EMU 400 je pracovní název nových souprav, které poptávají České dráhy u výrobců vlaků. Nové jednotky budou čtyřvozové. Výrobci mohou nabídnout plně dv ...

Středočeský kraj čekají další změny v tarifech jízdného, zaměří se i na modernizaci vozového parku

Reforma veřejné dopravy a výhled rozpočtu či zjednodušení tarifů a dopady na cestující. To byla stěžejní témata kulatého stolu k veřejné dopravě, kter ...Sobota 26.11.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.