BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Benešovský deník - zprávy

Z regionu

Benešovský deník - zprávy Zdroj: Benešovský deník - zprávy |

Fotogalerie: Podívejte se na město Votice z nadhledu od severu i od jihu

22. 3. 2023 | Pro obyvatele Votic, zejména pak ty, kteří mají bydliště v místní části Srbice nebudou zveřejněné snímky nejspíš tím, co by neznali. Ale pro ty, kteří žijí na druhém, jižním konci města to mohou být pohledy na město, které dosud neznají.

Malé kapry čeká stěhování do větších rybníků. Začaly jarní výlovy

22. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Společnost Líšno, která je největším rybářským podnikem na Benešovsku, začala s jarními výlovy svých rybníků. Vše odstartovalo už minulý týden na Papírně a pokračovat se bude na dalších menších vodních plochách až do konce dubna.

Středočeský kraj chystá stomilionovou opravu silnice mezi Divišovem a Vlašimí

21. 3. 2023 | Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje začne letos s opravou silnice II/113 mezi Divišovem a Vlašimí. Kompletní rekonstrukce deset kilometrů dlouhého úseku vyjde na 98,85 milionu korun.

V Benešově nadále pokračuje budování optické sítě. Kope se v Hodějovského ulici

21. 3. 2023 | /FOTO/ Další fází pokračuje v benešovských ulicích pokládka optických kabelů. Jejich úkolem bude rychlejší přenos dat.

Podívejte se: Hrubá stavba chirurgického pavilonu v Benešově je téměř hotová

21. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Už pouze betonáž římsy a hrubá stavba nové části chirurgického pavilonu Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov bude hotová. Do úplného konce prací ale zbývá ještě řada měsíců.

Stavba nových městských bytových domů? V budoucnu možná, říkají radnice

20. 3. 2023 | /FOTO/ Zastavit dlouhodobý problém v podobě úbytku počtu obyvatel města. Takový je cíl radnice ve Voticích. Významným krokem bylo zvýšení kapacity čistírny odpadních vod. Nyní si chystá také intenzifikace vodojemu. Nad případnou výstavbou městských bytů ale visí otazník - podobně jako v dalších městech.

Fotokvíz: Poznáte obec na Benešovsku?

20. 3. 2023 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Po cyklostezce z Votic do Olbramovic zatím jezdí pouze nákladní auta

17. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Budování cyklostezky mezi Voticemi a Olbramovicemi vstoupilo s příchodem vlídnějšího počasí do další fáze. Hotovo by mělo být letos v létě. Trasa bude disponovat hladkým asfaltovým povrchem, díky tomu ji jistě budou budou vedle cyklistů rádi využívat také bruslaři. Navíc je šetrná k přírodě.

Kontroly jatek, ptačí chřipka i pokuty: krajští veterináři měli náročný rok

17. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Pracovníci Krajské veterinární správy Středočeského kraje (KVS) bilancovali v uplynulých dnech loňský rok. Ten byl poměrně náročný a nezřídka je přivedl i na Benešovsko. Po období, který silně ovlivnily covidové restrikce, se život začal vracet do normálu. To se projevilo i na práci KVS.

Rekonstrukci Jiráskovy ulice v Benešově ukončí výsadba nových stromů

16. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Po zimní přestávce naplno začaly práce v Jiráskově ulici v Benešově. Po loňské rekonstrukci inženýrských sítí uložených v zemi se budování přesunulo na povrch.

Křižovatku u Čapího hnízda Ředitelství silnic a dálnic vylepšovat nehodlá

16. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Celé tři dekády usilovali Olbramovičtí o to, aby jim správce silnice I/3, Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), odvedl dopravu ze středu obce. Kvůli provozu nemohli bezpečně přejít z jedné části vsi do druhé. Docházelo zde k nehodám, někdy i s fatálním koncem. Loni se místní konečně dočkali obchvatu. Jenže teď stejně prožívají déjà vu.

Speed Marathon je tu: Lidé dávají tipy, kde měřit. Loni vybrali i Benešov

16. 3. 2023 | Dva týdny ještě mají lidé na to, aby poradili policii, kde by se podle jejich mínění měla věnovat měření rychlosti vozidel. Upozorní tak na místa, která považují za nebezpečná, takže by tam kontroly dodržování rychlostních limitů byly žádoucí. Chystá se letošní ročník již tradiční akce Speed Marathon. Při tom loňskem padla jen na Benešovsku volba na desítku lokalit.

