BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

O dokumenty ze sestřeleného vrtulníku se na Kavčáku strhla velká bitva

17. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Nad nepřátelským územím byl sestřelen vojenský vrtulník. Do rukou nepřítele se dostaly důležité dokumenty. Úkolem červených je jejich získání zpět. Žlutí jim v tom chtějí mermomocí zabránit. Tak vypadalo úvodní téma paintballové hry se scénářem.

Cyklostezka z Votic do Olbramovic by měla vzniknou napřesrok. I místo kolejí

16. 10. 2021 | Mezi Voticemi a Olbramovicemi by měla v příštím roce začít stavba cyklostezky. Zatím tam slouží cyklistům jen cesta spojující votickou místní část Srbice s olbramovickou čtvrtí Veselka. Úplně bezpečné to tam však není, cyklisty od aut odděluje jen bílá čára na asfaltu, navíc pouze ke křižovatce se silnici I/18.

OBRAZEM: Sbírka ošacení v Benešově. Jedněm věci dosloužily, druhé mohou potěšit

15. 10. 2021 | Druhým dnem pokračovala v pátek 15. října v areálu někdejších Táborských kasáren v Benešově další sbírka ošacení, kterou vyhlásila Diakonie Broumov. Technicky ji ale zajišťuje městský úřad a konkrétně jeho odbor sociálních věcí.

Mosty na 'trojce' v Benešově: jeden po opravě zboří, druhý ještě zrekonstruují

15. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Betonováním, respektive přibetonovaním jižních pilířů a opravou nosníků, tedy „stropu“ podjezdu, i když už znovu zasaženého kamionem, pokračují práce na dvou mostech silnice I/3, pod nimiž procházejí benešovské Máchova a Konopišťská ulice. Práce jsou podle Martina Bučka z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) proti harmonogramu v asi dvacetidenním skluzu.

OBRAZEM: Kvůli cestovnímu ruchu se sešli v zámecké maštali na Jemništi

14. 10. 2021 | V maštali citlivě upravené pro pořádání konferencí se na zámku Jemniště ve čtvrtek 14. října sešli starostové, podnikatelé či pracovníci informačních center. Schůzku pro ně připravila obecně prospěšná společnost Posázaví. „Setkání jsme zorganizovali zejména proto, abychom si navzájem vyměnili zkušenosti v záležitostech spojených s cestovním ruchem,“ vysvětlil odborný konzultant Posázaví Václav Pošmurný. ...

Obyvatelé Benešova nejvíc nechtějí překladiště odpadu v Mariánovicích

14. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Veřejné fórum města Benešova 2021, které se konalo v pondělí 11. října ve velkém sále kulturního domu Karlov má sice označení číslem tři, ale de facto je to kvůli loňským, vládním, koronavirovým restrikcím teprve druhé takové setkání odborníků a vedení města s veřejností.

OBRAZEM: Jak zůstat zdráv? To radil lékař Jan Vojáček ve votickém kině

13. 10. 2021 | Hlavním tématem přednášky lékaře Jana Vojáčka ve votickém kině bylo v ponděli 11. října představení pojmu funkční medicíny. „Dnešní život je totiž plný úzkosti, fyzické či psychické bolesti, závislostí, nesoběstačnosti a pocitu žití bez životní síly a energie,“ míní propagátor funkční medicíny a lidem přítomným na jeho přednášce také vysvětlil, co skutečně znamená být ve 21. století zdráv.

Mezi náhradníky z Benešovska má do poslanecké sněmovny nejblíž Pavel Pavlík

13. 10. 2021 | Na startovní čáře parlamentních voleb mělo všech devětadvacet kandidátů z Benešovska srovnatelné šance. Ani vyšší postavení na kandidátce nemuselo být výhodou, když voliči dali kroužkováním přednost někomu jinému. Pro úspěch však musela být nejdříve splněna podmínka, že se volební subjekt do Sněmovny probojuje.

OBRAZEM: Kapra Floriána vylovili rybáři v Odlochovicích po dvou letech

13. 10. 2021 | Po dvou letech odlochovičtí rybáři vypustili Hlýšovický rybník, a to za účasti velkého počtu přihlížejících. Při výlovu se opět podařilo vylovit, v Odlochovicích známého, kapra Floriána, který je zdejších rybářů maskot. Letos vážil kolem patnácti kilogramů a spolu s dalšími kapry, velkými tolstolobiky a okouny, ho rybáři převezli do sádek v Jankově.

Autoklub zve lidi do lesa. Aby tam motoristé nevjížděli načerno

13. 10. 2021 | Netradiční víkendovou pozvánku nabízí Autoklub ČR. Na akci nikoli s vůní benzinu, ale s vůní jehličí: přímo mezi stromy. Účastní se projektu Den za obnovu lesa - přičemž motoristická souvislost setkání s Lesy ČR na Konopišti nechybí. Ambasadory jsou známí motocykloví závodníci Filip Salač a Oliver König. Společně s těmito vycházejícími hvězdami českého motorsportu lze v sobotu 16. října sázet stromky. ...

OBRAZEM: Opravě dlážděné vozovky v Tyršově ulici v Benešově zatím počasí přeje

13. 10. 2021 | Především díky dobrému počasí pokračují nerušeně rekonstrukční práce na vozovce v Tyršově ulici v Benešově. Dělníci se už dostali od křižovatky s Husovou ulicí na úroveň lékárny, jen kousek od sídla úřadu práce. A právě kvůli pěknému počasí je výstavní městská třída stále plná korzujících lidí, kteří tak mají možnost počínání mužů s lopatami sledovat z bezprostřední blízkosti.

Při veřejném fóru měli obyvatelé Benešova možnost rozhodovat o prioritách města

12. 10. 2021 | Druhé veřejné fórum v Benešově se kvůli koronavirové krizi odehrálo až o rok později. Heslem setkání, které hostil na začátku týdne kulturní dům Karlov, bylo Benešov – naši budoucnost tvoříme společně. Místní lidé měli možnost zapojit se do diskusí na osmi stanovištích.

OBRAZEM: Kolem kostela sv. Mikuláše v Benešově položí novou žulovou dlažbu

12. 10. 2021 | Dlouhá úplná uzavírka silnice v ulici Na Karlově v Benešově, která začala s příchodem velkých letních prázdnin, potrvá ještě necelé dva měsíce. Rezidenti sice do zóny se zákazem vjezdu smí vjíždět, ale dostanou se tam pouze od Masarykova náměstí.

Levice na nule: Chleby nedaly sociální demokracii a komunistům ani jediný hlas

12. 10. 2021 | V benešovském okrese zasáhlo do výsledků voleb svými hlasy přes 53,5 tisíce voličů, dalších téměř pětadvacet tisíc lidí k volebním urnám nedorazilo. V regionu by parlamentní volby vyhrálo s více než osmadvaceti procenty ANO 2011, v patách mělo SPOLU s bezmála sedmadvaceti procenty, následovali Piráti+STAN s téměř sedmnácti a půl procenty.

Starosta Votic Jiří Slavík je poslancem, jeho prioritou dál zůstává město

10. 10. 2021 | /ROZHOVOR/ Další výzvu má před sebou třiapadesátiletá stálice votické komunální politiky Jiří Slavík. „Kroutí“ už čtvrté volební období na postu starosty Votic a v sobotu mu k této práci přidali voliči další. Svými hlasy z něj udělali zákonodárce, člena Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

OBRAZEM: V Sázavě rozbalili bleší trh

10. 10. 2021 | Opět po měsíci se v malé tržiště v sobotu 9. října proměnila část náměstí Voskovce a Wericha v Sázavě. Akci zvanou Bleší trh v Sázavě zorganizovala skupina maminek, která si říká Woskovky.

PODÍVEJTE SE: Parní vlak potěšil zejména milovníky nostalgie

10. 10. 2021 | Posázavský Pacifik, jak trampové přejmenovali za první republiku trať z Prahy do oblasti okolo řeky Sázavy, měl v sobotu 9. října milou návštěvu. Ze smíchovského nádraží ráno vyrazil nostalgický parní vlak. Jeho jízda byla okružní s dvouhodinovou zastávkou v Týnci nad Sázavou. Té mohli cestující využít například k návštěvě místního hradu, který byl pro ně otevřen i během polední přestávky a to bez vstupného, nebo navštívit jedinečnou výstavu historických čínských hraček. ...

Z Benešovska se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR dostali jen dva kandidáti

10. 10. 2021 | O křesla ve Sněmovně se ucházelo 29 osobností z Benešovska. Uspěli jen dva. Poprvé se do zákonodárného sboru dostal třiapadesátiletý Jiří Slavík (TOP 09), votický starosta. De facto už potřetí do „stejné řeky“ vstupuje jednapadesátiletá Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) z Benešova.

Dívce, kterou u Čapího hnízda srazilo auto, pomohou také včelaři

10. 10. 2021 | Také Včelařský spolek Ouběnice, podobně jako dříve další zájmová sdružení, přispěje na kompenzační pomůcky a rehabilitační péči, kterou po úrazu z 8. října 2018 trvale potřebuje nyní čtrnáctiletá Maruška Buriánková ze Zahradnice. Dívku přesně před třemi roky srazilo na úrovni zastávek na silnici I/3 nedaleko Čapího hnízda osobní auto.

Voliči z Benešovska znovu upřednostnili Babišovo hnutí

9. 10. 2021 | 28,34 ku 26,70. Takový je procentuální výsledek hlasování voličů na Benešovsku ve prospěch hnutí ANO. Druhá koalice SPOLU tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09 zaostala o 869 hlasů.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
02:11:45 | 18.10.2021Zpravodajství BenešovDnes.cz

Montovaný dům typu OKAL by měl před koupí vždy vidět odborník, upozorňuje Zdravotní ústav

Domy typu OKAL téměř bez výjimky obsahují v konstrukci rakovinotvorný formaldehyd a také nebezpečná azbestová vlákna. Často také plesniví. I proto se na Státní zdravotní ústav v poslední době obrací stále častěji lidé, kteří takovou stavbu ze 70. ...

Peníze pro kulturu budou tentokrát k dispozici již začátkem roku

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Změnit systém vyplácení dotací pro kulturní instituce chce radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švend ...

Mezinárodní den archeologie si opět připomenou i středočeská muzea

Mezinárodní den archeologie si opět připomenou i středočeská muzea.Některá připravila program už na tuto sobotu 16. října, další akce se budou konat o ...

Radní Středočeského kraje doporučili zastupitelům schválit finanční dary Policii ČR a HZS Středočeského kraje

Finanční dar ve výši 4 mil. Kč má pomoci Policii ČR jednak s pořízením bezpilotních dronů a zaměřovací a zpracovatelské techniky, kterou využije dopra ...

V sobotu proběhne na třinácti místech v zemi další Den za obnovu lesa

DEN ZA OBNOVU LESA je největší celostátní lesnickou akcí pro veřejnost, kterou pořádají Lesy České republiky. Uskuteční se již v sobotu 16. října na t ...Pondělí 18.10.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.