BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

ZŠ Dukelská povyroste o novou budovu, která rozšíří stávající kapacitu a nabídne moderní zázemí

14.12.2023
BENEŠOV - Na konci října vypsalo město Benešov nadlimitní veřejnou zakázku na výstavbu nové budovy pro potřeby ZŠ Dukelská, která pojme nové prostory pro žáky i zázemí pro pedagogy. Novostavba bude stát v prostoru bývalé geodézie v těsné blízkosti současných prostorů základní školy v ulici Dukelská. Lhůta pro výstavbu činí 18 měsíců od vydání stavebního povolení a odsouhlasení realizační projektové dokumentace. Jak je patrno z Protokolu o otevírání nabídek uchazečů o veřejnou zakázku, v rámci výběrového řízení podal uchazeč SLÁDEK GROUP, a.s., nejnižší nabídku, ale výsledek samotného řízení ještě není znám. Nyní probíhá hodnocení všech nabídek a veřejnou zakázku na základě doporučení hodnotící komise projedná Rada města Benešov na svém příštím jednání.
Město Benešov má vypracovanou studii Školní družina Dukelská a plánuje její výstavbu | Foto: AGE project
"Uvědomujeme si kritickou naplněnost našich základních škol a tímto projektem rozšíříme stávající kapacitu ZŠ Dukelská. Nová budova nabídne žákům i učitelům moderní a bezbariérové zázemí, specializované dílny a další prostory vhodné pro výuku," vysvětluje místostarosta Benešova Jakub Hostek.

Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce a projekční a inženýrská činnost, kterými dojde k výstavbě novostavby budovy pro potřeby školy v ulici Dukelská, a k jejímu napojení na sítě technické infrastruktury, včetně prací a činností souvisejících, a to formou realizace Design and Build (tzv. Navrhni a postav). Součástí předmětu veřejné zakázky je i dodání interiérového vybavení v rozsahu kolaudačního minima.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 225 mil. Kč bez DPH, SLÁDEK GROUP, a.s. předložil nejnižší nabídkovou cenu 134 393 400 Kč bez DPH.

Postup realizace bude následující: mezi zadavatelem (město Benešov) a zhotovitelem budou v rámci plnění předmětu zakázky nejprve odsouhlaseny parametry budoucí novostavby, včetně materiálů, celkového vzhledu a vnitřního uspořádání. Poté dojde ke zpracování dokumentace pro vydání společného povolení a 3D videovizualizace. Následně proběhne rozpracování do dokumentace pro provedení stavby. Následovat bude samotná výstavba novostavby v pasivním standardu.

Zahájení plnění zakázky se předpokládá bezprostředně po uzavření smlouvy o dílo. Lhůta pro zpracování 3D vizualizace a dokumentace pro společné územní a stavební řízení a podání žádosti o vydání společného povolení činí 12 měsíců od uzavření smlouvy o dílo. Lhůta pro zhotovení dokumentace pro provedení stavby činí 18 měsíců od uzavření smlouvy o dílo. Lhůta pro výstavbu - realizaci stavebních prací činí 18 měsíců po odsouhlasení realizační projektové dokumentace zadavatelem a od vydání stavebního povolení (společného rozhodnutí).

Předpokládaná podoba nové budovy


Novostavba bude mít 4 NP. Navrhovaný objekt novostavby bude obdélníkového půdorysu, s delší stranou souběžnou s Dukelskou ulicí. Je navrženo 12 místností označených jako herny, které však musí splňovat hygienické normy pro učebny s ohledem na plánované využití. Základním prostorem ve všech podlažích objektu bude vnitřní atrium, které bude tato podlaží částečně pohledově propojovat. Atrium bude zároveň sloužit jako hlavní komunikační a herní prostor. Další vertikální propojení jednotlivých podlaží bude zajištěno komunikačním prostorem s tříramenným schodištěm a výtahem.

V 1. NP bude umístěn hlavní vstup z Dukelské ulice, resp. z areálu základní školy, dále šatna žáků, kanceláře, sociální zázemí, společenská místnost, technická místnost a prostory skladů. Ve 2. NP jsou navrženy herny, keramická dílna, kabinet, sociální zázemí a sklady. Ve 3. NP bude kromě heren, kabinetů, skladů a sociálního zázemí navrženo propojení s přilehlým objektem základní školy. Ve 4. NP bude kromě atria umístěna strojovna a sklad. Z tohoto podlaží bude umožněn přístup na střechu nad 3. NP, která bude částečně využita pro potřeby družiny, resp. školy. Dešťová voda ze střech objektu bude sváděna do podzemních retenčních nádrží, které budou umístěny na pozemcích zadavatele. Voda bude využívána pro zálivku přilehlých ozeleněných ploch v rámci areálu školy a pro zálivku zeleně umístěné na střeše novostavby.

Barevné řešení interiéru dle studií je závazné. Konkrétní poměry jednotlivých barev interiéru budou stanoveny zadavatelem. Převládající barvy budou žlutá a modrá (v souladu s vizuálním stylem města Benešov). Na střeše nové budovy je plánována fotovoltaická elektrárna s panely a bateriemi.

Další informace včetně obrázků jsou k dispozici zde. Vizualizaci exteriéru můžete vidět v tomto videu, interiér naopak zde.

Zdroj: Tereza Lípová, Město Benešov
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Ve středních Čechách je bezmála 230 zvláště chráněných území, péče o ně loni přišla na 18,5 mil. korun

Bezmála 230 zvláště chráněných území aktuálně spravuje Středočeský kraj. Jejich celková rozloha je více než 7 300 hektarů. Náklady na péči za loňský rok byly vyčísleny na 18,5 milionu korun. ...

Na pomoc s likvidací černých skládek můžou obce dostat až milionovou dotaci

Nelegální skládky a smetiště trápí nejednu obec. Představují značné riziko pro životní prostředí, mohou z nich unikat nebezpečné látky do půdy, vody i ...

V celé Praze i Středočeském kraji budou všechny autobusové a trolejbusové zastávky na znamení

V celé Praze i Středočeském kraji bude od 29. června 2024 sjednocen charakter všech autobusových a trolejbusových zastávek PID. Pro výstup v každé zas ...

Středočeši stárnou, počet seniorů v regionu se během tří dekád navýší o polovinu

Středočeský kraj reaguje na zvyšující se počet obyvatel a také na stárnutí obyvatelstva. V místech s největší poptávkou po lůžkách v domovech pro seni ...

Nové štítky na přejezdech posílí bezpečnost a pomohou v lepší identifikaci místa

Správa železnic začíná používat nové reflexní štítky s čísly přejezdů, které jsou lépe viditelné. V rámci pilotního projektu jimi osadí více než dvě d ...

Čtvrtek 25.7.2024
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes