BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Město Benešov - informace z oficiálního webu

Z regionu

Město Benešov - informace z oficiálního webu Zdroj: Město Benešov - informace z oficiálního webu |

Barbaři v Benešově?

18. 7. 2024 | Gabriela Francová, ředitelka benešovského MUD*, napsala do letního dvojčísla Zpravodaje města Benešov článek, ve kterém upozorňuje na ničení uměleckých děl ve veřejném prostoru. K několika incidentům došlo v posledních letech i v Benešově a výsledkem jsou zničené a znehodnocené sochy. Budeme rádi, když si její úvahu přečtete, a budete-li svědky vandalismu, dáte vědět Městské policii Benešov na čísle 156. ...

DOPRAVNÍ OMEZENÍ - UZAVÍRKY místní komunikace, Benešov, Malé náměstí

18. 7. 2024 | Ve dnech od 22. července do 2. srpna 2024 dojde v Benešově k úplné a částečné uzavírce místní komunikace v Benešově, Malého náměstí, na pozemku parcel. č. 3321 v katastrálním území Benešov u Prahy, viz přiložené situace dopravního opatření DIO. Uzavírky budou provedeny ve čtyřech etapách, vždy s maximální délkou úseku uzavírky cca do 10 m.

Využívání eDokladů na živnostenských úřadech

18. 7. 2024 | Digitalizace pokračuje i na živnostenských úřadech. Od 1. července 2024 mohou návštěvníci obecních živnostenských úřadů prokázat svou totožnost též prostřednictvím eDokladu.

Vítání občánků v říjnu 2024

17. 7. 2024 | V říjnu 2024 se v Benešově opět koná tradiční obřad vítání občánků. Přečtěte si více o této významné události a zjistěte, jak se můžete přihlásit.

Akci Milostivé léto IV mohou letos využít klienti zdravotních pojišťoven, včetně VZP

17. 7. 2024 | Tato oddlužovací akce navazuje na předchozí akce Milostivé léto I, II a III a umožňuje zbavit se výhodně dluhů na zdravotním pojištění. Pokud dlužníci v období od 1. července do 30. listopadu 2024 uhradí původní dlužné pojistné na zdravotním pojištění a splní další podmínky akce, penále a exekuční náklady jim budou odpuštěny.

Projektové přípravy rekonstrukce bytového domu č. 77, Benešov

16. 7. 2024 | Projekt se zabývá projektovými přípravami na rekonstrukci existující budovy a rozvojem bytových jednotek.

Podchod u nemocnice prokoukne

16. 7. 2024 | Podchod z ulice Mendelova do ulice Hodějovské je dlouhodobě nereprezentativní a nepůsobí bezpečným dojmem. Problémem jsou všude přítomné grafity i nedostatečné osvětlení. Z toho důvodu se město Benešov ve spolupráci se Správou železnic rozhodlo dát podchodu novou podobu.

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Žižkova byla dokončena

16. 7. 2024 | Na konci června 2024 skončily práce na rekonstrukci vodovodu a kanalizace v ulici Žižkova. Realizace začala v říjnu 2023 a byla rozdělena do dvou etap. Po rekonstrukci vodovodního a kanalizačního řadu je povrch komunikace upraven pouze provizorně z důvodu následné plánované kompletní rekonstrukce ulice.

Meteorologové rozšířili výstrahu před vedry

15. 7. 2024 | Meteorologové varují před extrémními teplotami, které zasáhnou několik regionů České republiky. V pondělí odpoledne bude výstraha platit v Praze a částech Středočeského, Ústeckého, Jihomoravského, Zlínského a Olomouckého kraje.

Lezecká stěna na Sladovce 15. července zahajuje provoz

15. 7. 2024 | Po otevření skateparku jde o letošní druhé významné rozšíření možností sportovního vyžití ve volnočasovém areálu Sladovka. Hasičská věž s lezeckou stěnou je součástí Městského atletického stadionu a 15. července se otevře pro veřejnost.

Práce v ulici Jana Nohy skončily a ulice je průjezdná

12. 7. 2024 | V pátek 12. července byly dokončeny práce a související dopravní uzavírka skončila. Ulice Jana Nohy a Ke Stadionu jsou nyní průjezdné. Upozorňujeme řidiče na změnu přednosti v jízdě. Hlavní silnicí je nyní ulice Jana Nohy a část ulice Ke Stadionu směrem ke kruhovému objezdu, nikoliv celá ulice Ke Stadionu až k nájezdu na I/3.

Triatlon Konopiště | Kvůli špatné kvalitě vody je zrušena plavecká část, závodit se bude v režimu duatlonu

12. 7. 2024 | TRIATLON se letos kvůli špatné kvalitě vody mění na DUATLON. Organizátoři k tomuto kroku přistoupili po pečlivém zvažování, konzultacích a rozboru vody. Výsledky nevyšly dobře, a tak z obavy, že by aktuální stav vody mohl závodníkům, kterých bude zítra startovat více než 660, zdravotně uškodit, ruší plaveckou část, a závodníci tak budou soutěžit v běhu a jízdě na kole.

Ulice Tyršova bude v krátkém úseku částečně uzavřena, průjezd bude možný

12. 7. 2024 | V dnech od 15. do 31. července 2024 dojde k částečné uzavírce ulice Tyršova, a to pravé poloviny vozovky s přilehlým chodníkem ve směru od ul. Vnoučkova na náměstí (na úrovni prodejny O2). Po dobu částečné uzavírky bude v tomto úseku dočasně zakázáno zastavení vozidel.

Napadené kaštany na Klášterce čeká pravidelný odvoz a likvidace spadaného listí

11. 7. 2024 | V parku Klášterka se nachází vzrostlé kaštany, které jsou bohužel napadeny škůdcem – klíněnkou jírovcovou. Napadené listy předčasně zasychají a opadávají, což výrazně oslabuje stromy a snižuje jejich schopnost fotosyntézy. Při dlouhodobém napadení může dojít k odumření stromů.

Benešov City Live 2024 odstartoval nezapomenutelným večerem s Jitkou Zelenkovou

11. 7. 2024 | Ve středu 10. července zažil Benešov nádherný letní večer, který odstartoval letošní ročník festivalu Benešov City Live. Na Masarykovo náměstí zavítalo několik stovek diváků a všichni přítomní si užili vystoupení jedinečné zpěvačky se sametovým hlasem, Jitky Zelenkové. Prohlédněte si galerii fotek a přijměte pozvání na další festivalové akce!

Dopravní výchova pro veřejnost: prázdniny na dopravním hřišti

10. 7. 2024 | Městská policie Benešov organizuje speciální akci zaměřenou na dopravní výchovu pro veřejnost. Během prázdnin budou mít obyvatelé Benešova a okolí příležitost zúčastnit se bezplatných lekcí dopravní výchovy, které se konají na Dětském dopravním hřišti na Sladovce. Cílem těchto lekcí je zvýšit povědomí o bezpečnosti na silnicích a zlepšit praktické dovednosti účastníků při jízdě na kole.

Triatlon Konopiště bude opět s velkou účastí, novinkami a zajímavým doprovodným programem

9. 7. 2024 | V sobotu 13. července se uskuteční 4. ročník akce TRIATLON KONOPIŠTĚ, jenž navazuje na triatlonovou historii v tomto krásném místě z let 1984-2008. Letos to bude 40 let od prvního triatlonu v Konopišti. Místní závod patřil k prvním závodům v České republice.

Léto v Benešově: Kam se dojít vykoupat?

9. 7. 2024 | Benešov nabízí několik míst, kde si můžete horké letní dny zpříjemnit koupáním. Ať už preferujete přírodní koupaliště, venkovní bazén nebo krytý bazén s relaxační zónou, Benešov má co nabídnout.

Letní speciál Zpravodaje města Benešov

9. 7. 2024 | Připravili jsme pro vás letní dvojčíslo, které je plné zajímavého čtení a novinek z našeho města. Navíc si ho můžete přečíst i v chytré elektronické verzi!

Benešov City Live 2024: Hudba, filmy a tradiční posvícení pod širým nebem

8. 7. 2024 | Od středy 10. července po dobu sedmi prázdninových týdnů si budou obyvatelé i návštěvníci Benešova užívat bohatý kulturní program přímo na Masarykově náměstí. Kulturní a informační centrum Benešov (KIC) připravilo celkem 15 koncertů živé hudby, 7 filmových představení a tradiční Benešovské posvícení. Na všechny akce je vstup zdarma.Zpravodajství BenešovDnes.cz

Ve středních Čechách je bezmála 230 zvláště chráněných území, péče o ně loni přišla na 18,5 mil. korun

Bezmála 230 zvláště chráněných území aktuálně spravuje Středočeský kraj. Jejich celková rozloha je více než 7 300 hektarů. Náklady na péči za loňský rok byly vyčísleny na 18,5 milionu korun. ...

Na pomoc s likvidací černých skládek můžou obce dostat až milionovou dotaci

Nelegální skládky a smetiště trápí nejednu obec. Představují značné riziko pro životní prostředí, mohou z nich unikat nebezpečné látky do půdy, vody i ...

V celé Praze i Středočeském kraji budou všechny autobusové a trolejbusové zastávky na znamení

V celé Praze i Středočeském kraji bude od 29. června 2024 sjednocen charakter všech autobusových a trolejbusových zastávek PID. Pro výstup v každé zas ...

Středočeši stárnou, počet seniorů v regionu se během tří dekád navýší o polovinu

Středočeský kraj reaguje na zvyšující se počet obyvatel a také na stárnutí obyvatelstva. V místech s největší poptávkou po lůžkách v domovech pro seni ...

Spalničky nepostihují jen děti. Nejlepší ochranou je očkování

Spalničky jsou velmi nakažlivé onemocnění - každý vnímavý jedinec, který se setká s virem spalniček, téměř jistě onemocní. Pokud někdo nebyl očkován, ...Pátek 19.7.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes