BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Při Tříkrálové sbírce na Benešovsku věnovali dárci přes 200 tisíc korun

17. 1. 2022 | Výsledek benešovské části Tříkrálové sbírky Charity Benešov překonal očekávání organizátorů.

Starosta Vlašimi se na vakcinaci přišel jen podívat. Po nemoci má teď protilátky

14. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Přes dvě stovky jmen vepsali obyvatelé Vlašimi do rezervačních formulářů mobilního očkovacího týmu. Ten do města pod Blaníkem dorazil v pátek 14. ledna odpoledne. Ve Vlašimi tým očkoval už potřetí. Dvakrát to však bylo ve zbrojovce Sellier & Bellot. I tam ale měli přístup i lidé, kteří v továrně zaměstnaní nejsou. Tentokrát však dorazil poprvé na objednávku vlašimské radnice.

OBRAZEM: Zdravotníci při kočování za vakcinací neřeší jen odborné problémy

14. 1. 2022 | Mobilní očkovací tým z Dobřichovic se v pátek 14. ledna dopoledne zastavil v obci Postupice. Zázemí zdravotníci našli v tělocvičně tamní základní školy. O očkování tam registrací termínu projevilo zájem 150 obyvatel obce.

FOTO: Kvůli rozvoji Postupice plánují modernizaci čistírny odpadních vod

14. 1. 2022 | Obec Postupice disponuje třemi většími rozvojovými zónami. Kvůli jejich zabydlení zde nutně potřebují výkonnější čistírnu odpadních vod. Ta současná zvládá likvidovat splaškové vody prakticky jen v samotné obci. Postupický starosta Jiří Sternberg by to chtěl co nejrychleji změnit. „Rád bych, abychom s modernizací čistírny odpadních vod začali ještě v tomto volebním období,“ přeje si.

PODÍVEJTE SE: V Nespekách si přišel pro první vakcínu i devadesátiletý muž

14. 1. 2022 | Obec Nespeky se ve čtvrtek 13. ledna odpoledne přidala k sídlům ve Středočeském kraji, kam přijel mobilní očkovací tým. A zájem byl stejně v sousedním Poříčí nad Sázavou, kde se očkovalo stejný den dopoledne, velký.

OBRAZEM: Na Benešovsku přibývá míst, kde očkuje mobilní vakcinační tým

13. 1. 2022 | Hned dvě zastávky v Posázaví si na čtvrtek 13. ledna naplánoval mobilní očkovací tým. Dopoledne navštívil Poříčí nad Sázavou, odpoledne pak Nespeky.

Benešov chystá dokončení opravy vozovky v Tyršově ulici. Bude do ní zákaz vjezdu

13. 1. 2022 | Po zimním přerušení rekonstrukce dlážděné vozovky v Tyršově ulici chystá město Benešov dokončení prací v její horní části. V celé ulici proto bude od 21. února do 13. března platit zákaz vjezdu.

V benešovské nemocnici začal vznikat centrální příjem za téměř 600 milionů korun

13. 1. 2022 | /FOTOGALERIE, VIZUALIZACE/ Cesta k novému pavilonu Centrálního příjmu pacientů v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie sice začala už na podzim roku 2020 položením základního kamene a v následujícím roce pokračovala překládkou inženýrských sítí, oficiálně ale dlouho plánovaná stavba začne až letos na jaře. V sousedství pavilonů chirurgie a dialýzy nyní probíhají přípravné práce.

FOTO: Vánoce skončily už i na náměstí v Benešově

12. 1. 2022 | Pro ateisty sice končí Vánoce na Tři krále, podle církevního kalendáře k tomu ale dochází až o tři dny později. Ve svém proslovu před Tříkrálovým koncertem v kostele sv. Anny na Masarykově náměstí v Benešově to připomněl farář Marcel Timko. „Vánoce končí podle církevního kalendáře právě dnes,“ uvedl v neděli 9. ledna.

Nové auto benešovská nemocnice nemá kvůli luxusu. Staré prý dojezdilo

12. 1. 2022 | Žádná rozmařilost pro pohodlí manažerů, ale nezbytná nutnost. Tak hejtmanka Petra Pecková (STAN) vysvětlila na twitteru „vánoční“ nákup nového automobilu kategorie SUV benešovskou Nemocnicí Rudolfa a Stefanie, která funguje jako akciová společnost ve stoprocentním vlastnictví kraje.

Cena tepla pro obyvatele Benešova skokově vzrostla. Rovnou o sto procent

12. 1. 2022 | Ještě na začátku loňského listopadu předpokládalo vedení radnice, že cena tepla pro benešovské obecní byty zůstane nejméně v úvodu nového roku na stejné úrovni. Jenže překotný vývoj cen surovin na burze byl výraznější, než kdokoliv předpokládal. Městská tepelná zařízení Benešov (MěTZ), jedna z městských obchodních společností, na to reagovala zdražením už od ledna 2022.

Zájem o vakcinaci je v Poříčí nad Sázavou velký, ač se očkuje už podruhé

12. 1. 2022 | Mezi města a obce na Benešovsku, která zvou kvůli vakcinaci obyvatel mobilní očkovací tým, patří také Poříčí nad Sázavou. V tamní hasičské zbrojnici se ve čtvrtek 13. ledna od osmi hodin ráno uskuteční v pořadí už druhá taková akce. „Akce bude kvůli chladu zorganizována tak, že registrace, očkování i čekání po očkování se uskuteční uvnitř zbrojnice, v teple,“ uvedl poříčský starosta Jan Kratzer.

OBRAZEM: Policisté prověřovali chaty v Měsíčním údolí u Poříčí nad Sázavou

11. 1. 2022 | I když se v době koronaviru lidé častěji vydávali na své chaty a chalupy, a dávali tak zlodějům menší šanci vykrádat opuštěné rekreační domy, vydali se i letos policisté na kontrolu chatových osad na Benešovsku.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

10. 1. 2022 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme tentokrát?

Jako první se letos ve vlašimské Zahradě představí oceňovaný autor Jiří Hájíček

10. 1. 2022 | První letošní akcí nového Komunitního centra Zahrada ve vlašimské Tovární ulici a jeho Folkového a literárního klubu bude autorské čtení Jiřího Hájíčka.

Osmdesát kilometrů Sázavy uklidí posedmnácté. Jak, určí protiepidemická nařízení

10. 1. 2022 | Obecně prospěšná společnost Posázaví opět připravuje akci Čistá řeka Sázava. Tradičně jarní uklízení se uskuteční od pátku 8. dubna do neděle 10. dubna. Jeho podoba ale bude záležet na aktuálních epidemiologických opatřeních. Potvrdila ředitelka organizace Bohunka Zemanová.

OBRAZEM: V Benešově očkovali podruhé, Vlašim už má také dva termíny

10. 1. 2022 | Již podruhé navštívil benešovský Bar Labyrint v KD Karlov mobilní očkovací tým. Přivezl s sebou dvě stovky dávek vakcíny proti nemoci covid-19 od firmy Pfizer. Na očkování se dopředu registrovalo 128 lidí, což je méně než při první návštěvě v prosinci, kdy předchozí rezervaci termínu udělalo 160 lidí. Stejně jako minulý měsíc však opět přicházeli i zájemci bez registrace.

PODÍVEJTE SE: Na Benešovsku po roční odmlce znovu koledují Tři králové

8. 1. 2022 | Po loňském koronavirovém přerušení tradice koledování se do ulic měst znovu vracejí Tři králové. Sbírku na pomoc lidem v nouzi organizuje Charita Česká republika. 

Povánoční gruntování: lidé ve Vlašimi mají k dispozici velkoobjemové kontejnery

8. 1. 2022 | Velkoobjemové kontejnery na třinácti stanovištích mohou obyvatelé Vlašimi využít k odložení odpadu po vánočních svátcích a novoročních oslavách ještě od pátku 7. ledna do pondělí 10. ledna. V pondělí už ale Technické služby Vlašim začnou kontejnery odvážet.

Vánoce skončily pro děti z Dětského domova Pyšely až po Třech králích

7. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Předáním dárků dětem z Dětského domova Pyšely skončily pro jeho obyvatele i zaměstnance trochu podivné Vánoce 2021. Podepsal se pod ně nejprve nenasytný poberta, kterému nebyly svaté ani vánoční dárky pro děti. Ukradené Vánoce se ale v Pyšelích nekonaly. 

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
14:12:16 | 17.01.2022Zpravodajství BenešovDnes.cz

V Kralupech hořel panelový dům. Hasiči zachránili 25 osob

V sobotu 15. ledna v 18.27 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru v sedmipatrovém panelovém domě na sídlišti V Zátiší v Kralupech nad Vltavou v okrese Mělník. ...

Nelegální migrace v ČR stoupá, policie zadržela vloni přes 11 tisíc osob

V období od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021 bylo zjištěno celkem 11 170 osob při nelegální migraci na území České republiky. V porovnání s rokem 2020 došlo ...

Středočeský kraj chce i v letošním roce přispět na zajištění lékařské pohotovostní služby

Téměř 43 milionů korun chce Středočeský kraj uvolnit na zajištění lékařské pohotovostní služby na rok 2022. Rada kraje dnes dotaci schválila, konečné ...

Rada Středočeského kraje schválila další dotační programy na rok 2022

Krajští radní schválili další 4 dotační fondy z Programu 2022. V březnu se otevře Fond cyklistické infrastruktury, Fond na podporu výsadby stromů, Fon ...

Krizový štáb Středočeského kraje: Opatření kvůli očekávanému dopadu omikronu jsou připravena

Počty pozitivně testovaných na covid-19 ve srovnání s minulým týdnem výrazně stoupají. Již podruhé v novém roce proto zasedal Krizový štáb Středočeské ...Pondělí 17.1.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.