BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

KRÁTCE: Radnice informuje, kde je možné si ve městě odskočit

21. 2. 2019 | Benešov - Kvůli poměrně častým dotazům směrovaným na benešovskou radnici ohledně umístění veřejných toalet, úřad zveřejnil informace, kde je lze najít. „Po demolici tržnice ve Vnoučkově ulici, kde toalety byly, mají občané i návštěvníci našeho města možnost použít veřejné toalety v přízemí radnice,“ připomněla Naděžda Pauchová z oddělení správy majetku Městského úřadu v Benešově.

V Benešově už zase ožil strašák ubytovaných azylantů

21. 2. 2019 | Benešov /FOTOGALERIE/ - Městem u Konopiště po třech letech znovu obchází strašák asijských a afrických uprchlíků ubytovaných přímo v centru Benešova. Tentokrát „zaručené“ zvěsti tvrdí, že azylanti bydlí v objektu bývalého okresního úřadu, proti kinu, v Poštovní ulici.

Benešov má po provizoriu řádný, ale schodkový rozpočet

20. 2. 2019 | Benešov /FOTOGALERIE/ - V letošním roce přiteče do benešovské kasy 551 milionů korun. Počítá s tím nový, řádný rozpočet města, který ukončil období rozpočtového provizoria nastolené od začátku roku 2019. Zatímco v obdobích do konce roku 2015, kdy na radnici vládla VPM, vedení města sestavovalo rozpočty vyrovnané, nové účty zavádějí Benešov do červených čísel. Na straně výdajů má totiž město v plánu částku 693 milionů. ...

KRÁTCE: Stavba v Tyršově ulici znovu uzavře křížení s Husovou

20. 2. 2019 | Benešov - Další úplná uzavírka křižovatky Tyršovy s Husovou ulicí čeká na motoristy už od úvodu příštího týdne. Zhotovitel rekonstrukce parteru Tyršovy ulice, firma Sládek Group, pokračuje ve stavebních pracích a v rámci nich potřebuje přerušit v uvedeném dopravním uzlu provoz. To se stane už v pondělí 25. února a bez dopravy zůstane křižovatka až do samého závěru března.

OBRAZEM: Caparti si zahráli na řemesla

20. 2. 2019 | Benešov - Dlouhá, měsíční příprava dětí i pedagogických pracovníků Mateřské školy Berušky v Táborské ulici v Benešově, předcházela velké slávě. Právě ve středu 20. února se ve školce, jako pravidelně, jednou do roka, konal dětský karneval. „Tentokrát se nesl v duchu písně Ten dělá to a ten zas tohle,“ uvedla ředitelka školky Miroslava Kheková, která v úterý společně s kolegyněmi připravovala karneval až do desáté večerní. ...

Psí atak s vážnými následky přišel na Benešovsku naposledy před lety

20. 2. 2019 | Benešovsko - I když soužití psů s lidmi není vždy ideální, nepřišel v posledních nejméně dvaceti letech na Benešovsku, přičiněním psa, o život žádný člověk. Ani to však neznamená, že k atakům lidí ze strany šelem, nedocházelo. Problém v jejich zaznamenávání a popisu spočívá zejména v tom, že ne všichni pokousaní skutek oznámí policistům, nechají se ošetřit zdravotníky nebo zranění konzultují s odborníky. ...

Revoluce v benešovské komunální politice. Do domácností šel živý přenos

19. 2. 2019 | Benešov /FOTOGALERIE/ - Jak ještě více přiblížit komunální politiku běžnému voliči, když ho dlouhé vysedávání v jednacím sále a schůzování nebaví? Jednoduchá pomoc přišla podle rčení - „Když nepřijde hora k Mohamedovi, musí přijít Mohamed k hoře.“ A tak to také v pondělí 18. února v Benešově bylo.

KRÁTCE: Práce v neziskovce není procházkou růžovým sadem

19. 2. 2019 | Benešov - 'Nemohu vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy a pot.' Projev britského premiéra Winstona Churchilla z května 1940 tak trochu pasuje i do dnešní doby. Obecně prospěšná společnost Magdaléna, která se více než dvacet let zabývá prevencí a léčbou závislostí, v podstatě nabízí svému novému kolegovi totéž. Hledá terénního pracovníka pro Benešov, který bude pracovat s lidmi v obtížné životní situaci a užívajícími návykové látky. ...

Rozšiřování sítě POSEZů závisí na zájmu místních partnerů

19. 2. 2019 | Benešov - Účelové dotace v celkovém objemu bezmála milion korun - přesně jde o 957 tisíc - si rozdělí čtveřice poskytovatelů kontaktních míst POSEZ (pod čímž se skrývá označení Pomoc seniorům a zdravotně postiženým). Poskytnutí těchto peněz provozovatelům POSEZů v Mladé Boleslavi, Poděbradech, Benešově a Novém Strašecí schválili středočeští zastupitelé.

Peníze z hokejového derby a dražby dresů se dostaly na správné místo

19. 2. 2019 | Vlašim - Částku 140 tisíc korun dokázal díky benefičnímu utkání vlašimských a benešovských hokejistů a také následné elektronické dražbě jejich dresů získat na dobročinné účely Nadační fond Lev Benešov. Hokejové derby dvou sportovních týmů z měst, která jsou známa svou rivalitou se uskutečnili v úvodu prvního měsíce roku.

KRÁTCE: Za domácí odpad musí zaplatit do konce dubna

18. 2. 2019 | Benešov - Do konce čtvrtého měsíce roku musí obyvatelé města uhradit povinný poplatek za likvidaci komunálního odpadu. Stanoví to vyhláška města v níž se hovoří o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Za to musí každý obyvatel Benešova do městské kasy dodat letos částku 540 korun.

OBRAZEM: V Sázavě vyráběli lapače snů

18. 2. 2019 | Sázava - Rodinné centrum Woskovky v Sázavě uspořádalo v neděli 17. února workshop, na kterém si mohli zájemci vyrobit lapač snů. Tento amulet severoamerických indiánů umístěný nad hlavou spícího má podle legendy zachytit do své sítě zlé sny, které ráno zničí denní světlo. Dobré sny naopak sklouznou po peříčkách do duše spícího.

Službu Taxík Maxík je nutné si objednat předem

18. 2. 2019 | Benešov - Už rok poskytuje seniorům nad 65 let věku a zdravotně postiženým, držitelům průkazů ZTP či ZTP/P, Pečovatelská služba okresu Benešov také služby zaměřené na pomoc při jejich cestování v rámci města. Za nákupy nebo k lékaři. Po Benešově tak jezdí auto v typických barvách, které je místním již dobře známé jako Taxík Maxík.

Benešov se vrací k původnímu plánu velkého Lesoparku Sladovka

18. 2. 2019 | Benešov – Slibně se rozvíjející projekt volnočasové lokality nazvané Lesopark Sladovka, který měl za úkol vytvořit vhodné podmínky pro rekreační sportování a odpočinek obyvatel i na přilehlé straně města, se, jak se zdá, vrací ke kořenům.

KRÁTCE: Podzemí v sídlišti Bezručova prozkoumají zkušební vrty

17. 2. 2019 | Benešov – Nejspíš ještě v živé paměti obyvatel sídliště Bezručova jsou práce, které předcházely stavbě tamních tří dvoupodlažních parkovišť. Sídlištěm se ozýval rachot vrtné soupravy, která hloubila prostor pro betonáž zakládacích pilotů. Do sídliště, přesněji na parkoviště ležící v rohu sídliště, mezi ulicemi Na Bezděkově a Vlašimskou, se ale vrtací souprava znovu vrátí.

Karnevalový rej dětí doplnily v Bystřici také soutěže

17. 2. 2019 | Bystřice /FOTOGALERIE/ – Rej masek v podání dětí zaplnil už potřinácté sál Restaurace u Hlaváčků v Bystřici v sobotu 16. února. Akci připravilo pro menší i větší děti Mateřské centrum Kulíšek.

Otužilci si dali dostaveníčko v Sázavě

17. 2. 2019 | Sázava /FOTOGALERIE/ - V sobotu 16. února se řeka Sázava pod sázavským klášterem zaplnila plavci, kteří se zúčastnili čtvrtého ročníku Memoriálu Vladimíra Tupého, jednoho ze závodů série Českého poháru v zimním plavání. Soutěžilo se na tratích od 100 do 750 metrů. 

V Pyšelích tradici novodobých masopustů obnovili už podruhé

17. 2. 2019 | Pyšely /FOTOGALERIE/ – Další, tentokrát už druhé znovuobnovené masopustní veselí v polistopadové době, měli v sobotu 16. února obyvatelé Pyšel.

Benešovští politici projednají řádný rozpočet města

17. 2. 2019 | Benešov - Až do pondělí 18. února se veškeré finanční toky města Benešova řídí rozpočtovým provizoriem. To přijalo na svém druhém a současně posledním loňském jednání v pondělí 17. prosince nové zastupitelstvo. Pravidla rozpočtového provizoria byla při tom naplánována na období od Nového roku, do data schválení řádného rozpočtu města na rok 2019. A to by se mělo stát právě v pondělí 18. února, kdy se koná první letošní veřejná schůze zastupitelů Benešova. ...

OBRAZEM: Křišťálové tóny vibrovaly kavárnou

16. 2. 2019 | Benešov - Příznivci podmanivých tónů křišťálových mís a jejich majitelů – Jana a Hany Marešových se potkali v kavárně Na slovíčko v Benešově 15. února v podvečer.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
20:12:24 | 21.02.2019Zastupitelé schválili rozdělení dotace ve výši 1,6 miliardy korun na poskytování sociálních služeb

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Z dotace na poskytování sociálních služeb v roce 2019 přidělí Středočeský kraj mezi jednotlivé žadatele více než 1,6 miliardy korun. Žadateli jsou domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy se zvláštním ...

Středočeští zastupitelé schválili založení obchodní společnosti - Nemocnice Středočeského kraje

19.02.2019 | Z regionu

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Obchodní společnost s názvem Nemocnice Středočeského kraje, a.s., bude poskytovat servis oblastním nemocnicím i kraji, který je jej ...

Zastupitelé Středočeského kraje rozhodli o přijetí bankovního úvěru

19.02.2019 | Ekonomika, podnikání

Zastupitelé Středočeského kraje v pondělí rozhodli o přijetí bankovního úvěru, díky němuž bude mít Středočeský kraj zajištěno dostatečné množství peně ...Čtvrtek 21.2.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.