BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Sociální byty si nájemníci v Benešově budou muset zasloužit

26. 11. 2020 | Víc než původně předpokládaných šest milionů korun stála přestavba objektu ve Vlašimské ulici. Za celkem šest sociálních bytů město zaplatilo 10,6 milionu korun bez DPH. Na akci přitom čerpalo dotaci 5,4 milionu korun.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: V knihovně jako v hospodě, jen z okna

25. 11. 2020 | Obdobně, jako na restaurační zařízení dopadají vládní opatření i na knihovny. V té městské v Benešově vyšli čtenářům vstříc a tak mohou všechny knihy vracet až v pondělí 14. prosince. Od pondělí 23. listopadu je ale znovu otevřen i takzvaný bibliobox, tedy zařízení pro vracení knih stojící v loubí objektu v na Malém náměstí.

Vánoční jedle už zdobí benešovské Masarykovo náměstí

25. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Ani koronavirus nezastavil přípravy Vánoc, nejkrásnějších svátků roku. Vánoční strom pro Benešov i letos poskytli zdarma obyvatelé města. Jeho kácení se odehrálo v pondělí 23. listopadu a hned následující den ho vozidlo převezlo za doprovodu benešovských strážníků na obvyklé místo do centra Masarykova náměstí.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Vyléčených i obětí covidu-19 na Benešovsku přibývá

24. 11. 2020 | Už 61 čárek mají na Benešovsku krajští hygienici ve svém seznamu obětí covidu-19. Zatímco v posledních dnech počty nakažených trvale klesají, opačný trend má statistika úmrtí. Ještě na začátku října byla z Benešovska pouze jediná oběť koronaviru. V noci na pátek 23. října padla magická hranice deseti zemřelých.

Covid pozitivních ubývá, do nemocnice se pozvolna vracejí zdravotníci

24. 11. 2020 | Velká prověrka fyzických i psychických sil, jíž prošli pracovníci Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov v uplynulých týdnech je, jak se zdá, u konce. Během té poměrně krátké doby se nemocnice dostala doslova na hranu možností. Také proto její vedení velmi přivítalo přesun deseti covidových pacientů do Prahy, k němuž došlo 12. listopadu.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

23. 11. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Lidé z Benešovska darovali víc potravin než loni

23. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Přej a bude ti přáno. Nejspíš právě tohle biblické úsloví stojí za postoji lidí, kteří se zapojili na Benešovsku do další celonárodní potravinové sbírky. Ta se konala během uplynulé soboty. Na Benešovsku se do ní zapojily dvě drogistické velkoprodejny a tři supermarkety v Čerčanech, Benešově a Vlašimi.

PŘED 10 LETY: Škola žila punkem! Na vytvoření účesu či líčení měly dívky hodinu

22. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Líheň punkerek vznikala před deseti lety ve Střední škole ekonomiky, obchodu a služeb (SŠEOS) v Benešově. Konala se tam kvalifikace na Kalibr Cup, jedenáctou mezinárodní přehlídku dovednosti kadeřnic a kosmetiček ze středních škol i odborných učilišť v Lanškrouně. Účast byla pro studentky dobrovolná a dívky měly šanci probojovat se až na jarní pražskou výstavu Beauty Expo. Zadání znělo 'Žijeme punkem'. ...

Před sestavením nového rozpočtu upravilo město ten stávající

20. 11. 2020 | Celkově už k páté změně letošního rozpočtu přikročilo letos město Benešov. Rozpočtovým opatřením ale tentokrát dochází jen k menším úpravám, a to jak na straně příjmové, tak té výdajové.

Na Vánoce si nakupte doma, vyzývá Vlašim. I místní obchodníci mají e-shopy

19. 11. 2020 | Nakupovat doma ve Vlašimi u místních obchodníků je takzvaně „in“ – a to nejen proto, že kvůli opravám silnic není úplně snadné cestovat jinam. To ve středu řekl Deníku starosta města Luděk Jeništa (STAN). Vlašimští rozjíždějí kampaň vyzývající místní, aby vánoční dárky nakoupili v e-shopech místních obchodníků.

Půlstoletí oslaví dolnokralovická škola až někdy později

18. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Atak covidu-19 hatí nyní na podzim nejen představení divadel, kin či sportovních utkání, ale své plány museli pozměnit i organizátoři různých oslav.

Do Hotelu Pošta by se měla přestěhovat "ZUŠka". Oblíbená jídelna skončí

18. 11. 2020 | Přestože veškeré zásadní výdaje sídel letos a v příštích letech ještě výrazněji ovlivní koronavirus, nezastavilo město Benešov přípravy jedné z největších investičních akcí svých dějin. Přestavbu komplexu Hotelu Pošta na multikulturní centrum.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Na covid-19 zemřelo v okrese Benešov 29 lidí

17. 11. 2020 | V okrese Benešov bylo v pondělí 16. listopadu podle údajů Krajské hygienické stanice Středočeského kraje 1473 nakažených nemocí covid-19. To je údaj, který KHS naposledy do statistiky zapsala 22. října. Tehdy byla nemoc na vzestupu a zápolilo s ní 1520 lidí, zatímco den před tím „jen“ 1394.

