BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Město Benešov - informace z oficiálního webu

Z regionu

Město Benešov - informace z oficiálního webu Zdroj: Město Benešov - informace z oficiálního webu |

Zítra se svezte na sdíleném kole: místo obvyklých 15 budete mít na projížďku celých 45 minut zdarma!

21. 9. 2023 | V pátek 22. září se koná mezinárodní Den bez aut, k jehož oslavě se přidává i město Benešov. Zkusíte také prožít den, aniž byste sedli za volant? K přesunům po městě můžete využít i sdílené kolo, na Den bez aut navíc se speciálním bonusem.

V duchu udržitelné mobility Benešov tuto sobotu pořádá výzvu „Jde to i bez aut!“

21. 9. 2023 | Pro účast ve výzvě je klíčové navštívit tři sousední města (Benešov, Týnec n. S., Bystřice) v jejich infocentrech. A jak již název napovídá, auto mezi povolené dopravní prostředky nepatří.

Hospic Dobrého Pastýře hledá dobrovolníky na akci „Dobrý běh“

21. 9. 2023 | Přihlašovat se mohou průběžně e-mailem nebo telefonicky u koordinátorky Centra péče Čerčany.

Nový semestr Virtuální univerzity třetího věku

21. 9. 2023 | Pro zájemce o studium Univerity třetího věku máme ještě několik volných míst! Začínáme v úterý 26. září, výukové téma je České dějiny a jejich souvislosti. Podrobné informace vám rádi poskytneme ve studovně knihovny v 1. patře nebo na tel.: 317 725 733.

Do Benešova v pondělí 25. září poprvé přijede mobilní potravinová banka – balíčky bude rozdávat předem zaregistrovaným klientům

21. 9. 2023 | Potenciální klienti, kteří potravinovou pomoc potřebují, byli v rámci sociální práce aktivně vyhledáni Odborem sociálních věcí a zdravotnictví města Benešov. Jedná se přitom primárně o seniory, rodiče, děti a mladé dospělé v nepříznivých sociálních situacích.

Upozornění pro občany

20. 9. 2023 | Dobrý den, oznamujeme vám zahájení havarijního přerušení dodávky pitné vody v obci Benešov, osada Okrouhlice dne 20.09.2023. Na opravě se již pracuje. VHS zajistí pitnou vodu přistavěním dvou cisteren.

MHD Benešov ve znamení stabilního provozu

20. 9. 2023 | Na začátku školního roku prošla MHD řadou změn a vlivem adaptace nových řidičů i důsledkem vysoké intenzity dopravy prošla doslova zatěžkávací zkoušku. Již v druhém zářijovém týdnu ale stabilita i kvalita provozu významně vzrostla: autobusy jezdily načas v 95 % a pohybovaly se po městě s větší jistotou.

Začala oprava kanalizace v ulici Dukelská

20. 9. 2023 | V úterý 19. září 2023 VHS Benešov zahájila práce na rozsáhlé poruše kanalizace v ulici Dukelská při křižovatce s ulicí Pražská.

Senior Pas – slevy a výhody pro seniory

20. 9. 2023 | Víte, co je Senior Pas a jaké má výhody? Pokud ne, přijďte se informovat do Klubu seniorů.

Projekt Připojení obcí Čerčany, Nespeky a Pyšely na skupinový vodovod Javorník-Benešov zahájen

19. 9. 2023 | Cílem projektu je zajištění spolehlivé a stabilní dodávky kvalitní pitné vody ze Želivky pro občany obcí Čerčany, Nespeky a Pyšely. Termín dokončení je v červnu 2025.

V sobotu odstartoval Evropský týden mobility: co se chystá v Benešově?

19. 9. 2023 | Město Benešov ve spolupráci se svými příspěvkovými organizacemi na tento týden připravuje řadu aktivit - v kooperaci s PČR připravila akci pro místní ZŠ, kdy žáci přímo v terénu hodnotí řidiče. Školky a školy soutěží v rámci iniciativy Pěšky do školy a Benešov spolu s městy Týnec n. S. a Bystřice 23. září organizuje výzvu „Jde to i bez aut!“.

Park u Biosky zítra ožije zahradnickou soutěží a promění se k nepoznání

19. 9. 2023 | V rámci soutěže Lipová ratolest se na tomto místě v termínu od 20. do 22. září 2023 uskuteční soutěž studentů zahradnických škol, kteří podle architektonického návrhu upraví prostor vnitrobloku a doplní novou vegetaci, stromy i mobiliář.

