BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Benešov se připravuje na rekonstrukci domu čp. 77, pomoci mu mají dotace

18. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/  Kdy se město Benešov konečně pustí do rekonstrukce domu čp. 77 v ulici Na Karlově?

Odporný benešovský podchod prokoukne nápady výtvarníka Jana Lamra

18. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Na necelý týden město Benešov uzavře pro chodce podchod pod železnicí z Hodějovského do Mendelovy ulice. Místo v tu dobu využije pro svou kreativitu výtvarník Jan Lamr.

Železniční přejezd ve Čtyřkolech pro auta uzavře na řadu dnů oprava povrchu

17. 7. 2024 | Zatímco na zdržení kvůli staženým závorám na železničním přejezdu ve Čtyřkolech si řidiči, kteří tudy denně projíždějí, už zvykli, před polovinou velkých letních prázdnin pro ně nastane nová situace.

Šanci být jako lezec Adam Ondra mají teď i děti z Benešovska

17. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Výstavba 13 metrů vysoké lezecké věže v areálu benešovského atletického stadionu, skončila. Zařízení slouží veřejnosti i lezcům hasičského záchranného sboru.  

Pěší jsou na vedro sami. Města na Benešovsku jim moc míst na osvěžení nenabízejí

16. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Není snad nic lepšího, než když se v parných letních dnech lze na rozpálené ulici osvěžit. K tomu ve městech slouží veřejná pítka, mlžné brány nebo ochlazování ulic kropícími vozy.

Benešovskou Žižkovou ulicí budou auta ještě „nějaký pátek“ jezdit po provizoriu

16. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ I když má benešovská Žižkova ulice vypadat po revitalizaci jako souběžná ulice Jiráskova, současný stav tomu zatím nenasvědčuje.

Příprava na nový parkovací systém v Benešově pokračuje v Tyršově ulici

15. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Jen nevýznamné dopravní komplikace lze očekávat od částečné uzavírky benešovské Tyršovy ulice v místech vpravo od křižovatky s Vnoučkovou ulici směrem k Masarykovu náměstí. 

Vetřelec likviduje kaštany v Benešově, uschlé lupeny padají jako na podzim

15. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Obávaný škůdce, malý motýlek zvaný klíněnka jírovcová, která se k nám dostala kvůli globálnímu oteplování ze své domoviny na Balkánském poloostrově na jihovýchodě Evropy, už zase řádí. Letos dříve než je obvyklé.

Utajená cesta za hranice. Dvě kamarádky z Posázaví našli policisté v Německu

14. 7. 2024 | Až v Německu se podařilo policistům vypátrat dvě dívky ve věku 12 a 15 let ze Sázavy a z Nechyby, které se ocitly v jejich hledáčku v sobotu 13. července. Na začátku byla pouze informace, že kamarádky spolu zřejmě odjely autobusem do Prahy. Obě měly nedostupný mobilní telefon.

Kvůli ochraně zdraví se v Konopišti z triatlonistů stanou duatlonisté

12. 7. 2024 | Sucho a horko, která prakticky už několik týdnů panují na Benešovsku zejména v okolí samotného Benešova, mají první oběť. I tak se dá pojmenovat klub Triatlon Konopiště, jehož členové dělali vše pro to, aby se v sobotu 13. července na Konopišti konal další triatlonový závod.

Dovolená v benešovské nemocnici. Víme, kdy a kam o prázdninách raději nechodit

12. 7. 2024 | Dovolené lékařů a dalších zdravotníků z benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie během velkých letních prázdnin přinášejí zdravotnickému ústavu a potažmo především pacientům problémy.

Místostarosta Votic Jiří Slavík odstoupil, zůstává řadovým zastupitelem

12. 7. 2024 | Poslanec Parlamentu České republiky Jiří Slavík rezignoval na funkci místostarosty Votic. Odstoupil tím také z městské rady, ale dál zůstává řadovým zastupitelem města.

Šternberský River Fest roztančil areál tábořiště U Karla

11. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Zvovu po roce se země zachvěla v areálu tábořiště U Karla v Českém Šternberku. I přes rozmary počasí se 11. ročník hudebního festivalu River Fest zdárně uskutečnil a nadšené i tančící fanoušky potěšil pestrou paletou hudebních vystoupení.

Na dětském dopravním hřišti se mohou o prázdninách lecčemu přiučit i dospělí

11. 7. 2024 | Prakticky celé velké letní prázdniny se na dětském dopravním hřišti Na Sladovce mohou vzdělávat nejen děti, ale také jejich rodiče či další dospělí. Městská policie Benešov tam už po páté zorganizovala speciální letní akci pro veřejnost.

Opravy vodovodu a kanalizace se v Benešově nezastaví ani o prázdninách

10. 7. 2024 | Kontinuálně mohou i nyní v létě pokračovat v Benešově práce na údržbě a opravách rozvodné vodovodní a kanalizační sítě města.

Půdní vestavba ZŠ Na Karlově je hotová, Benešov zatím marně shání nábytek

10. 7. 2024 | I když benešovská radnice i vedení Základní školy Na Karlově předpokládají, že se do nových prostor vzniklých půdní vestavbou nastěhují kantoři už na konci velkých letních prázdnin a po nich na začátku školního roku i žáci, žádná jistota to rozhodně není.

Policisté od začátku roku marně pátrají po mladé ženě z Benešovska

9. 7. 2024 | Policisté v celé republice už několik měsíců marně pátrají po devětadvacetileté Janě Sárköziové z Benešovska.

Řidička v poledne dost přebrala, 3,5 promile jí v přímém směru neudržely

9. 7. 2024 | Že je policista policistou i v době mimo službu, potvrdil v pátek 5. července muž zákona, který projížděl Pražskou ulicí v Poříčí nad Sázavou.

Cestu na Prahu komplikuje nehoda dálnici D1 u Průhonic

9. 7. 2024 | Kolony, které způsobila v úterý ráno u Průhonic na dálnici D1 nehoda několika vozidel, při níž zemřel člověk přebíhající rušnou komunikaci, se vytvořily také na silnici I/3. To je hlavní silniční tah od jihu přes Benešov ku Praze s napojením na dálnici D1 u Mirošovic.

V centru Benešova vystoupí Jitka Zelenková i Metallica Revival

9. 7. 2024 | Celkem 15 koncertů a sedm filmových představení a k tomu i tradiční Benešovské posvícení. To všechno čeká na obyvatele města i ty, kteří se tam vypraví za kulturou během velkých letních prázdnin.Zpravodajství BenešovDnes.cz

Ve středních Čechách je bezmála 230 zvláště chráněných území, péče o ně loni přišla na 18,5 mil. korun

Bezmála 230 zvláště chráněných území aktuálně spravuje Středočeský kraj. Jejich celková rozloha je více než 7 300 hektarů. Náklady na péči za loňský rok byly vyčísleny na 18,5 milionu korun. ...

Na pomoc s likvidací černých skládek můžou obce dostat až milionovou dotaci

Nelegální skládky a smetiště trápí nejednu obec. Představují značné riziko pro životní prostředí, mohou z nich unikat nebezpečné látky do půdy, vody i ...

V celé Praze i Středočeském kraji budou všechny autobusové a trolejbusové zastávky na znamení

V celé Praze i Středočeském kraji bude od 29. června 2024 sjednocen charakter všech autobusových a trolejbusových zastávek PID. Pro výstup v každé zas ...

Středočeši stárnou, počet seniorů v regionu se během tří dekád navýší o polovinu

Středočeský kraj reaguje na zvyšující se počet obyvatel a také na stárnutí obyvatelstva. V místech s největší poptávkou po lůžkách v domovech pro seni ...

Spalničky nepostihují jen děti. Nejlepší ochranou je očkování

Spalničky jsou velmi nakažlivé onemocnění - každý vnímavý jedinec, který se setká s virem spalniček, téměř jistě onemocní. Pokud někdo nebyl očkován, ...Pátek 19.7.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes