BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Město Benešov - informace z oficiálního webu

Z regionu

Město Benešov - informace z oficiálního webu Zdroj: Město Benešov - informace z oficiálního webu |

Jarní výzva Deset tisíc kroků je po zimní pauze zpět. Benešov bude opět u toho.

1. 3. 2024 | S návratem jarního období přichází i příležitost zapojit se do výzvy Deset tisíc kroků. Cílem této výzvy není striktně ujít 10 000 kroků denně, ale spíše vrátit chůzi do každodenního režimu a tím posílit své fyzické i duševní zdraví.

Služba Taxík Maxík převezla za šest let svého fungování bezmála 20 tisíc pasažérů

1. 3. 2024 | Taxík Maxík v Benešově funguje již od roku 2018 a jde o službu určenou k přepravě seniorů a zdravotně znevýhodněných občanů města. Ti se taxíkem dopravují převážně do zdravotnických či sociálních zařízení, na úřady, nákup nebo za kulturním programem.

Pro lepší informovanost cestujících: v Benešově vzniknou tzv. chytré zastávky

29. 2. 2024 | První elektronický označník, který cestujícím usnadní orientaci v jízdním řádu MHD Benešov, nově vznikl na zastávce MŠ Úsměv. Zafinancován byl z městského rozpočtu, díky projektu Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) ovšem v Benešově přibydou další chytré zastávky.

V neděli se benešovské děti zúčastnily karnevalu

28. 2. 2024 | V neděli 25. února proběhl v Kulturním domě Karlov dětský karneval. Akci uspořádalo Kulturní a informační centrum Benešov (KIC) ve spolupráci s dalšími tvůrci. Podívejte se na krátké video a nasajte hravou atmosféru!

Masarykovo a Malé náměstí: z technických důvodů je zavedení nového parkovacího systému odloženo

28. 2. 2024 | Stávající parkovací automaty, které se nacházejí v prostoru centrálních náměstí, nahradí nové pokladny a parkování se bude platit zpětně. Bonusem pro řidiče bude první půl hodina parkování zdarma. Vzhledem k tomu, že je příprava nového parkovacího systému náročnější, než se původně předpokládalo, je jeho spuštění (původně avizované na začátek března) odloženo.

Místostarosta Jakub Hostek a velitel MP Benešov vystoupili v pořadu Dobrý večer s A11

28. 2. 2024 | Televize A11 si do svého pořadu Dobrý večer s A11 pozvala místostarostu Benešova Jakuba Hostka a velitele MP Benešov Radka Stulíka. Pohodovou atmosféru navodili moderátoři Vlasta Korec a Hanka Kynychová, kteří se zástupci Benešova probrali širokou škálu témat.

Město Benešov darovalo Policii ČR dva záchranářské batohy

28. 2. 2024 | V pondělí 26. února 2024 předal místostarosta Benešova Jakub Hostek spolu s velitelem městské policie Radkem Stulíkem vedoucímu Obvodního oddělení Benešov PČR Pavlu Kabíčkovi dva záchranářské batohy, které město Benešov poskytuje státní policii darem.

Benešovský literární festival 2024

28. 2. 2024 | Rok se s rokem sešel a pomalu, ale jistě, se přiblížil osmý ročník Benešovského literárního festivalu. Tato akce, která si za dobu svého trvání již našla pevné místo v kulturním dění našeho města, přinese svým návštěvníkům tradičně pět komponovaných literárně hudebních pořadů.

Ředitelské volno 4. března v ZŠ a PŠ Hodějovského

27. 2. 2024 | Ředitelské volno v ZŠ a PŠ Hodějovského, Benešov Na pondělí 4. března 2024 je vyhlášeno ředitelské volno v Základní škole a Praktické škole Benešov, Hodějovského 1654 z důvodu plánované odstávky elektřiny. Obědy budou všem žákům odhlášeny.

Jarňáky v DDM

27. 2. 2024 | Jarní prázdniny se blíží a kdo na ně nemá ještě žádný program, může se přihlásit na jednu z našich akcí - nebo rovnou na všechny!Zároveň informujeme, že se od soboty 9. 3. do neděle 17. 3. nebudou konat zájmové kroužky.

Základní umělecká škola Josefa Suka Benešov zve širokou veřejnost na koncert učitelů

26. 2. 2024 | Koncert se koná ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem Benešov, s.r.o. v Městském divadle Na Poště 5. března 2024 od 18:00 hodin.

Kouzelná neděle plná her a zábavy: Dětský karneval v Benešově!

21. 2. 2024 | Kulturní a informační centrum Benešov (KIC) srdečně zve všechny děti a jejich blízké na nezapomenutelný Dětský karneval, který se koná v neděli 25. února 2024 od 14:00 do 17:00 hodin v KD Karlov. Návštěvníci akce se mohou těšit na pohádkovou trasu i bohatý doprovodný program. Karnevalové kostýmy vítány!

PRO INFORMACI – Celkový počet podnikatelů, kteří ukončili živnost v roce 2023

21. 2. 2024 | Největší počet podnikatelů, kteří v roce 2023 ukončili živnost byl v živnostenském rejstříku evidován k 31. 3. 2023, kdy celkem živnost ukončilo 190 038 podnikatelů, z toho bylo 186 712 fyzických a 3 326 právnických osob. Např. k 30. 6. 2023 již počet podnikatelů, kteří ukončili živnost klesl na celkem 45 394, z toho 42 568 fyzických a 2 826 právnických osob.

Literární soutěž Příběhy bez hranic

20. 2. 2024 | Městská knihovna Benešov společně s Knihkupectvím Daniela vyhlašuje první ročník literární soutěže „Příběhy bez hranic“ o nejlepší autorskou povídku libovolného žánru.

Den otevřených dveří na ZŠ Dukelská

20. 2. 2024 | Přijďte se podívat na Základní školu Dukelská během Dne otevřených dveří, který se koná 7. března 2024. Škola nabízí odpolední prohlídku od 15.00 do 18.00 hod., s programem speciálně pro předškoláky a vystoupením žáků školy v 15.45, 16.30 a 17.15 hod.

Série přednášek pro veřejnost odstartuje v pondělí 19. února

16. 2. 2024 | Již druhým rokem přichází město Benešov s nabídkou přednášek zaměřených na duševní zdraví. První z nich se uskuteční v pondělí 19. 2. 2024 od 18 hodin v prostorách Městské knihovny Benešov. Na téma Tělo a emoce bude s posluchači hovořit terapeutka Hana Chalušová. Přednášky jsou určené pro širokou veřejnost se vstupem zdarma.

Praha se připravuje na vlnu zemědělských protestů. Stovky traktorů jsou očekávány v centru města

16. 2. 2024 | V týdnu od 19. února 2024 se očekává v Praze série protestů zemědělců, kteří plánují přivézt do města stovky až tisíce traktorů a zemědělské techniky. Tato masivní účast přináší obavy z výrazných dopravních komplikací, které mohou zasáhnout nejen centrum města.

Pomozte nám pátrat po historii synagogy a špitálního kostelíku

15. 2. 2024 | Městský architekt Luboš Klabík vyzval své sledující na Facebooku, aby mu pomohli v pátrání po dobových materiálech a informacích týkajících se zaniklé židovské synagogy a špitálního kostelíku. Zapátráte s námi v rodinných archivech?

Skauti na cestě skrz brdské luhy

15. 2. 2024 | Poslední víkend v lednu se naši roveři vypravili na Zimní přechod Brd. V pátek odpoledne jsme nasedli na nejbližší vlak do Brd a zde naše cesta započala.

Oprava lávky v Konopišti

15. 2. 2024 | Lávka přes Konopišťský rybník, zvaná také Žofiin most, prochází kompletní opravou dřevěných částí. V minulých letech byly realizovány pouze dílčí opravy, kdy došlo vždy k výměně několika pochozích prken, která byla v havarijním stavu. V letošním roce probíhá oprava kompletní, dojde k výměně všech dřevěných částí mostu.Zpravodajství BenešovDnes.cz

Březnový horoskop: Berani budou plni energie, Střelci zažijí dobrodružství

Březen, měsíc jara a obnovy, nám přináší nové příležitosti a výzvy. Podívejme se, co nám hvězdy předpovídají pro tento ...

V aplikaci Bright Sky na pomoc obětem domácího násilí lidé nově najdou i nejbližší POL POINT

V aplikaci Bright Sky, která nabízí praktickou podporu a informace, jak reagovat na domácí násilí, mohou lidé nově najít kontakty i na nejbližší asist ...

Středočeský kraj zaplatí svým nemocnicím nové vybavení i rekonstrukce za miliony

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém únorovém zasedání schválilo přidělení dotací pro sedm projektů šesti středočeským nemocnicím, v nichž je kr ...

Na co si dát pozor při instalaci fotovoltaických elektráren?

Nejen výkon a úspory, ale také požární bezpečnost by měli řešit všichni majitelé nemovitostí, kteří se rozhodnou na střechy instalovat fotovoltaické e ...

Tři miliony klientů Všeobecné zdravotní pojišťovny čeká letos výměna kartičky pojištěnce

V dubnu 2024 spouští VZP velkou výměnu průkazů pojištěnce. Nový průkaz s platností na dalších 10 let obdrží pojištěnci, kterým v letošním roce vyprší ...Pondělí 4.3.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes