BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Benešov a Středočeský kraj

OBRAZEM: Premiéra Noci literatury v Sázavě se uskutečnila hned na třech místech

24. 9. 2021 | Příznivcům četby patřil středeční večer 22. září v Sázavě. Konala se v ní akce nazvaná Noc literatury. V Sázavě se konala poprvé, a to hned na třech místech, ale jde již o patnáctý ročník této akce. Před každým čtením byl úvod, ve kterém byl představen autor knihy a herec, který z ní četl úryvek.

Konec léta ve Vlašimi s kapelou Vořežprut. Hlavní cena v tombole podepsaný dres

18. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Poslední ze série koncertů ve sportovním areálu ve Vlašimi se konal v pátek 17. září v části zvaném Na Koupáku.

V krajské soutěži hudebních skupin zabojuje patnáct nejlepších

18. 9. 2021 | Dvě místa, Starý zámek v Hořovicích (tam již v neděli po poledni) a Regionální muzeum v Jílovém u Prahy – plus 15 hudebních skupin. To jsou v souhrnu semifinálová kola Středočeské Skutečné ligy; největší tuzemské soutěže neprofesionálních kapel v hraní naživo. Což nebývá úplně běžné; často se v soutěžích posuzují účastníci podle zaslaných nahrávek, jejichž pořízení může být pro začínající uskupení problém… ...

K václavské návštěvě Václavova vězení se zájemci musí hlásit včas

16. 9. 2021 | Památek otevřených o něco víc než obvykle nebo nabízejících mimořádné programy a akce si návštěvníci v rámci Dnů evropského dědictví užívají už od minulého týdne – a někde se tato příležitost protáhne až do konce září. Platí to i pro vybrané objekty ve správě Národního památkového ústavu, připomněl Deníku Tomáš Pospíšil z územní památkové správy v Praze.

Středočeské kulturní léto nabídne den s loutkami. A spěje do finále

14. 9. 2021 | Do finále se blíží program Středočeského kulturního léta, které hudebními vystoupeními, divadlem či tancem oživuje povětšinou muzea i další krajem zřizované kulturní instituce. V tomto týdnu přináší dvě příležitosti vypravit se za zážitky; celkově jich je ještě šest.

Vlašimská vidlička provoněla zámecky park

12. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Gastronomická soutěž obcí a pivovaru se tradičně konala v zámeckém parku ve Vlašimi. Své speciality připravilo celkem osm obcí Podblanicka.

Program kulturního léta nabídne muziku irskou i českou či setkání s divadelníky

9. 9. 2021 | Jesenice na Rakovnicku a dva památníky významných osobností: Ladův v Hrusicích na Praze-východ a Čapkův u Staré Huti na Příbramsku. To jsou místa, kde bude v nejbližších dnech léto nejintenzivnější. Alespoň to platí pro program Středočeského kulturního léta v závěru tohoto týdne. Chystají se dvě hudební vystoupení a jedno téma divadelně-literární.

PODÍVEJTE SE: Zázraky evoluce. Národní muzeum otevřelo stálou expozici

7. 9. 2021 | Například kostra plejtváka myšoka je po náročném restaurování opět přístupná návštěvníkům pražského Národního muzea společně s 1500 unikátními předměty ve zcela nové expozici Zázraky evoluce. Na ploše 2000 metrů čtverečních v celkem šesti sálech se pro veřejnost otevřela jedna z nejmodernějších přírodovědeckých expozic v Evropě.

Tisíc rychlých životů. Jean-Paul Belmondo byl miláčkem Francie i krásných žen

6. 9. 2021 | Jeho filmová hvězda zářila plné půlstoletí. Byl U konce s dechem, Bláznivým Petříčkem, Zvířetem, Mužem z Ria i Acapulca, Policajtem i Samotářem. Ale hlavně národním miláčkem. A nejen ve Francii. V pondělí však Jean-Paul Belmondo alias Bébel, jak mu fanoušci něžně přezdívali, zemřel. Bylo mu 88 let.

Zemřel Jean-Paul Belmondo. Legendárnímu francouzskému herci bylo 88 let

6. 9. 2021 | Ve věku 88 let zemřel populární francouzský herec Jean-Paul Belmondo. S odvoláním na právního zástupce to uvedla AFP. Belmondo byl neodmyslitelně spjat s francouzskou novou vlnou, před kamerou se ve filmové roli naposledy objevil v roce 2008. K jeho nejznámějším snímkům patří Muž z Ria či U konce s dechem. 

Zdroj: benesovsky.denik.cz | Další zprávy »
08:12:00 | 26.09.2021

Neděle 26.9.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.