BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Benešovskou knihovnu vylepší i s dotacemi

7. 7. 2020 | Na vybavení a stavební úpravy v Městské knihovně Benešov na Malém náměstí přispěje zřizovateli také dotace. Projekt, díky němuž v bibliotéce přibude elektro i další interiérové vybavení, pomůže zmodernizovat oddělení pro dospělé i pro děti, studovnu a také oddělení audiovizuální.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Ze Sedmpánů do Dubějovic pojedou po novém asfaltu

7. 7. 2020 | Stanovení přechodné úpravy provozu na silnici třetí třídy číslo 1261 procházející z Dubějovic do Sedmpánů projednal a schválil Odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Vlašim. Na základě jeho rozhodnutí dojde mezi uvedenými obcemi k úplné uzavírce silnice III/1261.

Situace s odběry krve se stabilizovala, dárců však není nikdy dost

7. 7. 2020 | Škodu, respektive ztrátu způsobenou jen transfuznímu a hematologickému oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov kybernetickým útokem, který spáchal na ústavní počítačovou síť stále neznámý útočník na konci loňského roku, vyčíslilo vedení zdravotnického ústavu na pět milionů korun.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Jak vidí historii, doloží v klášteře

6. 7. 2020 | Na restauraci dosud ještě neodhalených a pod štukem zabílených fresek umístěných ambitu sázavského kláštera mohou přispět ti, kteří si zakoupí dětské, malováním či kreslením ztvárnění české historie. To v klášteře přijímají až do prvního srpnového dne.

Nadzemí domu v koutě benešovského náměstí využijí jen pro bydlení

6. 7. 2020 | Když se zjara roku 2018 nuceně stěhovali poslední z devíti nájemníků z objektu čp. 77 na Masarykově náměstí v Benešově, nikdo z nich nemohl tušit, že to bylo v podstatě zbytečné. Že tam mohli bydlet dál. Dokládá to skutečnost, že ani dva roky poté z ubikací zamýšlené kanceláře nebo učebny základní umělecké školy nevznikly. A nejspíš ani nikdy nevzniknou.

PŘED 10 LETY: Jak se děti těšíte na prázdniny? Třídou se ozval bouřlivý jekot

5. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Přišel konec školního roku a s ním i předávání vysvědčení. „Jak se děti těšíte na prázdniny?“ Třídou se před deseti lety ozval bouřlivý jekot. Své hodnocení od třídní učitelky Martiny Marešové tehdy dostalo pětadvacet žáčků z 1.D Základní školy Jiráskova v Benešově.

OBRAZEM: Nádražní ulice v Benešově nyní doslova vibruje

5. 7. 2020 | Do finále, alespoň podle pohledu zvenčí, spějí dvě velké akce v prostoru mezi Nádražní, Jiráskovou a Žižkovou ulicí v Benešově. Jednou z nich je dopravní terminál, druhou pak parkovací dům. O stavu stavby parkovacího domu svědčí také symbol dokončení hrubé stavby, máj z mladé břízy postavený na ochozu objektu.

Po čtyřiceti letech se Votičtí opět chladí ve vodě svého koupaliště

4. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Koupaliště Pod Vápenkami bylo poslední místo ve Voticích, kde se obyvatelé mohli zchladit v parném létě. Pohříchu naposledy před 40 lety. Novou kapitolu relaxačního plavání ve městě napsalo slavnostní otevření biokoupaliště ležícího poblíž Husovy ulice. „Před více než pěti lety jsme slíbili, že se pokusíme postavit koupaliště nové a to se nakonec povedlo,“ uvedl starosta města Jiří Slavík ...

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Ve špýcharu na tvrzi budou tvořit i hrát

4. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Tvrz Nespery vítá léto! Právě tak se jmenuje akce, která je v sobotu 4. července určena především pro děti, ale nudou tam nebudou trpět ani dospělí. Od deseti hodin se všechno podstatné odehraje ve špýcharu v Nesperách u Veliše. Účastníci setkání budou tvořit například drátovat, malovat, hrát na kytaru, ale venku se také rozhoří oheň na jehož plamenech bude možné opéct vuřty.

Deník pomáhá: Týnec opraví poničené autobusové čekárny

3. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Žádný zub času, ale lidská hloupost stojí za neutěšeným stavem přístřešků sloužících jako autobusové čekárny na území města Týnce. Jednou z nich je ta s označením 'Pecerady - hřiště'. Cestujícím tam slouží kovová konstrukce s polykarbonátovými komůrkovými deskami. K posezení pak lavice z hoblovaných fošen. Z šesti ale zbyly už jen tři. Kdo je ukradl, není jasné.

OBRAZEM: Na modernizaci D1 na Benešovsku se podíval ministr dopravy

3. 7. 2020 | Ministr dopravy Karel Havlíček spolu s generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Radkem Mátlem si ve čtvrtek 2. července prohlédli úsek modernizované dálnice D1 s označením 07. Zastavili se také na Středisku správy a údržby dálnic v Bernarticích.

Rychlost změří sami, pokuty rozdají jiní

3. 7. 2020 | Mají takzvané 'bonzácké' radary v obcích a městech své opodstatnění? Záleží na tom, kdo na tento dotaz bude odpovídat. „Je to jen další buzerace,“ vyhrkl mladý řidič, který s nasazováním technických zařízení zajišťujícím snížení rychlosti a zvýšení bezpečnost chodců i motoristů zásadně nesouhlasí. Jeho přísný soud pro 'jistotu' povolil zveřejnit jen s podmínkou neuvedení jména.

Z ARCHIVU: Bitva o brod! Na sto ozbrojenců představilo divákům boj ze středověku

2. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Dvanáctá bitva o brod se před devíti lety odehrála na louce pod zříceninou hradu Kostelce. Znovu ji zorganizovali členové občanského sdružení Řád rytířů bílého kříže a opět se na ni přišly podívat stovky lidí.

OBRAZEM: Benešovské turbokřižovatce na Červených Vršcích přeje počasí

2. 7. 2020 | Zatímco v některých místech Česka je v současnosti srážek více, než si tamní obyvatelé přejí, stavebníci budující na silnici I/3 okružní, takzvanou turbokřižovatku, si nemohou příliš stěžovat. A je to vidět i na postupu jejich prací. V současné době je totiž téměř dokončena „hrubá stavba“ části velkého kruháku přiléhajícího k Benešovu.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Dopravní hřiště v Benešově je přístupné zdarma

2. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Až do konce srpna mohou zájemci využívat zdarma dětské dopravní hřiště Na Sladovce. Pro veřejnost je otevřeno od pondělí do neděle v době od 14 do 20 hodin. Podmínkou vstupu je pouze vlastní jízdní kolo a ochranná přilba, která je povinná pro návštěvníky do 18 let.

Lidé poslali na Městský úřad v Benešově řadu dotazů. O co se nejvíc zajímali?

2. 7. 2020 | Každý úřad má povinnost komunikovat s občany. Ukládá mu to zákon o svobodném přístupu k informacím. Některé z dotazů mohou působit téměř bizarně, i když všechny opatřené podpisem, jsou legitimní. Jak taková komunikace probíhá, dokládá pravidelně i Městský úřad v Benešově.

Z ARCHIVU: Moderní lávka v Benešově se stala spojnicí města a zámeckého parku

1. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Nová moderní ocelová konstrukce spojující dvě části Benešova, města rozděleného železnicí, začala před jedenácti lety sloužit veřejnosti. Dílo z příhradové trubkové konstrukce stálo 35 milionů korun a téměř devětadvacet milionů získal investor, město Benešov, z dotací.

Na Podblanicku lze stále najít poklady

1. 7. 2020 | Co všechno je možné najít na Podblanicku? Největší tajemství asi hned tak nepadne. Leží uvnitř Velkého Blaníku. Ale „menší“ poklady země a nejen ta, přece jen občas vydává. Platí to například o pokladu mincí, který 20. srpna 2018 našel tehdy devadesátiletý Miroslav Jurníček z Čeliva při práci na zahradě. Poklad je uložený v Muzeu Podblanicka a právě tam skončily nově také další vzácnosti.

OBRAZEM: Zvýšená hladina řeky Sázavy? Nic se neděje, ryby berou i při velké vodě

1. 7. 2020 | Ani za posledních pět let letošní nejvydatnější srážky zatím nedokázaly rozvodnit řeku Sázavu na nejnižší první povodňový stupeň. Ten na vodoteči v Nespekách začíná na hladině 230 centimetrů. Poslední červnový den se ale řeka zvedla v 17 hodin jen na 207 centimetrů. Od té doby pomalu hladina klesá a ve středu 1. července v 10 hodin měla už jen 178 centimetrů.

Přenosné značky opravovanou silnici v Krhanicích hermeticky neuzavřely

1. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Komplikace v dopravě, které motoristům z Chrástu nad Sázavou - sídliště, Krhanic, Prosečnice, Lešan nebo dokonce sídel v okrese Praha - západ Kamenného Přívozu či Jílového u Prahy působí od poloviny června rekonstrukce silnice II/106, hned tak neskončí. Práce mají cestáři najatí Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje naplánované v úseku od Chrástu do Prosečnice až do soboty 19. prosince. ...

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
18:12:19 | 07.07.2020Na Slapech se převrátila plachetnice, záchranáři zachránili čtyři dospělé a čtyři děti

Na Slapské přehradě na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice. Čtyři dospělé a čtyři děti zachránil člun poříční policie a odvezl je na pravý břeh. ...

Taxikáři při elektronických objednávkách už nemusí používat taxametry či střešní svítilny

01.07.2020 | Zpravodajství

Od července se srovnávají podmínky provozování běžných taxislužeb s těmi alternativními. Vedle klasických se svítilnou a taxametrem bude možné snadněj ...

Chystáte se na dovolenou do Tater? Zrekonstruovaný horský hotel nabídne vše

01.07.2020 | Cestování, volný čas

Na Slovensko každoročně vyráží velké množství českých turistů, protože to tam máme zkrátka nedaleko. Kromě toho si zde přijde na své i ten, komu nevyh ...

Mohou problémy s erekcí způsobit rozchod? Odborníci radí řešit je včas

01.07.2020 | Další

Sexuální život je nedílnou součástí každého zdravého vztahu, který má mít nějakou perspektivu. Někdy ale mohou nastat situace, které nám znemožní plno ...

Vybavení pro vaši garáž i dílnu. Pořiďte si kvalitní nabíječku baterií nebo kompresor

01.07.2020 | Další

V garáži nebo v dílně potřebujeme při ruce celou řadu pomocníků, kteří nám dokáží usnadnit mnoho činností. Je jen na vás, jakou výbavu si pořídíte, al ...

Policisté obvinili 58 zdravotních sester, lékařů a pacientů z fiktivního vykazování zdravotní péče

30.06.2020 | Krimi

Středočeský kraj - Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili jednu právnickou os ...

O bezúročnou půjčku budou moci středočeští podnikatelé žádat až do září

30.06.2020 | Z regionu

Středočeský kraj prodlužil termín, dokdy mohou podnikatelé, na jejichž živnost měla negativní ekonomický dopad epidemie koronaviru, požádat o bezúročn ...

Hypotéka, úvěr, pojištění, investice, jde vám z toho hlava kolem? Nechte si poradit.

29.06.2020 | Bydlení, dům a zahrada

V Moravec&Partneři nabízíme služby z oblasti finančního poradenství, které se dotýkají téměř všech životních situací. Od financování bydlení, přes spo ...

Od 1. července bez roušek, protiepidemická opatření se zpřísní v některých částech Moravskoslezského kraje

29.06.2020 | Zpravodajství

Epidemiologická situace v souvislosti s onemocněním covid-19 je z pohledu celé České republiky nadále stabilní, nicméně počet nakažených narůstá v exi ...

Ministerstvo zdravotnictví vybralo další Centra duševního zdraví, která doplní plánovanou pilotní síť

26.06.2020 | Zpravodajství

Ministerstvo zdravotnictví ČR vybralo v rámci Programu Podpory Center duševního zdraví dalších osm Center duševního zdraví, která doplní stávající síť ...Úterý 7.7.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.