BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Sportovní zprávy z regionu » Benešovský deník - sport

Sportovní zprávy z regionu

Benešovský deník - sport Zdroj: Benešovský deník - sport |

Zpátky v čase: Jak Votice trápily mistrovskou Spartu. Favorita spasil gól Sionka

3. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ 4. září roku 2010 bylo ve Voticích velké fotbalové pozdvižení. Vyvolala ho Sparta Praha, která se tam představila v rámci 2. kola Ondrášovka Cupu. Domácí tehdy drželi s favoritem, který byl tehdy úřadujícím mistrem, krok až do závěrečného hvizdu. Na překvapení ale nedosáhli. Pražané se sice na postup hodně nadřeli, ale nakonec splnili povinnost a zvítězili 0:1, když jedinou branku utkání vstřelil Libor Sionko. ...

Jsem rád, že bydlím kousek od lesa, říká vlašimský stoper Broukal

3. 4. 2020 | /ROZHOVOR/ Do Vlašimi přišel v létě a na podzim v jejím dresu nastoupil do všech sedmnácti zápasů. Nyní se David Broukal, stejně jako jeho spoluhráči, připravuje podle individuálního tréninkového plánu. „Jsem rád, že bydlím kousek od lesa,“ říká vytáhlý stoper, který se rozpovídal i o tom, jak vůbec prožívá současné dny.

Pepíček Franc na motorku ještě nesedl. Jezdí na kole a okopává zahradu

3. 4. 2020 | Naposledy seděl na motorce loni na podzim. Od té doby se na jeho plochodrážní stroje v dílně na pražské Markétě jen práší. Josef Franc je tam chodí občas opečovávat. Jinak se v těchto dnech věnuje jen fyzické přípravě. Stejně jako všechny sporty, zastavila se totiž i plochá dráha. Sezona vlastně ani nezačala. Evropské závody vždycky startovaly začátkem dubna.

Zpátky v čase: Jak legendární Horst Siegl válel za Votice a hrál za piškoty

2. 4. 2020 | Psal se 11. duben roku 2008 a legendární kanonýr Horst Siegl již tou dobou půldruhého roku válel za divizní SK Marilu Votice. „Hraju za piškoty jako Pavel Kuka,“ řekl tehdy v rozhovoru pro Benešovský deník střelec 176 ligových a 7 reprezentačních gólů, jenž zároveň působil v roli asistenta trenéra Michala Bílka ve Spartě Praha.

Kvída nechápe postoj Nizozemců. Jsem skoro jediný, kdo se na ulici chrání, hlásí

2. 4. 2020 | /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ V Nizozemsku působí už téměř pět let. Zná prostředí i mentalitu. To, co se ale momentálně děje, přesto nechápe. Fotbalista Josef Kvída jen kroutí hlavou nad tím, jak se obyvatelé země tulipánů staví k pandemii koronaviru, která je výjimkou Italů sužuje prakticky nejvíce v celé Evropě. „Asi vás to překvapí, ale jsem tady skoro jediný, kdo se na ulici chrání a nosí respirátor, případně roušku,“ hlásí třiadvacetiletý hráč druholigového Nijmegenu. ...

Basketball Nymburk kvůli koronaviru najel na úsporný režim

1. 4. 2020 | Přerušení sportovního dění kvůli onemocnění Covid-19 se dotklo i basketbalistů Nymburka. Nejsilnější český basketbalový klub musel přijmout ekonomická opatření a domluvil se s hráči i všemi zaměstnanci klubu na ponížení platů. Klub tak chce zamezit tomu, aby se dostal do ztráty a v nové sezoně mohl opět stát na silných nohou a předvádět výkony, jako v uplynulých měsících, kdy dominoval nejen Kooperativa NBL, ale nejlepší bilanci měl i v Lize mistrů. ...

Zpátky v čase: Petržela zachránil Vlašim! Situace nebyla příjemná, přiznal

1. 4. 2020 | /ROZHOVOR/ Přišel, viděl, zachránil - tak by se dal trochu předělat výrok, pro trenéra vlašimských fotbalistů Vlastimila Petržely, jenž pod Blaníkem, jak říká „s mateřskou školkou" zachránil v jarní části sezony 2013/ 2014 druhou nejvyšší soutěž v republice. Co poté řekl v rozhovoru pro Benešovský deník?

Premiéra, která byla zatím i derniérou. Šacungu medaili nepřinesla

1. 4. 2020 | Jeden turnaj a dost! Tak by se dala zatím jednoduše shrnout letošní sezona dorostenců nohejbalového Šacungu Benešov. Pandemie koronaviru zapříčinila, že družstvo odehrálo pouze jeden turnaj dvojic. A to v Plzni, kde Jan Šperlík a Lukáš Kunert obsadili dělené páté až osmé místo. „Nebylo to špatné, ale i díky rozlosování jsme měli hrát o medaili,“ přiznal na klubovém webu mírné zklamání trenér Tomáš Hanuš. ...

Šok! Jarda Jágr oblékne dres Mladé Boleslavi. Kvůli Bruslařům odmítl i NHL

1. 4. 2020 | Víme první! Legendární český hokejista Jaromír Jágr mění v osmačtyřiceti letech působiště, po sestupu mateřského Kladna z extraligy nakonec kývl na nabídku Mladé Boleslavi, se kterou si plácl na celou nadcházející sezonu. Fanoušci tak budou i v dalším extraligovém ročníku sledovat kousky slavné osmašedesátky, která odmítla i dvě nabídky z NHL.

Dohraje se basketbalová Liga mistrů v září?

31. 3. 2020 | Basketbalová Liga mistrů stále řeší, zda a jakým způsobem bude dohrávat sezonu 2019/20, kterou přerušila epidemie koronaviru. Momentálně nejdiskutovanějším řešením je uspořádání finálového turnaje Final Eight pro osm čtvrtfinalistů a to až v září, kdy by normálně probíhaly přípravy na novou sezonu. Český mistr ERA Basketball Nymburk, proto který je postup mezi osm nejlepších celků historickým úspěchem, by podle výkonného ředitele Ondřeje Šimečka raději viděl jiná řešení. ...

FOTO: Tomáš Hýský vyzývá děti i dospělé: Malujte se mnou!

30. 3. 2020 | Tomáš Hýský není pouze úspěšný sportovec a dlouholetá opora kladenských volejbalistů, ale je také zdatný malíř a nadaný umělec. Do jeho tvorby patří kresby, malby, práce se dřevem, modelování z hlíny, kartonu, ale také casemodding, grafika na PC, KeyShot a mnoho dalších. Nyní přišel s projektem, ke kterému potřebuje malující veřejnost.

Rogič se zabavil vařením, čtením a hraním her

30. 3. 2020 | /ROZHOVOR/ Jedním z cizinců nymburského basketbalového týmu, který odjel do své rodné země, byl také chorvatský borec Roko Rogič. Čas v karanténě trávil cvičení, čtením knih, hraním her a vařením. „Věděli jsme, že jsme opravdu týmem pro velké věci,“ řekl před odjezdem Rogič.

Neznám vás odněkud? Kaberle rozváží jídlo

29. 3. 2020 | V centru Toronta sídlí celá řada luxusních restaurací. Okolní ulice jsou známy jako jedna z nejprestižnějších (a nejdražších) adres v největším městě Kanady a místní podniky obvykle nemají o zákazníky nouzi. Jenže pandemie nemoci Covid-19 si i tady (stejně jako u restaurací v Česku) vybírá daň: jediný způsob, jak dostat jídlo k zákazníkům, teď zůstává dovážka.

Jak Čupr s Otepkou zaskočili Spartu. Bylo to jedno velké divadlo, vzpomíná Huňa

29. 3. 2020 | Příbram doma porazila Spartu pouze jednou v historii. Stalo se tak 2. dubna 2005, kdy zvítězila 3:1. I díky nezapomenutelnému signálu, po kterém skóroval Rudolf Otepka.

Hayden Dalton: Mrzí mě, že to skončilo takhle

27. 3. 2020 | /ROZHOVOR/ Je dalším z řady cizinců v nymburském basketbalovém týmu, který v době sportovní přestávky způsobené koronavirem odcestoval domů. Američan Hayden Dalton z toho nadšený nebyl. „Jsem z toho smutný, především proto, že jsme nemohli dokončit rozdělanou práci. Vedlo se nám opravdu dobře,“ řekl třiadvacetiletý basketbalista českého mistra.

Běhej lesy mění termínovku, kvůli epidemii přesouvá závody

26. 3. 2020 | Současná situace změnila každodenní život nás všech. Nikdo přesně nedokáže říct, jak dlouho bude trvat koronavirová epidemie, ani jak dlouho bude Čechy držet doma. Proto se organizátoři velké sportovní akce Běhej lesy rozhodli, že první čtyři závody seriálu s ohledem na bezpečnostní opatření přesunou na náhradní termíny. Nový termín čeká Lednici, Karlštejn, Vysočinu a Slavkovský les.  

Knobloch se dočkal ligy, ale virus ho přibrzdil

26. 3. 2020 | Do sedmadvaceti čekal na svou ligovou premiéru Milan Knobloch. Brankář Liberce se dočkal loni v prosinci, kdy navíc vynuloval soupeře z Karviné. Teď odchovance Městce Králové a specialistu na MOL Cup (Liberec dostal do jarní části) zasáhla stejně jako ostatní sportovce koronavirová krize. S opatřeními ale souhlasí.“Musí být tvrdá,“ říká jasně brankář.

Rozhodčí Ondřej Černý: Myslím si, že se fotbal v upravené formě dohraje

25. 3. 2020 | /ROZHOVOR/ Čtyřicetiletý futsalový a fotbalový rozhodčí Ondřej Černý z Prahy se připravuje dál. Koronavirovou pandemii využívá i k odpočinku od futsalového a fotbalového kolotoče. Podle něj se fotbalové soutěže dohrají, u futsalových už tomu tolik nevěří.

Fotbalisté jdou s penězi o dvacet procent dolů

24. 3. 2020 | Vedení FK Mladá Boleslav se dohodlo s hráči na snížení platů.

Volejbaloví fanoušci poslali do bojů o bednu Kladno, Příbram vyřazena

24. 3. 2020 | Po předčasném ukončení nejvyšší soutěže volejbalistů mají pořadí týmů ve svých rukou fanoušci na sociálních sítích. Na facebooku a instagramu Uniqua extraligy mužů už rozhodly hlasovací bitvy o kvartetu semifinalistů.

Zdroj: Benešovský deník - sport - benesovsky.denik.cz
22:11:50 | 03.04.2020Program Antivirus startuje už 6. dubna, firmy budou mít peníze na účtu v řádu dní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhla úpravu programu "Antivirus", který přinese významnou podporu zaměstnavatelům, na které doléhá epidemie koronaviru. Hlavním cílem je pomoci firmám se mzdovými náklady, aby nebyly nuceny ...

Vláda schválila 25 tisíc korun pro OSVČ, spouští také program na podporu zaměstnanosti

31.03.2020 | Zpravodajství

Jednorázová podpora 25 000 korun pro osoby samostatně výdělečně činné, úhrada většiny mzdových nákladů pro zaměstnavatele postižené nařízeními vlády č ...

Krizový štáb Středočeského kraj přijal mimořádné opatření v provozu veřejné drážní dopravy

31.03.2020 | Z regionu

Na základě opatření Vlády ČR ke snížení rizika nákazy koronavirem COVID-19 dnes 31. 3. Krizový štáb Středočeského kraje rozhodl o přijetí mimořádného ...Sobota 4.4.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.