BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Škrtání výdajů podporu sociálních služeb v Benešově nezasáhne

26. 9. 2020 | Města a obce začínají počítat ztráty příjmů způsobených nefunkčním hospodářstvím z jara letošního roku. Situace v účtech radnic je sice vážná, nikoliv však zoufalá. Dokládá to i rozhodnutí benešovského zastupitelstva. To schválilo navýšení Grantového fondu města. Ale ne ve všech oblastech.

Odvozu lodí ze Slap napomůže vyšší hladina

25. 9. 2020 | Sezona letní rekreace je u konce, napovídá kalendář - a od pátku 25. září hovoří stejnou řečí rovněž aktuální počasí (i předpověď meteorologů pro následující dny). A další potvrzení lze v posledních dnech vídat na silnicích: množí se auta táhnoucí přívěsy, na nichž majitelé odvážejí do zimoviště své rekreační lodě.

Napojení okružní křižovatky přinese uzavírku silnice. Auta pojedou přes Benešov

25. 9. 2020 | Už tak složitou dopravní situaci v Benešově, kterou přinesly uzavírky v souvislosti se stavbami parkovacího domu, dopravního terminálu a okružních křižovatek v Tyršově ulici u sokolovny a na silnici I/3 v oblasti Červených Vršek, ještě více „vyšperkuje“ posledně jmenovaná akce.

Studenti mění Bystřici a nejspíš se tam ještě vrátí

24. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Místo deseti družstev jen sedm. To je důsledek situace kolem covidu-19, který se podepsal na účasti středoškoláků při finále celočeské soutěže Lipová ratolest. Už podruhé. Z dubna, kdy se mělo finále konat, ho posunul na podzim.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Odběrové místo testuje i bez žádanky lékaře nebo KHS

24. 9. 2020 | Také na odběrném místě v benešovské nemocnici s vjezdem z Erbenovy ulice, se můžete z vlastní vůle a dokonce zdarma nechat otestovat v případě, že máte obavu, že jste se nakazili novým čínským koronavirem. K tomu už nepotřebujete žádanku k vyšetření praktického lékaře nebo hygieniků. I to má však své úskalí.

V benešovské nemocnici se léčí jedenáct pacientů s covidem

24. 9. 2020 | Zefektivnění práce, nákup materiálu ve velkém a tím snížení nutných nákladů stojí za tím, že na Benešovsku funguje v současnosti pouze jediná nemocnice. Právě ona nese hlavní zátěž v případě léčby těžkých případů onemocnění covid-19.

Benešov chystá radikální změny parkování na sídlištích. Místa zabírají pendleři

23. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Máme málo místa pro vlastní vozy, nechceme, aby v ulicích pod okny našich domů parkovala auta těch, kteří tu nebydlí. S takovou výzvou se obrátili na své zastupitele lidé ze sídliště Pražská - Nová Pražská. Připomínku projednala městská rada, vzala ji na vědomí a připomněla, že situace a její řešení bude zohledněno ve vznikajícím generelu dopravy.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Stavba chodníku v Nespekách zpomalí řidiče dva měsíce

23. 9. 2020 | S delší dojezdovou dobou budou muset více než dva měsíce počítat motoristé, kteří k cestování využívají „starou benešovskou“ silnici, oficiálně krajskou silnici druhé třídy číslo 603. V úterý 29. září totiž začne uprostřed Nespek výstavba chodníku a úprava přechodu pro chodce. O dočasné opatření požádal investor akce, obec Nespeky a její žádosti vyhověl jak Silniční správní úřad Benešov, tak Dopravní inspektorát Policie ČR Benešov. ...

Virus zavřel na Benešovsku školní třídy, domovy seniorů mají přísný režim

22. 9. 2020 | I když se po růstu počtu nakažených covidem-19 v řádech několika desítek lidí za den nyní situace uklidnila, z pondělí 21. na úterý 22. září přibyl na Benešovsku jen jediný případ, stav i tam zůstává vážný. V úterý 22. září nahlásila krajská hygienická stanice (KHS) na Benešovsku 255 nemocných. Přesto zatím nový čínský koronavirus nevyřadil z fungování žádnou školu.

Volební komisaře covid na Benešovsku straší, odhlásilo se jich ale zatím málo

22. 9. 2020 | Obavy z šíření onemocnění covid-19 ohrožují přípravy krajských voleb, které se uskuteční 2. a 3. října. Množí se totiž odhlášky nominovaných členů okrskových volebních komisí. Důvod je prostý a pochopitelný. Lidé se bojí, aby některý z voličů s sebou nepřinesl vedle občanského průkazu i koronavirus.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

21. 9. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Nakažených na Benešovsku rychle přibývá, uzdravených ale jen pozvolna

21. 9. 2020 | Další rekordy láme na Benešovsku počet infikovaných novým čínským koronavirem způsobujícím onemocnění covid-19. Pracovníci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje do kolonky celkového počtu nakažených zapsali během posledního pracovního dne minulého týdne číslo 200. V pondělí 21. září se údaj znovu zvýšil a to o 54 případů.

Zkoušeli, jestli by se z nich mohli stát policisté

21. 9. 2020 | Mají dospívající chlapci a dívky fyzické předpoklady pro splnění testů fyzické zdatnosti nutných pro přijetí do služeb Policie České republiky? Právě na tuto otázku hledali odpověď policisté z Benešova mezi čtvrťáky z Obchodní akademie ve Vlašimi. „Možnost vyzkoušet si to, zda na to mají, měli žáci a žákyně čtvrtých ročníků,“ připomněl učitel akademie Tomáš Lichtenberg.

Svatby snoubenci na Benešovsku příliš nerušili, spíš je odsunuli na později

21. 9. 2020 | I když atak onemocnění covid-19 a snaha vládních politiků zabránit jeho šíření vedla k restriktivním opatřením spočívajícím především v zamezení srocování více osob, na letošním celkovém dosud uskutečněném počtu svatebních obřadů v Benešově, se to nepodepsalo. Naopak! Svateb je v ještě neskončeném roce více než za celý rok 2019.

Včelí svět a Vodní dům v Hulicích vzali návštěvníci útokem

20. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Oba oblíbené turistické cíle v Hulicích - Včelí svět a Vodní dům - praskaly v sobotu 19. září doslova ve švech. Důvodem byl Den otevřených dveří, na kterém Ministerstvo pro místní rozvoj prezentovalo regionální projekty financované z fondů EU.

OBRAZEM: Dvacátou pouť na Sázavě uspořádala Církev československá husitská

20. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Na nábřeží Cyrila a Metoděje - na louce u hasičské zbrojnice se konala dvacátá pouť na Sázavě, a to v sobotu 19. září. Pouť uspořádala Církev československá husitská (CČSH) ve spolupráci s městem Sázava. Tento ročník v sobě nesl dvě jubileja, byl dvacátý v pořadí a zároveň se konal ke 100. výročí CČSH - celocírkevního setkání nově pokřtěných.

Prvosledové hlídky chce policie rozšířit i do dalších částí okresu Benešov

20. 9. 2020 | Byť okres na jih od Prahy nepatří mezi ty s nejvyšším počtem kriminálních skutků v republice, disponuje Územní odbor Policie ČR Benešov od začátku loňského roku také prostředkem, který množství nezákonných činů může svým způsobem ještě snížit. Je jím takzvaná prvosledová hlídka. Ta si během svého poměrně krátkého fungování připsala řadu úspěchů. Také proto je logické, že chce Policie ČR tuto službu dál rozšiřovat i do dalších částí okresu Benešov. ...

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Smilkov přišel o starostku, nového lídra zvolí v říjnu

19. 9. 2020 | Obec Smilkov u Votic nemá starostku. Dagmar Čermochová totiž při poslední veřejné schůzi rezignovala nejen na funkci lídra radnice, ale také se vzdala členství v zastupitelstvu. Údajně proto, že neměla podporu většiny zastupitelů. Ověřit to ale nebylo možné, protože mobilní telefon, který používala, zvedla místostarostka Eva Marešová. Ta situaci potvrdila, ale nekomentovala.

Výstavba Komplexního rehabilitačního centra v Benešově trvala jen patnáct měsíců

18. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo. I v duchu proslulé vesmírné hlášky lze nahlížet na pavilon Komplexního rehabilitačního centra, který po pouhých patnácti měsících v pátek 18. září slavnostně otevřeli v areálu Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově.

Senioři mládnou, o nouzová tlačítka ztrácejí zájem

18. 9. 2020 | Už více než dva roky slouží dříve narozeným obyvatelům čtyř benešovských domů s pečovatelskou službou (DPS) malá, ale důležitá pomůcka - nouzové tlačítko. Plastový výlisek plný elektroniky může, a už se to i stalo, zachránit život. „Jsem rád, že tu máme tento systém tísňového volání,“ uvedl známý emeritní učitel František Šturc, obyvatel DPS na Malém náměstí.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
14:11:47 | 26.09.2020Zpravodajství BenešovDnes.cz

Ve volbách může odhlasovat až 16 000 voličů v karanténě

Příští týden, ve dnech 2. a 3. října 2020, proběhnou volby do zastupitelstev krajů a třetiny Senátu. Zvláštními způsoby hlasování bude moci odhlasovat až 16 000 voličů, kteří se nacházejí z důvodu nemoci covid-19 v karanténě nebo izolaci. ...

Do oranžového stupně na covidovém semaforu spadá již 58 okresů

Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhodnotilo aktuální epidemiologickou situaci v souvislosti s COVID-19. Do prvního stupně pohotovosti, mezi zelené okres ...

Krizový štáb doporučil středočeským oblastním nemocnicím zákaz návštěv pacientů

Zákaz návštěv ve všech oblastních nemocnicích na území Středočeského kraje včera 24.9. doporučil Krizový štáb Středočeského kraje. "Důvodem našeho dop ...

Plicní lékaři ve Středočeském kraji otevírají své ambulance. Snaží se najít vzácné onemocnění, které devastuje plíce

Lidé ze Středočeského kraje si mohou nechat zkontrolovat plíce. Pneumologové jim otevřou dveře svých ordinací ve středu 30. září. Zájemce vyšetří i be ...

Už příští týden zve festival Den architektury na více jak 300 zdarma přístupných akcí po Čechách i na Slovensku

Pěšky, na kole či v běhu, na suchu i ve vodě, bude možné od 1. do 7. října obdivovat architekturu ve více jak stovce měst a obcí po celé republice i n ...Sobota 26.9.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.