BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

OBRAZEM: Jelen, srnec v lese parohy své nese

24. 4. 2019 | Mrač - Zajímavý tematický týden zažily děti z Mateřské školy MiniSvět v Mrači. Prckové se seznamovali se životem kopytníků jelenů, srnečků a laní. Probírali i nejrůznější paroží a hlavně dostali možnost zatroubit si na skutečný myslivecký roh, což nebylo vůbec jednoduché.

KRÁTCE: Komisaři sestavují sportovní mapu, pomůže těm 'malým'

24. 4. 2019 | Benešov - Mapu sportu v Benešově, přes kterou bude mít politické vedení města přehled o sportech aktivně provozovaných, menšinových nebo těch, které v sídle zcela chybí, hodlá vytvořit komise pro sport. Naplánovali si to její členové. Ti si od nového dokumentu slibují také to, že díky němu bude možné pro některé „sportovní Popelky“ vytvořit odpovídající zázemí.

KRÁTCE: V Benešově projednají už třetí změnu územního plánu

24. 4. 2019 | Benešov - Do návrhů změny číslo 3 územního plánu Benešova může veřejnost nahlížet do úterý 4. června v budově radnice na Masarykově náměstí. Návrh je k vidění také na webových stránkám města. Samotné připomínky, námitky a stanoviska ale musejí lidé podávat pouze písemnou formou a v předepsaných lhůtách.

Děti vynesly Moranu a zapojily se do Rytířské pohádky

23. 4. 2019 | Benešov - Mateřská škola v Longenově ulici je odloučeným pracovištěm mateřinky U Kohoutka Sedmipírka nacházející se v Dukelské ulici v Benešově. Obě školky jsou od sebe vzdáleny přibližně deset minut chůze. Školka nabízí dětem v atmosféře lásky a důvěry prožitkové učení, výchovu ke zdraví a výchovu k ekologii.

Kabáty příznivcům filmů při projekci už nezvlhnou

23. 4. 2019 | Benešov /FOTOGALERIE/ - Kino v Poštovní ulici v Benešově je už druhým objektem v držení města, které se dodatečně brání zemní vlhkosti. „Vlhkost stoupala od země do prostoru vestibulu a začala tam opadávat omítka,“ popsal situaci Ladislav Jenšík, provozovatel kina.

Největší sekvoje v České republice rostou v Ratměřicích

23. 4. 2019 | Ratměřice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Chcete vidět největší stromy planety a nechce se vám do Sierry Nevady v Kalifornii, odkud pocházejí sekvojovce, zvané „mamutí stromy“? Nemusíte ani opustit Středočeský kraj, stačí zajet do Ratměřic na Benešovsku.

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Benešovsku?

22. 4. 2019 | Benešovsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Komplikace na obzoru. Cestáři zastaví provoz na silnici I/3 u Čtyřkol

22. 4. 2019 | Čtyřkoly /FOTOGALERIE/ - Kvůli demolici mostu přes silnici I/3 u Čtyřkol, budou motoristé z této i okolních obcí, ale také například z Pyšel, nuceni už po prodlouženém víkendu volit pro cestu do Benešova nebo Prahy, jinou trasu. Hned po Velikonocích se totiž dělníci pustí do „odstrojování“ uvedeného mostu ležícího na silnici II/1094 na trase ze Čtyřkol do Pyšel.

Pohlednice z minulosti: Palackého náměstí ve Vlašimi

21. 4. 2019 | Vlašim /FOTOGALERIE/ - Kdo z Vlašimáků by neznal Palackého náměstí na levém břehu řeky Blanice? Patrioti města pod Blaníkem dobře znají také osud původního ocelového mostu z roku 1903. Jeho nástupce spočinul na původním místě až v roce 2008.

KRÁTCE: 'Sociálka' radí, jak se dostat k bytu v domě s pečovatelskou službou

21. 4. 2019 | Benešov - Pro mnohé není sepsání žádosti žádná věda. Jiní s tím ale mohou mít určité potíže. Právě těm, kteří touží po ubikaci v domě s pečovatelskou službou (DPS), a nejsou si jisti správností formulace takové žádosti, je určena rada Odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Byty by město mohlo vybudovat v někdejší střední škole

21. 4. 2019 | Benešov - Zatím žádnou naději nedostanou od Benešova ti, kteří by si chtěli pořídit nový městský byt. S jejich výstavbou nyní radnice nepočítá. V budoucnu ale jistě i tady nové byty vzniknou. Je jen otázkou, kdy to bude. Na tu ale nikdo nyní nezná odpověď.

OBRAZEM: Ve vlašimské paraZOO oslavili Velikonoce

19. 4. 2019 | Vlašim - Velikonoce v paraZOO ve Vlašimi byly v pátek 19. dubna cílem především pro rodiny s dětmi. Pro návštěvníky byly připraveny komentované prohlídky, přednáška z nedaleké záchranné stanice pro živočichy, na které se posluchači dozvěděli, jak je to s mláďaty a kdy je nutné jim pomoci a kdy nikoliv. Největší zájem byl o trénink vyder, kterým se ovšem moc trénovat nechtělo, a krmení fretky.