O Den prevence města Benešov byl velký zájem

18. 9. 2023 | V sobotu 16. září v odpoledních hodinách se do areálu bývalých Táborských kasáren přišly podívat stovky návštěvníků.

Den prevence města Benešov

15. 9. 2023 | Město Benešov ve spolupráci s dalšími subjekty vás zve na „Den prevence města Benešov“, který se uskuteční v sobotu dne 16. 9. 2023 v době od 13 do 17 hod. v areálu bývalých Táborských kasáren v Benešově. Čeká na vás pestrý program se spoustou statických i dynamických ukázek z činnosti složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Vstup je zdarma.

Benešáci rozhodli, na co uplatní participativní rozpočet: v anketě zvítězilo dětské hřiště ve vnitrobloku mezi ul. Tyršova a Jiráskova

15. 9. 2023 | Město Benešov vyčlenilo v roce 2023 stejně jako vloni na participativní rozpočet částku 1 mil. Kč. Jaký projekt se z těchto peněz nakonec bude realizovat, o tom rozhodli sami místní pomocí ankety mobilního rozhlasu (Munipolis) v průběhu letních měsíců.

V neděli 17. září proběhne v Benešově jubilejní 10. ročník Běžeckého festivalu

15. 9. 2023 | Historie benešovského závodu sahá až do 21. září 2014, kdy se na Masarykově nám. konal jeho první ročník. Tato již tradiční akce letos oslaví 10. výročí a opět nese oblíbený podtitul „Každý může běžet!“.

On-line rezervace služeb

15. 9. 2023 | Spustili jsme pro vás vylepšený on-line systém rezervace služeb na Městském úřadě Benešov s inovativním designem a s novou možností objednat se přes váš chytrý telefon.

Hospic Dobrého Pastýře v Čerčanech pořádá Dobrý běh

14. 9. 2023 | Podpořte činnost hospicu a jeho neúnavnou péči o nevyléčitelně nemocné pacienty. Zúčastněte se běhu pro dobrou věc 23. září v Čerčanech.

Pondělní zastupitelstvo schválilo změnu územního plánu i rozpočtové opatření

13. 9. 2023 | V pondělí 11. září proběhlo 6. řádné zasedání městského zastupitelstva (ZM) v současném volebním období. Co se projednávalo?

Pomozte nám hodnotit benešovskou MHD!

13. 9. 2023 | Město Benešov aktivně zkoumá úroveň kvality rozšířeného provozu MHD – kromě sběru a vyhodnocování tvrdých dat z provozu se zajímá i o zpětnou vazbu cestujících. Pozitivní i negativní zkušenosti ode dneška sbírá pomocí kontaktního formuláře v aplikaci Munipolis.Zpravodajství BenešovDnes.cz

Středočeský kraj zajistí školní stravování pro více než tisíc pět set dětí

Středočeský kraj se i v tomto školním roce zapojí do projektu "Obědy do škol". Cílem projektu, který zastřešuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, je zabezpečit bezplatné školní stravování pro děti ve věku od 2 do 26 let, kterým jejich rodinná ...

Značkou Středočeská Regionální potravina se pyšní Český hrášek, Harlekýn i 13 Polotmavá

Ocenění značkou kvality Regionální potravina si z rukou ministra zemědělství Marka Výborného, hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové a generálníh ...

19. Tankový den v Lešanech na Benešovsku přilákal 20 tisíc návštěvníků

Poslední prázdninovou sobotu zavítalo do Vojenského technického muzea v Lešanech u Týnce nad Sázavou na tradiční Tankový den 20 tisíc návštěvníků. Def ...

Leopard 2 z výzbroje AČR bude hlavním tahákem letošního Tankového dne v Lešanech

Nově zaváděný tank do výzbroje Armády české republiky - Leopard 2 - bude hlavním tahákem letošního 19. Tankového dne ve Vojenském technickém muzeu Leš ...

Středočeští kriminalisté odhalili několik velkopěstíren konopí. Z výroby a distribuce je obviněno 11 osob

Během dvou připravených realizací zadrželi kriminalisté na území několika krajů, a ve spolupráci se zásahovými jednotkami, dva Čechy a devět cizinců, ...Pátek 22.9.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes