BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Benešov a Středočeský kraj

FOTO: Začalo Středočeské kulturní léto. Bohatý program nabídne operu i cirkus

18. 5. 2022 | Další ročník Středočeského kulturního léta byl slavnostně zahájen ve středu 18. května u Památníku Karla Čapka ve Staré Huti. Díky zcela uvolněným pandemickým restrikcím spojených se mohou milovníci koncertů, výstav a dalších kulturních zážitků, umocněných ikonickými místy zámků, historických vil a skanzenů, těšit na celkem pětapadesát akcí, jež se uskuteční na dvaadvaceti místech.

Herec, koňák, farmář. Legendární Karel Roden slaví šedesátku

18. 5. 2022 | Terapeut, fotograf, rytíř i ajťák. Tím vším byl herec Karel Roden. A to je jen krátká výseč v dlouhé řadě jeho rolí. Herecký talent i mimořádné charisma má od Boha. Ve středu oslaví český herec rovných šedesát let.

Operní týden: organizovat kulturní akce není jednoduché ani v klidných dobách

17. 5. 2022 | /ROZHOVOR/ Operní týden Kutná Hora se znovu uskuteční v červnu. Festivalové večery ale zdaleka nenabídnou jen operu. Jak těžké je organizovat kulturní akce po dvou letech pandemie a v době ekonomické krize, ale i o úmrtí manžela, dirigenta Františka Drse, hovořila s Deníkem ředitelka festivalu Karolina Hromádková.

FOTO: Rammstein v Praze. Němečtí metalisté stále umí překvapit i šokovat

17. 5. 2022 | Němečtí Rammstein v Praze úspěšně začali své evropské turné. V neděli 15. a pondělí 16. května představili fanouškům na letišti v Letňanech svoji aktuální show. Deník navštívil koncert, který se konal 16. května.

Rockeři nedisponují uměním odcházet, říká hudebník Michael Kocáb

17. 5. 2022 | V současné době můžete v kinech vidět film Symphony Bizarre, jehož režisérem, scenáristou a střihačem je Michael Kocáb. Ten není mezi filmaři žádným nováčkem. Spolu s Karlem Smyczkem v roce 1990 režíroval film Pražákům těm je tu hej a také ho stříhal společně s barrandovským střihačem Zdenkem Patočkou. Dokonce tehdy dostal cenu za střihovou skladbu.

OBRAZEM: Roman Dragoun pokračoval v tradici koncertů U hrocha

16. 5. 2022 | Jestli se dá o někom říct, že zná podium v sázavském tábořišti U hrocha jako své boty, tak je to bezesporu Roman Dragoun. Tento hudebník, skladatel a zpěvák, který je znám kromě sólového vystupování i působením v kapelách Progres 2, Stromboli, T4 nebo Futurum, hraje v Sázavě pravidelně každým rokem.

Avatar se vrací. Dechberoucí svět modrých bytostí dorazí do kin v prosinci

11. 5. 2022 | /VIDEO/ Nad modrými vodami se velebně nesou létající torukové, pod hladinou vlají řasy a korály a po mohutných zelených kořenech pod skalami skáčou děti. Čarovný svět Avatarů je zpět. Dlouho očekávané pokračování životního projektu Jamese Camerona o harmonické symbióze lidí a přírody se vrátí do kin o Vánocích. Jako malou ochutnávku nabízejí tvůrci první trailer.

Rád se nechávám překvapovat, říká malíř a ilustrátor Petr Nikl

9. 5. 2022 | „Podstatné je podělit se s ostatními o to, co je pro mne fascinující. Jestli to vytvořil červotoč, nebo já svou rukou, to už je vlastně trochu jedno,“ říká výtvarník a hudebník Petr Nikl (61). Jeden z našich nejúspěšnějších tvůrců má na kontě bezpočet ocenění včetně ceny Magnesia Litera, Ceny Jindřicha Chalupeckého či nominace na Cenu Astrid Lindgrenové. 

PODÍVEJTE SE: USPS Tyl naplnil katedrálu sv. Barbory tóny duchovní hudby

8. 5. 2022 | V sobotu 7. května večer zněla chrámem svaté Barbory hudba. Koncert Krásy duchovní hudby napříč staletími připravil Učitelský smíšený sbor Tyl pod vedením sbormistra Zdeňka Licka, o varhanní doprovod se postaral Viktor Darebný. Původně plánovaný program ovšem doznal na poslední chvíli změny.

FOTO: Rybičky 48 odstartovaly turné před kutnohorským publikem

8. 5. 2022 | Doslova všechny generace fanoušků se sešly v sobotu 7. května v zahradě kutnohorského kláštera svaté Voršily na koncertu kapel Rybičky 48 a Civilní obrana. Rybičky 48 zde odstartovaly turné, které je věnováno 20 letům kapely na scéně. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

Zdroj: benesovsky.denik.cz | Další zprávy »
06:11:48 | 20.05.2022

Pátek 20.5.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.