Studenti odklidili z Kavčáku už 30 tun odpadu

19. 4. 2019 | Benešov /FOTOGALERIE/ - Dobrovolníci z 1., 2. a 3. ročníku Střední odborné školy a Střední zdravotnické školy v Benešově se již tradičně zapojili do dobrovolnické akce Ukliďme Česko a uklidili neuvěřitelných 12,2 tuny odpadu z černé skládky na Kavčáku. Je to již počtvrté, co tuto oblast uklízeli.

Budoucí zdravotníci si udělali exkurzi do Thomayerovy nemocnice

19. 4. 2019 | Benešov /FOTOGALERIE/ - Své první odborné exkurze do Thomayerovy nemocnice v Praze se v úterý 16. dubna zúčastnili žáci prvního ročníku Střední odborné školy a Střední zdravotnické školy v Benešově, obor zdravotnický asistent. Cílem byla Klinika dětské chirurgie a traumatologie, 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, na pavilonu B4.

KRÁTCE: Sedlčankou vlaky nepojedou celý měsíc

19. 4. 2019 | Olbramovice - S celý měsíc trvající výlukou Sedlčanky, což je přezdívka trati z Olbramovic do Sedlčan, se budou muset od 22. května vyrovnávat cestující, kteří tento regionální spoj využívají k cestám do zaměstnání nebo školy. Správa železniční dopravní cesty informuje, že od středy 22. května bude nepřetržitě až do čtvrtka 20. června vlaky na uvedené trati nepojedou.

Po Velikonocích půjde Tyršova ulice do neomezeného provozu

19. 4. 2019 | Benešov - Obyvatelé Benešova, ale nejen oni, se dočkali. Město, jako investor rekonstrukce parteru Tyršovy ulice, má za sebou první kolo přejímání dokončované stavby. A to samo o sobě značí, že se budování výstavního městského bulváru přiblížilo ke svému cíli.

Tip Deníku: Odpoledne na Velký pátek zpříjemní ukázky tréninku vyder

18. 4. 2019 | Vlašim - Zavítat do paraZOO Vlašim a strávit část velikonočních svátků ve společnosti místních živočichů mohou malí i velcí na Velký pátek 19. dubna od 9 hodin. Pro návštěvníky budou připraveny komentované prohlídky, ukázky tréninku a přednáška Záchranné stanice pro živočichy ve Vlašimi.

V Konopišti připomněli pohnutý osud mladých mužů na konci války

18. 4. 2019 | Benešov - Do konce druhé světové války v Evropě chyběly jen tři neděle. Devět mladých Američanů z posádek dvou amerických letadel operujících v rámci 8. letecké armády AAF z Velké Británie se toho dne nedočkalo. Obě letadla patřila k 490. bombardovací skupině a napadli je na jih od Prahy, nad Sedlčanskem němečtí stíhači.

Benešov chystá výběrová řízení na šéfy městských organizací

18. 4. 2019 | Benešov - Pozvolna, možná trochu za očekáváním veřejnosti dochází k obměně vedoucích pracovníků organizací zřízených městem Benešovem. Od loňských, říjnových, komunálních voleb, které přinesly změnu na radnici, spěje situace teprve k prvnímu výběrovému řízení. Až po něm se práce ujme nový, řádně jmenovaný šéf.

KRÁTCE: Oprava vodovodu uzavře do půle prázdnin tři týnecké ulice

18. 4. 2019 | Týnec nad Sázavou - Rekonstrukce vodovodních řadů v celkem třech týneckých ulicích, přinese do poloviny roku komplikace zejména pro tamní motorizované obyvatele. Kvůli bezpečnosti a plynulosti silničního provozu dojde k úplným uzavírkám místních komunikací v ulicích U Janovického potoka, Lipové a Růžové. Návrh přechodné úpravy provozu podalo město Týnec a odsouhlasila ho také Policie ČR.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
14:12:17 | 24.04.2019Zákon o realitním zprostředkování prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně ČR

Poslanci během dnešního jednání schválili v prvním čtení nový zákon o realitním zprostředkování. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová chce touto změnou zkvalitnit vztahy mezi realitními zprostředkovateli a jejich klienty a přiblížit podmínky ...

Na rozhodnutí o odvolání si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl

23.04.2019 | Z regionu

Na rozhodnutí o odvolání v silniční agendě si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl. Je to sice mnohonásobně déle, než stanoví zákon, ale takový j ...

Integrovaný regionální operační program má k dispozici v aktuální výzvě 2,5 miliardy na zateplení bytových domů

23.04.2019 | Z regionu

Vlastníci bytových domů, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva mohou stále získat dotace na zateplování bytových domů. IROP (Integrovaný r ...Středa 24.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.