BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Koupaliště jdou na ruku těm, kteří nemají platný test na covid

23. 7. 2021 | Kvůli příznivé předpovědi počasí na víkend a očekávanému náporu plavců na votické biokoupaliště zavádí město v sobotu 24. července zatím zkušebně antigenní testování plavců přímo v Biokoupališti Pilař. Do areálu se totiž ti, kteří nebudou mít potvrzení o bezinfekčnosti nebo plném očkování, vzhledem k přetrvávajícím omezením, nedostanou.

OBRAZEM: Poříčský viadukt prochází čištěním a opravou, dostane i vyšší římsy

23. 7. 2021 | Jednou z celé řady stavebních dominant Poříčí nad Sázavou, obce na soutoku Sázavy a Konopišťského potoka, je také přes sto letí starý železniční viadukt. Jeho dva oblouky postavené z lomového kamene se klenou do výšky téměř patnácti metrů nad uvedeným potokem. Před nedávnem se na něm objevilo z obou stran lešení. Důvodem podle mluvčí státní organizace Správa železnic Nely Friebové není jeho špatný technický stav, ale běžná údržba. ...

PODÍVEJTE SE: Ledňáčka říčního lze spatřit i mezi domy na Benešovsku

23. 7. 2021 | Říká se mu také létající drahokam. Tahle přezdívka vychází z jeho podoby. Má oranžové břicho a tyrkysový hřbet. Ale také nápadně dlouhý ostrý zobák, dokonalý nástroj k lovu. Řeč je o ledňáčku říčním. Spatřit ho není přes jeho výrazné zbarvení zase tak úplně běžné.

Benešov má v soutěži Stavba roku 2021 hned dvě želízka v ohni

23. 7. 2021 | \/FOTOGALERIE/ Do soutěže Stavba roku, prestižního poměřování kvalit objektů v sektoru stavitelství a architektury, zasahuje letos také město Benešov. To se totiž přidalo, jako jeden z devíti desítek uchazečů, k už 29. ročníku soutěže s dopravním terminálem. Mezi přihlášenými projekty je ale také další benešovská moderna, novostavba pavilonu rehabilitace v Nemocnici Rudolfa a Stefanie.

Úřad chce, aby zmizely reklamy u silnic v Týnci nad Sázavou a Lešanech

22. 7. 2021 | Některé reklamní poutače dělají problém také komunikacím a úřadům na Benešovsku. Příklady se dají najít například v Týnci nad Sázavou nebo v Lešanech.

Rychlost jízdy na silnici smrti v Tužince nově pohlídají radary

22. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Úsek silnice I/3, procházející od mostu přes řeku u Poříčí nad Sázavou k Benešovu, je za lesní masiv Tužinka dlouhý jen tři a půl kilometru. Mezinárodní silnice tu však má uspořádání 2+1. Dva pruhy směrem k Benešovu ale mnoha řidičům připomínají dálnici. Také proto je vozovka lemovaná řadou křížků a je nechvalně známá jako „silnice smrti.“ Je rovná, hladká, široká, přehledná. A jezdí se tam doslova jako o život. ...

PODÍVEJTE SE: V Jablonné nad Vltavou tentokrát děti krotí duchy

22. 7. 2021 | Krotitelé duchů na týden obsadili Turistickou základnu v Jablonné nad Vltavou. Zde si užívali koupání, výlety, poznávali nové kamarády a hráli celotáborovou hru s názvem Krotitelé duchů. Jedná se o týdenní pobytovou akci pro děti organizovanou Domem dětí a mládeže Benešov.

OBRAZEM: Zemědělcům přeje při žních počasí, není horko a neprší

21. 7. 2021 | Když půjde všechno jako dosud, dožínky budou cobydup. Právě tak hodnotí zemědělci letošní sklizeň. Vycházejí přitom z počasí, které sice nepřeje rekreačním plavcům, protože na koupání v řece nebo rybníku je poměrně zima, ale sklizni naopak ano.

Nemocní s ledvinami mají v benešovské nemocnici vysoký komfort. Už 15 let

21. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ I když dialyzační středisko v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov pomáhá pacientům s nedostatečnou funkcí ledvin přes tři desetiletí, je to teprve patnáct let, kdy začalo pracovat pod hlavičkou celosvětové sítě středisek Fresenius NephroCare.

Pro budování startovacích bytů musí mít Zvěstov souhlas ministerstva

21. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Vzniku velkých potíží se podařilo zabránit zvěstovské radnici. V obci ležící na půli cesty mezi Voticemi a Vlašimí totiž v jednom z tamních domů založil tehdejší majitel ubytovnu pro nepříliš přizpůsobivé lidi. Obci se však podařilo chátrající objekt, kde navíc neustále přibývalo nocležníků, koupit a s pomocí dotací přestavět. Vzniklo v něm šest bezbariérových bytů, jejichž nájemníci využívají možností pečovatelské služby. ...

