BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Čtvrté benešovské Veřejné fórum 2023 se uskuteční druhé říjnové pondělí

29. 9. 2023 | V pořadí čtvrté Veřejné fórum 2023 se uskuteční v pondělí 9. října v Kulturním domě Karlov, kde se v pět odpoledne sejdou ti, kteří se zajímají o budoucnost svého města. Kromě hovorů o budoucnosti se účastníci dozví také to, v jaké fázi realizace jsou témata diskutovaná loni.

Osobní vlaky se na Vlašimku do Trhového Štěpánova možná vrátí natrvalo

29. 9. 2023 | /FOTO/ Zatím jen během čtyř měsíců, ale možná brzy celoročně. Takové jsou vyhlídky osobní dopravy na trati z Trhového Štěpánova do Vlašimi. Její smysluplnost potvrdila druhá sezóna letního cestování.

Opravy brzdí průjezd Vlašimí a tvoří se kolony. Práce potrvají do 10. října

28. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ S komplikacemi a tím i delšími dojezdovými časy musejí v těchto dnech nejméně do 10. října počítat řidiči, kteří projíždějí Vlašimí. Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje tam opravuje povrch okružní křižovatky mezi ulicemi Riegrovou, Vlasákovou a Okružní.

Benešovská nemocnice má novou lávku, éra převážení pacientů přes park končí

27. 9. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Pětadvacátý zářijový den roku 2023 se zapíše do nyní už 125 let dlouhé historie benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie zlatým písmem. Jako den, kdy se z prapůvodně klasického pavilónového ústavu stalo zdravotnické zařízení pod jednou střechou.

Ostře sledované stavby Benešovska: Skatepark, lezecká stěna i rozhledna

27. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Jako v jednom z mála větších měst v republice chybí v Benešově dlouhodobě skatepark. Ten, který sloužil dříve, musel už před řadou let ustoupit naléhavější záležitosti, nové mateřské škole. Absenci zázemí pro skateboardisty by ale v brzké době měl být konec.

V MHD jezdí stále více lidí. Město řešilo češtinu řidičů i jejich neznalost tras

26. 9. 2023 | V městské hromadné dopravě v Benešově jezdí stále více lidí. Město tento fakt vítá. Přesto muselo v uplynulých dnech řešit i starosti s MHD. Šlo o situaci, kdy na začátku školního roku autobusy nejezdily tak, jak jim určoval jízdní řád. Anomálii způsobenou adaptací nových řidičů na benešovské reálie i vysokou intenzitou dopravy v ulicích města se však podle radnice podařilo postupně vrátit k normálu. ...

Věra Turková muškáty pěstuje téměř šedesát let, nejraději ze všech má ty červené

26. 9. 2023 | /FOTO,VIDEO/ Místo někde v Alpách připomíná svým způsobem dvorek mezi dvěma přízemními rodinnými domy v jedné z ulic Trhového Štěpánova. Nejde přitom o roubenku v alpském stylu, ale o květinovou výzdobu.

Generační krize učitelských sborů? Střední školy na Benešovsku ji neřeší. Zatím

25. 9. 2023 | Některé střední školy v Česku se potýkají s tím, že v jejich pedagogických sborech převládají ti dříve narození a řada z nich dokonce přesluhuje přes věk určený k odchodu do starobního důchodu. I v řadách učitelů na Benešovsku jsou lidé, kteří už by si mohli užívat zaslouženého klidu. Situace ale tak tristní není. Ředitelé se vesměs shodují, že generační obměna se děje průběžně.

Jízda vojenskou technikou, střelba a soutěže. Tak vypadala sobota v Lešanech

24. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Poté, co se vrátil po Tankovém dnu život ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech do normálních kolejí, přišla na řadu další akce. Tentokrát se zde v sobotu 23. září konal Dětský den. O jeho popularitě svědčí fakt, že si soutěžní list vyzvedlo přes 500 dětí.

Podívejte se: V Čerčanech se běželo na podporu Hospice dobrého pastýře

24. 9. 2023 | Celkem 284 běžců všech věkových kategorií se v sobotu 23. září postavilo v Čerčanech na start charitativního Dobrého Závodu. Jejich cílem, kromě proběhnutí cílové pásky, byla podpora Hospice dobrého pastýře.

Stavbu čističky v Týnci nad Sázavou provázejí detonace odstřelů žulového podloží

23. 9. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Začala dlouho plánovaná intenzifikace týnecké čistírny odpadních vod (ČOV). Areál na břehu Sázavy mezi Chrástem nad Sázavou a pozemky někdejší slévárny Metaz se rozšíří o nové objekty, ve kterých bude instalována nejmodernější dostupná technologie čištění odpadní vody.

Lipová ratolest: studenti zahradnických škol zkrášlili další místo v Benešově

22. 9. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Čtrnáctý ročník soutěže studentů zahradnických škol Lipová ratolest skončil. Deset čtyřčlenných družstev ze středních škol i učilišť z celé České republiky během tří dnů proměnilo docela obyčejné zákoutí Benešova v prostor, kam bude radost zajít.

Na týneckém hradu se opravuje střecha. Pracovníci objevili poklad i raritu

22. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Najde se při rekonstrukci střech románské rotundy a gotické hradní věže nějaký poklad? Takovou otázku si klade nejspíš každý romanticky založený člověk. Pavel Polák, majitel firmy zabývající se opravami a rekonstrukcemi památkových objektů, takových dotazů už slyšel mnoho. A znovu i teď v Týnci nad Sázavou, kde spolu se zaměstnanci rekonstruuje střechy nejstarších týneckých staveb. ...

V Benešově to jde i bez aut. Žáci chodí do školy pěšky a hodnotí řidiče

21. 9. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Žádný problém – smějící se smajlík, malý problém - smajlík zamračený. Právě tak hodnotily ve středu 20. září děti z benešovských základních škol řidiče po běžné silniční kontrole policistou. Akce, která se konala v Nové pražské ulici, se uskutečnila v rámci projektu „Jde to i bez aut“ - a ta je zase součástí mezinárodní iniciativy Evropský týden mobility.

Mladí zahradníci měří své síly v Benešově. Začala soutěž Lipová ratolest

20. 9. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Po Bystřici se Benešov ve středu 20. září stal už druhým městem okresu, kde se koná celorepubliková soutěž studentů zahradnických škol Lipová ratolest. Uplynulé ročníky klání přitom hostila i mnohem větší města, například Praha, Brno, Plzeň, Třinec, Ostrava nebo Olomouc.

Trám v týneckém muzeu potřeboval ošetření. Napadl ho dřevokazný hmyz

20. 9. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Boj proti škůdcům nikdy nekončí. Potvrzuje to také akce, která byla vidět - a především cítit. Odehrála se v pondělí 18. září v týneckém muzeu, které je součástí historického areálu místního hradu.

Rozhledna Na Pasece se pomalu rýsuje. Návštěvníkům bude volně přístupná

20. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Tvrzení, že na Benešovsku na každém kopci stojí rozhledna, je sice trochu přitažené za vlasy, ale tak daleko pravdy zase není. Jednu takovou vyhlídkovou věž zvanou Na Pasece nyní buduje také Trhový Štěpánov. A to i přesto, že k dosud nejbližší rozhledně to Štěpánovští mají jen kousek.

Obrazem: Festival parních lokomotiv přilákal do Benešova železniční nadšence

19. 9. 2023 | Tři dny dělal radost fandům historické železniční techniky 4. ročník Festivalu parních lokomotiv. Akce v benešovském depu započala v pátek 15. září příjezdem protokolárního vlaku. Ten zahájil svou jízdu ve Vršovicích a do Čerčan byl veden do dvojicí parních lokomotiv 354.7152 z roku 1917 a stroj 310.23, který je ještě pár let starší. Do Benešova vlak přivedla další “pára“, konkrétně Čtyřkolák 434.2186. Po příjezdu následovala prohlídka depa a koncert skupiny Bessoni. ...

Fotokvíz: Poznáte obec na Benešovsku?

19. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce i v bývalém velkém okrese Benešov podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Sezona moštáren a palíren na Benešovsku se rozjíždí. Ovoce je ale letos méně

19. 9. 2023 | /FOTOGALERIE/ Léto je u konce, a právě to je začátek sezony moštáren a palíren. Na Benešovsku jich zájemci naleznou hned několik a všechny budou mít v těchto dnech plné ruce práce. To i přesto, že úroda je zřejmě o něco horší než byla v loňském roce.Zpravodajství BenešovDnes.cz

V domech nejen kradl, ale také sledoval spící lidi. Policie ho po letech dopadla

Detektivové po tříletém intenzivním pátrání dopadli muže, který se několik let nepozorovaně vloupával do rodinných domů, ve kterých v tu dobu spali lidé. Jediné, co po něm zůstávalo, byly kamerové záznamy. ...

Středočeský kraj zajistí školní stravování pro více než tisíc pět set dětí

Středočeský kraj se i v tomto školním roce zapojí do projektu "Obědy do škol". Cílem projektu, který zastřešuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, ...

Značkou Středočeská Regionální potravina se pyšní Český hrášek, Harlekýn i 13 Polotmavá

Ocenění značkou kvality Regionální potravina si z rukou ministra zemědělství Marka Výborného, hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové a generálníh ...

19. Tankový den v Lešanech na Benešovsku přilákal 20 tisíc návštěvníků

Poslední prázdninovou sobotu zavítalo do Vojenského technického muzea v Lešanech u Týnce nad Sázavou na tradiční Tankový den 20 tisíc návštěvníků. Def ...

Leopard 2 z výzbroje AČR bude hlavním tahákem letošního Tankového dne v Lešanech

Nově zaváděný tank do výzbroje Armády české republiky - Leopard 2 - bude hlavním tahákem letošního 19. Tankového dne ve Vojenském technickém muzeu Leš ...Sobota 30.9.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes