BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Benešov, Středočeský kraj

Státní památky se soustředí hlavně na odkaz Valdštejnů

Státní památky se soustředí hlavně na odkaz Valdštejnů

21. 5. 2020 | /VIDEO/ Hlavní sezonu, jakou ještě nepoznaly, zahájí v příštím týdnu opožděně státní hrady a zámky. Opatření proti šíření koronaviru nepoznamenají jen její začátek, ale i průběh; ruší se většina kulturních programů. Nezabrání však tomu, aby se jejím celorepublikovým ohniskem stala jedna z významných středočeských památek: zámek v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku.

Kultura jako pomoc, ale i jako odměna

Kultura jako pomoc, ale i jako odměna

6. 5. 2020 | Do vítězství v boji s šířením koronaviru je ještě daleko; mluvit se zatím nedá ani o stavu blízkém příměří. Změna poměru sil přesto už některé kraje přiměla k přípravě odměn pro lidi z první linie této bitvy, kteří se v ofenzívě proti onemocnění Covid-19 osvědčili. Nemusí se přitom jednat jen o ocenění vyjádřená v penězích. 

PŘED 10 LETY: Bludičky natáčela režisérka Irena Pavlásková v Pyšelích a Benešově

PŘED 10 LETY: Bludičky natáčela režisérka Irena Pavlásková v Pyšelích a Benešově

24. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Nový český snímek Bludičky natáčela před deseti lety na Benešovsku režisérka Irena Pavlásková. Filmovalo se celkem 31 dnů. Většina natáčení se uskutečnila v Pyšelích, v tamním dětském domově a jeho okolí. Štáb několikrát zavítal také do Benešova.

Muzeum přechází do virtuálního módu

Muzeum přechází do virtuálního módu

12. 4. 2020 | Muzeum umění a designu Benešov vytvořilo a nabízí v době karantény sérii online projektů. Na svých stránkách a sociálních sítích se mohou zájemci pravidelně setkat s Ranní MUDovkovu, kde jim kurátorky představí díla ze svých sbírek a další zajímavé informace ze světa umění. Nově k sérii videí přibyl také virtuální projekt Čtenářský klub, v rámci kterého vybírají edukátoři zajímavé knihy o umění.

Z Lysé nad Labem do Carnegie Hall

Z Lysé nad Labem do Carnegie Hall

11. 4. 2020 | /ROZHOVOR/ Do sympaťáka Lukáše Sommera by kromě lidí z hudební branže jen málokdo řekl, že je úspěšným hudebním skladatelem, že ve svých 36 letech má za sebou koncerty na pódiích tří světadílů, že spolupracuje s Jaroslavem Svěceným nebo Pavlem Šporclem. A že posnídal s věhlasným Ennio Morriconem.

PŘED 10 LETY: Velikonoční jarmark ve Vlašimi slovem provázel herec Jiří Krytinář

PŘED 10 LETY: Velikonoční jarmark ve Vlašimi slovem provázel herec Jiří Krytinář

10. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Velikonoční jarmark na zahradě Spolkového domu sourozenců Roškotových ve Vlašimi se letos kvůli koronavirové pandemii neuskuteční, ovšem před deseti lety nabídl četným návštěvníkům možnost prožít příjemné chvíle s hudbou a divadlem a zároveň si připomenout velikonoční zvyky, jakými jsou například pletení pomlázek nebo zdobení kraslic.

Tip Deníku: Benešovští rockeři zahrají pro Frantu a také Krtka

Tip Deníku: Benešovští rockeři zahrají pro Frantu a také Krtka

19. 3. 2020 | Uctí památku kamaráda a navíc pomohou těm, kteří se potýkají se zákeřnou nemocí. Tak si další působnost v kapele postavili mladí muži z benešovského rockového ATD. „Náš milovaný Franta nás opustil před několika týdny, ale pořád budeme slyšet ten jeho charakteristický smích,“ řekl Matěj Mareš, jeden z muzikantů ATD s tím, že na Frantu budou s kamarády vzpomínat také kvůli jeho upřímnosti, neutuchajícímu optimismu i věčné rebelii. ...

Vlašim zrušila májové slavnosti, nebudou ani čarodějnice a jarmark v Benešově

Vlašim zrušila májové slavnosti, nebudou ani čarodějnice a jarmark v Benešově

18. 3. 2020 | Zábava pro až 25 tisíc lidí z Vlašimi, Benešovska ale také dalších oblastí Středočeského kraje i celé České republiky - vlašimské májové slavnosti, se první květnový den konat nebude. Potvrdil to starosta města Luděk Jeništa. „Kvůli koronaviru jsme přijali řadu doporučených opatření. Prvním z nich bylo uzavření mateřských škol od pondělí 16. března,“ uvedl lídr vlašimské radnice.

Pohlednice z minulosti: Masopustní zvyk v Chlístově přetrval do současnosti

Pohlednice z minulosti: Masopustní zvyk v Chlístově přetrval do současnosti

15. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Masopustní zvyky se začaly objevovat ještě před tím, než jeho obyvatelé přijali křesťanství. Staří Slované právě tímto okázalým způsobem slavili odchod zimy, nejtěžšího období roku. Jak dlouhá je tradice masopustů v Chlístově, nevelké obci poblíž Benešova, není zcela jasné. Naprosto jisté však je, že se zvyk přetrval, byť s malými přestávkami, do současných dnů. Dokládá to také letošní oslava, kterou místní měli v sobotu 7. března. ...

Na kulturu si musejí lidé počkat. Do kdy, není jasné

Na kulturu si musejí lidé počkat. Do kdy, není jasné

10. 3. 2020 | Těšili se, jak si to pěkně užijí. Jenže, Ministerstvo zdravotnictví jim do „toho“ hodilo vidle. I tak lapidárně lze popsat nařízení o zákazu akcí, kde by se srotilo více než 100 lidí. Vůbec první akcí, kterou na Benešovsku „odstřelilo“ vládní nařízení, se stal už v úterý 10. března koncert 4TET v Kulturním domě (KD) Karlov v Benešově.

Zdroj: benesovsky.denik.cz | Další zprávy »
02:12:07 | 27.05.2020Partička Open Air - Týnec nad Sázavou

Kdy: Pondělí 08.06.2020
Kde: Hotel Týnec, Společenské centrum, Týnec nad Sázavou
Open Air Partička opět vyráží na turné pod širým nebem! Geňa je ve formě a hádá ještě lépe než kdy předním! A je to taky hlavně o Vás. Bez pomoci publika by to prostě nebyla Partička. Kluci ...

Dymytry + Traktor: Monster Meeting 2020 / Benešov u Prahy

Kdy: Sobota 08.08.2020
Kde: Přírodní amfiteátr Konopiště, Benešov u PrahyStředa 27.5.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.