Zlatá stezka
BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Do prapůvodní domoviny se z Benešovska stěhují další koně Převalského

19. 6. 2019 | Dolní Dobřejov /FOTOGALERIE/ - Do takzvané přísně chráněné oblasti Velké Gobi B, což je devět tisíc kilometrů čtverečních velká stepní a pouštní hornatá krajina na jihovýchodě Mongolska na hranicích s Čínou, se v úterý 18. června brzy ráno vydala další skupina čtyř koní Převalského.

Mateřinka připravuje pro děti spoustu projektů

18. 6. 2019 | Bystřice - Pedagogičtí pracovníci Mateřské školy v Bystřici se snaží o to, aby děti získaly co nejvíce pozitivních návyků z různých oblastí života. Například cílem enviromentální výchovy je jedinec, který má přehled o základních environmentálních zákonitostech a touží poznávat, objevovat a chránit své životní prostředí.

Zástupci nemocnice se sešli s pacientkou 'odloženou' na chodbě

18. 6. 2019 | Benešov - Ani po týdnu neutichají emoce, které vyvolala facebooková zpráva o šestihodinovém čekání seniorky na odvoz z benešovské nemocnice. Tu na sociální síť vložila uživatelka, která vystupuje pod nickem Obabi Demedoom. A zpráva obsahovala i fotografii seniory.

Dlouhé čekání pacientky na odvoz bylo podle firmy Falck selháním komunikace

18. 6. 2019 | Benešovsko - Událost, při níž na chodbě Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově čekala seniorka šest hodin na odvoz, rozpoutala diskuze na facebooku. Například pisatel David Kloc událost odsuzuje. „Tohle je hnus největší Těm, co jí tam nechali, bych dal osobně pár facek,“ napsal.

Supermarket na Červených Vršcích bere za své, nahradí ho nový

18. 6. 2019 | Benešov - Bourání prodejny Lidl v ulici Červené Vršky v Benešově začalo. Od pondělí 17. června se tam činí těžké stroje a rozebírají už nevyhovující obchod. Posléze začne stavba prodejny nové. Otevřena by měla být na začátku příštího roku. Zákazníci se mohou těšit na moderní a zároveň větší prostory. Novinky ale čekají i zaměstnance. 

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

17. 6. 2019 | Benešovsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Ukázali rodičům, jak umí pracovat s míčem

17. 6. 2019 | Mrač /FOTOGALERIE/ - Krásné fotbalové odpoledne plné velkých sportovních výkonů, gólů a příjemné atmosféry zažili rodiče a děti z Mateřské školy MiniSvět v Mrači. Vše odstartovalo sportovním fotbalovým pokřikem, poté děti ukázaly rodičům, jak umí pracovat s míčem a co vše se na fotbalovém kurzu ve školce za celý rok naučily. Nakonec vše vyvrcholilo fotbalovým turnajem. Děti vyhrály nad rodiči 7:1.

KRÁTCE: Vlašimští radní schválili rozpočtová opatření

17. 6. 2019 | Vlašim - Rada města Vlašim při svém zasedání schválila rozpočtová opatření. Orgán města navýšil příjmy v rozpočtu i ve výdajích o částku převyšující 118 tisíc korun. Důvodem jsou zvýšení příjmy z prodeje stánkových míst při Májových slavnostech ve vlašimském parku.

Pitná voda byla k mání pouze v přistavené cisterně

17. 6. 2019 | Týnec nad Sázavou - Kvůli rekonstrukci vodovodní sítě v ulicích za Hotelem v Týnci nad Sázavou neteče v pondělí 17. června od 7 do 16 hodin pitná voda. Oznámila to na webu města Vodovody a kanalizace Týnec. Přerušení dodávky vody se koná plánovaně v rámci druhého úseku vodovodu v týnecké Růžové ulici.

Zvěstovský zámek vstává z popela rychleji, než investor původně plánoval

17. 6. 2019 | Zvěstov /FOTOGALERIE/ - Zdárně a bez větších zádrhelů pokračuje první etapa rekonstrukce zámku ve Zvěstově. Započala loni a podle starosty obce Karla Babického, je záchrana dominantní památky na dobré cestě ke zdaru celé akce.

Pohlednice z minulosti: Z činnosti mysliveckých sdružení na Benešovsku

16. 6. 2019 | Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Lov, klíčovou dovednost predátorů, vzali za svůj i pravěcí lidé. Potřeba lovu zvířat přetrvala i u člověka do dnešních dnů, i když nezbytností to pro přežití není. Protože zvěře začalo s růstem populace lidí ubývat, začal v 19. století rozvoj množáren, především bažantnic. V Čechách se v té době začaly chovat také nepůvodní druhy zvěře.

Představitelé Votic nepovažují investice do silnice I/3 za zbytečné

16. 6. 2019 | Voticko - Silnice první třídy číslo tři. Nebo také mezinárodní silnice E55. Právě to je velice rušná silniční komunikace s dvojím označením, která prochází kolem Votic. Každý, kdo tuhle silnici, přezdívanou i jako silnice smrti, někdy jel, ví, jak extrémně je tato spojnice dopravou zatížena. A tak to bude bezpochyby až do zprovoznění dálnice D3 z Prahy na jih Čech.

Pacientka čekala na nemocniční chodbě dlouhé hodiny na odvoz

14. 6. 2019 | Benešov - Moc a nejspíš i zlomoc sociálních sítí se projevila znovu i na Benešovsku. Řadu sdílení i velice útočných měl totiž příspěvek autorky označené jako Obabi Demedoom o situaci na chodbě nemocnice.

OBRAZEM: Praskliny ve vozovkách utěsňují asfaltovou emulzí

14. 6. 2019 | Benešovsko - O tom, že lepší je vždy předcházet nepříjemnostem, než je nakonec pracně a někdy i draho řešit, není třeba dlouze rozprávět. Ví to také cestáři, kteří zejména v létě, v době dobrého počasí, utěsňují trhliny ve vozovkách asfaltovou emulzí. V té je už přimícháno takzvané kamenivo.

Z nádraží zmizelo zastřešení, bagr loupe živičnou vozovku

13. 6. 2019 | Benešov /FOTOGALERIE/ - Jak rychle pokračuje likvidace starého autobusového nádraží v Benešově, které uvolní místo pro vznik moderního dopravního terminálu, mohou na vlastní oči sledovat zejména lidé cestující autobusy, které kolem staveniště projíždějí. Díky výšce dopravního prostředku vidí cestující za oplocení staveniště z vlnitého plechu.

Dovolená není bezstarostný čas

13. 6. 2019 | Benešovsko - Pláže u vodních ploch na Benešovsku se v létě stávají místem trestných činů. Své o tom vědí nejen ti, kteří tam třeba loni přišli k újmě, ale především policisté. Právě oni řeší většinu z nahlášených skutků. Jde většinou o krádeže. Aby cesta od vody k domovu nebyla „zpestřena“ sepisováním policejního protokolu, přicházejí policisté s několik radami.

OBRAZEM: Na náměstí v Benešově řešili závislosti

13. 6. 2019 | Benešov - Další akci zaměřenou na zamezení vzniku patologických jevů s názvem Den prevence závislostí připravilo na středu 12. června na centrálním Masarykově náměstí město Benešov. Byla určena pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pro ně pořadatelé připravili bohatý program zaměřený na hledání toho, co ovlivňuje náš životní styl.

S kůrovcem bojuje i Zvěstov. Prodej dřeva ale sotva pokryje náklady těžby

13. 6. 2019 | Zvěstov /FOTOGALERIE/ - Zatímco v předešlých letech tvořila významnou část přijmu rozpočtu Zvěstova částka za prodej dřeva ze 100 hektarů obecních lesů, letos tomu je jinak. Ve zvěstovských lesích se těží dál, příjem do obecní kasy však bude výrazně nižší. „Naše lesy zasáhla kůrovcová kalamita,“ vysvětlil starosta obce Karel Babický.

KRÁTCE: Taxislužba dostane u stavby terminálu vyhrazené místo

13. 6. 2019 | Benešov - Umístění svislého dopravního značení a vymezení zákazu zastavení jiných aut pomůže oficiálně od pátku 28. června v práci řidičům taxislužby v Benešově. Právě pro jejich automobily vznikne vyhrazené stání po pravé straně na začátku Tyršovy ulice. Platit bude po celou dobu stavby dopravního terminálu, tedy nejméně do konce příštího roku.

OBRAZEM: Školkaři byli na exkurzi na koňské farmě

12. 6. 2019 | Mrač - Statkem plným krásných koní provedl ve středu 12. června farmář ze Zahořan děti z mateřinky MiniSvět v Mrači. Dozvěděly se, jak se o koníčky starat, co rádi baští a kde jsou ustájení. Nejvíce je zaujal skutečný kovář a jeho práce u koní a také samotné ježdění na konících. Ze statku si odnesly mnoho zážitků.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
22:12:41 | 19.06.2019Putujte po Zlaté stezce! S trasami vám poradí etapový průvodce

Dálková trasa pro pěší turistiku Zlatá stezka láká. Vede Plzeňským krajem, jižními Čechami a také Bavorskem - Hornofalckým a Bavorským lesem. ...

Putujte lehce po Zlaté stezce! Z Domažlic do Klenčí pod Čerchovem

19.06.2019 | Cestování, volný čas

Narůstající obliba cestování vede k vytváření nových okruhů a tras. Zlatá stezka vede Plzeňským a Jihočeským krajem z Chodové Plané až k jihočeskému S ...

Michal Prokop oslaví narozeniny na festivalu Krásný ztráty live. Mezi gratulanty bude i Laco Déczi a David Koller

19.06.2019 | Kultura

VŠETICE - Legenda bigbítu Michal Prokop za nedlouho oslaví 73. narozeniny. Jak už u něj bývá zvykem, slavit bude přímo na pódiu svého festivalu Krásný ...Středa 19.6.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.