BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Systém registrací k odběrům vzorků na covid-19 se v Benešově opět zadrhl

26. 2. 2021 | Zjišťování pozitivity na onemocnění covid-19 v benešovských odběrných místech v pátek 26. února znovu neprobíhal hladce. To se ale netýká samotných odběrů, tedy odběru vzorků zdravotníky ze sliznice.

Praktičtí lékaři mají očkovat už v pondělí. Chybí jim ale vakcíny i informace

26. 2. 2021 | Praktičtí lékaři na Benešovsku jsou připraveni zapojit se do očkování proti covidu. Čekají už jen na přesné pokyny - a především na vakcíny. „Máme přístup do systému, ale nejsou vakcíny. Neznáme ani přesné datum, kdy bychom s očkováním měli začít,“ potvrdila benešovská lékařka Petra Dušková, která je ráda za možnost očkovat své pacienty.

Lůžka intenzivní péče jsou plně obsazena. Nové místo pro covid: pediatrie

25. 2. 2021 | Počtem lidí zasažených koronavirovou nákazou je na tom ve středních Čechách nejhůř Benešovsko. Aktuálně i dlouhodobě. Podle statistik krajské hygienické stanice bylo v regionu v přepočtu na sto tisíc obyvatel téměř 1846 případů.

SOUHRN ZPRÁV REGIONU: U Týnce našel muž sovětský obranný granát

25. 2. 2021 | Na kraji lesa v katastrálním území Týnce nad Sázavou objevil takzvaný hledač pokladů ve středu 24. února ruční granát. „Muž munici našel krátce po poledni při prohledávání pozemku pomocí detektoru kovů,“ připomněla mluvčí Policie ČR Benešov Veronika Čermáková.

Starosta Votic: Město má vytvářet podmínky pro život, ne stavět byty

24. 2. 2021 | Podle údajů statistiků klesá ve Voticích se zhruba 4600 lidmi počet obyvatel. Například loni to bylo jen 25 lidí. To není sice pokles zásadní, ale alarmující je, že je to obrázek několika posledních let. Děje se tak přesto, že sídlo, jemuž se také přezdívá brána České Sibiře, poskytuje obyvatelům stejné služby, jako větší města.

Křivsoudov počítá s dostavbou spolkového domu vedle radnice do konce tohoto roku

24. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/  Na náměstí mají krásnou historickou radnici s hospodou a obecním bytem, která už však potřebám správy města příliš nevyhovuje. K rekonstrukci zatím nedošlo i proto, že Křivsoudov s ročním rozpočtem jen zhruba 13 milionů korun loni kvůli vládním opatřením o téměř dva miliony přišel.

SOUHRN ZPRÁV REGIONU: Cenu Srdce města Benešova udělí jen jednou za dva roky

23. 2. 2021 | Ocenit ty, kteří pro město Benešov vykonali něco záslužného a přitom mimořádného, hodlá vedení radnice. Také proto lídři města přišli na první letošní veřejnou schůzi zastupitelstva konanou v Kulturním domě Karlov v pondělí s návrhem udělování ceny s názvem Srdce města Benešova. Tu by měli za uvedené skutky nebo záslužné činy získávat rodáci nebo současní obyvatelé, které by pro to vybrala z nominovaných speciální komise. ...

Frustrace? Senioři změnami vládních nařízení netrpí. Těší se na návrat k normálu

23. 2. 2021 | Vedle zaměstnanců ve zdravotnictví a sociálních službách patří do první skupiny, očkované proti covidu-19, také senioři ve věku přes osmdesát let. Na Benešovsku jde například o obyvatele dvou domovů seniorů na Voticku. V Jankově je čeká druhá dávka v příštím týdnu, ve Vojkově ji většina z klientů už má za sebou.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

22. 2. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

SOUHRN ZPRÁV REGIONU: Nejvíc svateb se konalo v obřadní síni votické radnice

22. 2. 2021 | V matričním obvodu Votice se v roce 2020 přes známé pandemické okolnosti uskutečnil rekordní počet svatebních obřadů. Hned 102 svateb bylo civilních, dalších sedm církevních. Rok předtím si své ano řeklo jen 88 snoubeneckých párů a rok před tím 101.

PŘED 10 LETY: Budoucí kadeřnice a kosmetičky bodovaly v soutěži 'Žijeme punkem'

21. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Mezinárodní soutěž odborných středních škol a učilišť v Lanškrouně s tématem 'Žijeme punkem' katapultovala před deseti lety zástupkyně Střední školy ekonomiky, obchodu a služeb (SŠEOS) v Benešově mezi juniorskou elitu kadeřnického a kosmetického umu.

Atleti si v tunelu pod tribunou zaběhají až v máji. Stavbě se postavily překážky

21. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Na konci dubna má skončit stavba běžeckého atletického tunelu ve sportovním areálu Na Sladovce v Benešově. Mělo k tomu sice dojít dříve, ale proti plánům se postavily změna základů a také pandemie covidu-19.

SOUHRN ZPRÁV REGIONU: Proč se obce covid-19 nedotkl? Jen náhoda, řekl starosta

20. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Poslední údolí. Filmový příběh lidí z alpské vesnice, které se dlouho nedotkla kolem zuřící třicetiletá válka se dá z „koronavirového pohledu“ nasadit na Hradiště, malou ves kousek od Vlašimi. Tamních obyvatel se totiž covid-19, alespoň podle údajů statistiků, dlouho nedotkl. „Jen náhoda,“ řekl starosta Radek Brabenec a jedním dechem dodal, že je jen otázkou času, kdy koronavirus pronikne i tam. ...