Hlavní silniční tah u Benešova zpomalí výměna asfaltu

16. 11. 2020 | Náročnější může být od pondělka pro řidiče cestování mezi Benešovem a Prahou. Plyne to ze sdělení Martina Bučka z Ředitelství silnic a dálnic, jenž upozorňuje, že společnost Eurovia CS bude pokračovat ve velkoplošných opravách asfaltových hutněných vrstev na silnici I/3. Stavební ruch lze v příštích dnech očekávat mezi silničními kilometry 10 a 13,8 – tedy přibližně od úrovně obce Mrač za křižovatku se silnicí III/10613 Pomněnice. ...

Z ARCHIVU: Studenti benešovské zemědělské školy 'krotili' koně i traktory

15. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Druhý obnovený ročník znovuzrozené Hubertovy jízdy se konal před jedenácti lety v Pomněnicích. Zatímco v premiéře vyrazilo k pomyslnému honu na lišku třináct jezdců, trentokrát jich bylo už dvacet. Roli mastera, vedoucího jezdce, kterého ostatní nesmějí předjet, se opět zhostil zkušený učitel jezdectví Dušan Vantroba.

Práce na dálnici D1 zastaví až na konci listopadu

15. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/  Až na samém konci předposledního měsíce roku se letos definitivně zastaví modernizace dálnice D1. tato akce Ředitelství silnic a dálnic, patří z pochopitelných důvodů veřejností k nejsledovanějším. Na Benešovsku probíhá modernizace úseku s pořadovým číslem 1 v úseku mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi. 

Odvolali jednatelku KIC Benešov, oficiálně bez uvedení důvodů

15. 11. 2020 | Nečekaně krátce, pouhých 14 měsíců a 11 dnů vydržela na svém postu ředitelka a jednatelka Kulturního a informačního centra (KIC) Benešov. Už dva dny po jejím odvolání včera město vypsalo výběrové řízení na nového šéfa městské společnosti.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Olej mohou obyvatelé Votic odevzdat na čtrnácti místech

14. 11. 2020 | Kolik „vyjetého“ jedlého oleje ze smažení řízků letos odevzdají obyvatelé Votic, bude jasné až po Silvestru. Jisté ale je, že loni svým ekologickým počinem 'Votičáci' přispěli k tomu, že téměř tuna domácnostmi už neupotřebitelné suroviny neskončila ve vodních zdrojích. Votičáci totiž odevzdali 908 kilogramů olejů a tuků z domácností.

Na obnovu výuky ve třídách se na Benešovsku těší kantoři, rodiče i děti

14. 11. 2020 | Žáci prvních a druhých tříd zamíří ve středu 18. listopadu do lavic. Už podruhé se tak ve letošním školním roce učitelé těší na návrat dětí. Nyní v půlce listopadu je tento pocit obzvlášť intenzivní. Vyplývá to z odpovědí ředitelů a učitelů na základních školách v Benešově, Vlašimi a Týnci nad Sázavou.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Výročí první husitské bitvy si připomenou jen v myslích

13. 11. 2020 | Když si loni připomínali Nahorubští 600 let vůbec první řeže husitských válek divácky atraktivní rekonstrukcí bitvy ze 4. listopadu 1419, všichni věřili, že za rok se povede repeta. Do plánů ukázky bojů na Holém vrchu ale zasáhl covid-19. Proto se letos připomínka boje přívrženců husitů s katolickými pány Petra Konopišťského ze Šternberka uskuteční jen v myslích organizátorů ze Sboru dobrovolných hasičů Nahoruby. ...

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
14:12:04 | 26.11.2020Zpravodajství BenešovDnes.cz

V krajích začíná postupná obnova regionální dopravy

Vzhledem k částečnému uvolnění některých vládních opatření proti šíření epidemie COVID-19, zejména postupnému obnovování prezenční formy výuky ve školách, České dráhy zahájí postupnou obnovu regionální ...

Ministerstvo financí: Samosprávy budou mít dostatek financí na své investice

Územní samosprávní celky budou mít i letos dostatek finančních prostředků na realizaci svých investičních aktivit. Současná vláda v současnosti rekord ...

Krajské nemocnice zkrátí provozní dobu odběrových míst

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Na místech, kde probíhají odběry vzorků pro testování na Covid - 19, a která provozují krajské nemocnice, se zkrátí od pondělí 23. ...

Na budovách nemocnic ve všech krajích se u příležitosti Giving Tuesday rozsvítí Světlo lékařům

Pandemie koronaviru negativně ovlivňuje životy nás všech. Největší tlak je ale bezesporu kladen na zdravotníky a lékaře, kteří pracují téměř nepřetrži ...

Zpráva OECD navrhuje zvyšování věku odchodu do důchodu po roce 2030

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) potvrdila správný směr Ministerstvem práce a sociálních věcí připravované důchodové reformy. To ...Čtvrtek 26.11.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.