PODÍVEJTE SE: Pilíře benešovských mostů zpevní betonový krunýř

20. 7. 2021 | Podle předpokladů a plánů pokračují rekonstrukce respektive zpevnění dvou mostů na silnici v Benešově. U mostu v Máchově ulici s výpadovkou na Týnec nad Sázavou je severní pilíř připravený na vrtání a trčí z něj takzvané zemní hřebíky. Ty jsou v případě benešovských mostů šest metrů dlouhé.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

20. 7. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Odchod Františka Nedvěda zarmoutil také starostu Benešova

19. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ „Sázava je má rodná řeka. Žiju na jejím břehu již 69 let. Všechny volné dny, prázdniny, lásky, to všechno je můj život,“ říkal před několika lety kytarista, skladatel a zpěvák František Nedvěd. Odchod klasika trampské písně nenechal chladným ani starostu Benešova Jaroslava Hlavničku.

Účastníci nočních rybářských závodů nedaleko Přestavlk prožili víkend u vody

18. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Jedenkrát ročně se scházejí rybářští nadšenci na rybníku V zatáčce nedaleko Přestavlk u Čerčan. Probíhají tam noční rybářské závody dvojic o putovní pohár Carp Clubu Přestavlky, který je zároveň organizátorem závodu. Čistý čas rybolovu je 27 hodin a každý z dvojice může lovit na dva pruty. 

PODÍVEJTE SE: Trhovce v Benešově odradila předpověď deštivého počasí

18. 7. 2021 | V pořadí druhé letošní farmářské trhy se konaly 17. července na Masarykově náměstí v Benešově. Kdo se na ně v sobotu vypravil za nákupem, byl patrně zklamán. Přijela zhruba polovina prodejců než obvykle. Ostatní odradilo většinou varování meteorologů před vydatnými dešti. 

Správa železnic zájemcům ukáže, jak vyrostl nový tunel Mezno

16. 7. 2021 | Událost se chystá tak výjimečná, že v železniční stanici Střezimíř, na trati spojující Benešov a Tábor, budou v sobotu mimořádně zastavovat rychlíky. Právě jimi podle očekávání přijede řada příznivců vlakové dopravy. Správa železnic chystá od 10 do 17 hodin „den otevřené stavby“: komentované prohlídky na staveništi tunelu Mezno na pomezí krajů Středočeského a Jihočeského.

PODÍVEJTE SE: Benešovští učni měli zahradní slavnost

15. 7. 2021 | Na začátku týdne patřila zahrada před historickou budovou Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově úspěšným absolventům učňovských oborů, jejich rodičům a blízkým.

Lžičku a koflík svatého Prokopa vystavují v Sázavě. Poutní areál je opět otevřen

15. 7. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Chcete na vlastní oči vidět lžičku a koflík svatého Prokopa? Tak to musíte navštívit nový prohlídkový okruh v kostele sv. Prokopa v Sázavském klášteře! Poutní areál v klášteře byl totiž po více než dvou letech opraven a zpřístupněn. Vše stálo kolem 120 milionů korun.

OBRAZEM: V sázavském klášteře pořádají kreativní dílny

15. 7. 2021 | Chcete vyzkoušet svou zručnost? Vyrobte si vlastní vitráž v sázavském klášteře. Národní památkový úřad Klášter Sázava pořádá přes léto v sázavském klášteře různé kreativní dílny, jak pro děti, tak i pro dospělé. V jedné z nich si můžete navrhnout a vyrobit vitráž technikou Tiffany.

Půjčovny na Sázavě varují. Odpovědnost už má každý za sebe

14. 7. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Stín tragédie, která se v úterý odehrála na jezu v Českém Šternberku, visí nyní nad vodáckou turistikou na Sázavě. Nehoda si vyžádala dva životy. Po převrácení raftu s mladičkou posádkou, jíž se za vysokého stavu vody po vydatných deštích nepodařilo trefit do šlajsny, utonul dospělý muž, který trosečníky doprovázel na jiné lodi – a po nehodě skočil do vody, aby se je pokusil zachránit. ...

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
12:12:10 | 24.07.2021Zpravodajství BenešovDnes.cz

Středočeský kraj v následujících pěti letech investuje 30 milionů korun do odborných škol

Téměř 30 milionů korun bude v následujících pěti letech investováno do odborných škol ve Středočeském kraji díky projektu zaměřenému na zvyšování kvality odborného vzdělávání a posilování dovedností studentů. Projekt, jehož nositelem je Nadace ...

Discgolfová špička se vrací do Konopišťského zámeckého parku

Již třináctý ročník mistrovství Evropy v discgolfu proběhne od 11. do 14. srpna 2021 v zámeckém areálu Konopiště. Turnaje se zúčastní na 350 hráčů z 2 ...

Kriminalisté intenzívně prověřují smrt ženy nalezené u rybníka na Benešovsku

Krajští kriminalisté intenzívně prověřují případ ze začátku července. Na Benešovsku, v lokalitě Vranovská Lhota, byla nalezena žena bez známek života ...

Na jezu v Českém Šternberku došlo k převržení raftu, jedna osoba utonula

V úterý 13. července v půl dvanácté přijalo operační středisko středočeských hasičů tísňové volání, při kterém oznamovatel uvedl, že došlo k převržení ...

O změně tarifu Pražské integrované dopravy bude informovat kampaň Kup si kupon

Hlavní město Praha a Středočeský kraj a jejich organizátoři ROPID a IDSK představují informačně-osvětovou kampaň, která bude od 1. července informovat ...Sobota 24.7.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.