Čerčany koupily objekt na přestavbu. Obec nechtěla, aby tam vznikla ubytovna

19. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Celkem třináct bytů s dispozicí 3+kk, 2+kk a 1+ kk vzniklo přestavbou bývalé drážní nocležny v Obchodní ulici v Čerčanech. Čtyřpodlažní objekt koupila obec v roce 2018 i s pozemkem 1045 metrů čtverečních za 4,5 milionu korun.

Účinných roušek a respirátorů je na Benešovsku dost. Zájem o ně se ale zvýšil

19. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Z důvodu zhoršení covidové situace vyhlásila vláda s účinností od pondělí 15. února povinné používání FFP2 respirátorů, nanoroušek, případně dvou na sobě nasazených chirurgických roušek v místech, kde je větší kumulace lidí. Třeba v městské hromadné dopravě či v obchodech. Prakticky okamžitě začala v pátek na Benešovsku úderem 10. hodiny prudce stoupat poptávka po těchto prostředcích. ...

O podporu projektů si mohou na Podblanicku požádat zemědělci, obce i spolky

19. 2. 2021 | Ode dneška do 15. března. Takový časový prostor dostávají v rámci Programu rozvoje venkova a prostřednictvím Portálu farmáře podnikatelé v zemědělství, ale také obce a spolky z území Místní akční skupiny Blaník (MAS), na podání žádostí o finanční podporu pro své projekty. Jedná se již o čtvrtou výzvu v tomto úspěšném operačním programu.

Vodojem nad Bystřicí poslouží i rozvoji turistiky. Bude mít vyhlídkovou plošinu

19. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Vodojem, který bude zároveň sloužit jako vyhlídkový prostor, se chystají postavit v Bystřici. Už znají parametry a umístění stavby. Díky tomu mohou postupně plnit administrativní nutnosti, aby dílo odstartovali už v roce 2023.

SOUHRN ZPRÁV REGIONU: Kříž na železničním přejezdu v Krhanicích doplní 'stopka'

18. 2. 2021 | Kvůli zmírnění rizik a snížení počtu mimořádných událostí na železniční síti podala na začátku loňského prosince státní organizace Správa železnic návrh na místní úpravu provozu na železničním přejezdu v Krhanicích. Na příjezdu k závorami a světly nechráněnému přejezdu od silnice II/106 přibude na sloupek, kde už je umístěna značka Výstražný kříž pro železniční přejezd jednokolejný, dopravní značka Stůj, dej přednost v jízdě. Úprava by měla na přejezdu vzniknout 3. března. ...

Jednou z priorit Čerčan je základní škola. Chtějí vybudovat multifunkční areál

17. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Necelá stovka lidí schází Čerčanům k tomu, aby měly už tři tisíc obyvatel. Přesto se stále jedná o obec. Nechybí v ní školka ani škola, ordinace lékařů, kulturní dům, pošta nebo služebna Policie ČR. Nemá ale náměstí a tak asi nejznámějším místem v blízkém i širokém okolí je vlakové nádraží. Kromě toho, že leží na důležité hlavní trati z Prahy do Českých Budějovic, právě z něj vyjíždějí lokálky Posázavského pacifiku. ...

Navzdory zákazům se i o jarních prázdninách mohou děti dobře bavit

17. 2. 2021 | Výlety a exkurze, pečení a vaření, hraní her či práce v tvůrčích dílnách nebo klasické sportování. To všechno v kolektivní podobě mají děti nyní v rámci protikoronavirových opatření zakázáno. Jenže právě na tom každoročně stavěl program pro jarní prázdniny v Domě dětí a mládeže (DDM) Benešov.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
22:11:40 | 26.02.2021Zpravodajství BenešovDnes.cz

Izolace a karanténa kvůli covid-19 se prodlouží na 14 dní, schválila vláda

Od 1. března se změní podmínky pro nařizování izolací pro osoby s pozitivním testem na covid-19 i pro nařizování karantén pro osoby, které s pozitivními přišly do rizikového styku. Se změnou mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví souhlasila ...

12. ročník Prezentiády, tentokrát online

Studentský spolek Student Cyber Games, z.s. oznámil spolu s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity začátek už dvanáctého ročníku soutěže Pr ...

O dotace ze Středočeského kraje v celkové výši 512,2 milionů korun lze požádat bez zbytečného papírování

Bez velkého papírování bude možné požádat o dotace ze Středočeského kraje. "Registrovaní žadatelé budou mít možnost komunikovat pouze elektronicky, a ...

Vakcína od společnosti AstraZeneca je účinná a bezpečná, ujišťuje Ministerstvo zdravotnictví

Vakcinace je nejefektivnější způsob, jak dlouhodobě zastavit šíření epidemie u nás i ve světě. Všechny registrované vakcíny jsou stejně účinné, pokud ...

Očkovaní lidé proti Covid-19 si můžou stáhnou certifikát o provedené vakcinaci online

Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) ČR vytvořil očkovací portál ocko.uzis.cz, kde si každý občan může velmi jednoduchým způsobem ověřit ...Pátek 26.2.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.