Tudy je lepší nejezdit. Nejrozbitější silnice okresu čekají spíše menší opravy

15. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Na Benešovsku je nemálo komunikací, které doslova volají po pořádné opravě. Jejich povrchy jsou v takovém stavu, že jízda přes ně je pro řidiče doslova utrpění. Pracovníci Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje (KSÚS) budou v blízké době na některých z nich pracovat. Půjde ale hlavně o drobné práce. Velké rekonstrukce má kraj spíše v dlouhodobějších plánech. Najdou se ale i výjimky. ...

Skákací hrad i osvětlení hřiště: Týnečtí vybírají z šesti nápadů veřejnosti

15. 3. 2023 | Celkem šest z osmi veřejností navržených projektů má letos šanci na realizaci v rámci takzvaného participativního rozpočtu. Místní občané mohou jednotlivé návrhy podpořit v hlasování do 20. března.

Po zimě začala druhá fáze opravy vodovodu a kanalizace Lidické ulice ve Voticích

14. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Po zimní technologické přestávce se znovu rozebíhají práce v Lidické ulici ve Voticích. „Rekonstrukce vodovodu a části kanalizace v Lidické ulici jsou už hotové, při kontrolním dnu jsme řešili povrchy chodníků a silnice,“ potvrdila v úterý 14. března starostka města Iva Malá.

Respirační choroby řádí. Chřipka v Praze v minulých týdnech zabíjela

14. 3. 2023 | Kdo má doma předškoláka, nejspíš to dobře ví: infekční onemocnění dýchacích cest nyní řádí tak, jako kdybychom neměli v kalendáři březen, ale spíš únor. Nebo i lednové datum. Období jarních prázdnin, které obvykle přináší zklidnění, tentokrát neúčinkovalo. Jak v metropoli, tak v jejím okolí tradičně platí, že nejvyšší nemocnost je právě mezi předškoláky: ve věkové skupině do pěti let.

Votice plánují pořízení fotovoltaiky. Nejdřív si ale spočítají, zda se vyplatí

14. 3. 2023 | /FOTO/ V rámci hledání úspor a snižování nákladů zvažuje vedení Votic vybudování fotovoltaické elektrárny. Vzniknout by neměla jako v případě jiných měst na střechách obecních budov, ale na volném prostranství biokoupaliště.

Válečné scény ze středních Čech znovu zabodovaly. Získaly prestižní Oscary

13. 3. 2023 | Hned čtyři Oscary získal v noci na pondělí film Na západní frontě klid, který se natáčel mimo jiné ve středních Čechách. Záběry z vřavy první světové války vznikaly na Nymbursku, Boleslavsku i na dalších místech Středočeského kraje.

Fotokvíz: Poznáte obec na Benešovsku?

13. 3. 2023 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

V Soběhrdech zachránili místní restauraci. Nechceme vydělávat, říká starosta

12. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Vesnická hospoda byla a mnohde stále zůstává středem tamního světa. Hodně jich po roce 1990 skončilo. Ty, co přestály devadesátá léta a přelom milénia, pak často „načal“ koronavirus a nakonec „dodělala“ extrémní drahota energií, surovin a práce.  Tento krátký popis neblahé situace téměř dokonale sedí i na restauraci U Železného dědka v Soběhrdech.

Zdroj: Benešovský deník - zprávy - benesovsky.denik.cz
18:12:13 | 22.03.2023Zpravodajství BenešovDnes.cz

Policie naváže užší spolupráci se Středočeským krajem. Cílem je stabilizace policejního sboru ve středních Čechách

Podpora bytového fondu pro policisty, konkrétních policejních projektů nebo pomoc s nábory na středních školách. Na Ministerstvu vnitra se včera dohodla úzká spolupráce mezi policejním sborem a Středočeským krajem. ...

Rockeři, přihlaste se! Osmnáctý ročník Středočeské Skutečné ligy pro amatérské kapely právě začal

Největší tuzemská soutěž pro neprofesionální rockové kapely - Skutečná liga - právě odstartovala svůj 18. ročník. Již třetím rokem spolupracuje prest ...

Státní veterinární správa ruší mimořádná veterinární opatření omezující venkovní chov drůbeže

Státní veterinární správa (SVS) od 3. 3. 2023 ruší mimořádná veterinární opatření z poloviny loňského prosince zakazující chov drůbeže ve venkovních p ...

Středočeský kraj pomůže osmi školám s předfinancováním vzdělávacích projektů Erasmus+

Jednou z forem podpory středočeského středního školství je i výpomoc s předfinancováním projektů vzdělávacího programu Erasmus+. Osmi školám poskytne ...

Ve středočeském kraji bude jezdit dvacet dva nových RegioPanterů

Na konci příštího roku vyjede na středočeské koleje 22 nových třívozových jednotek RegioPanter (EMU 240), a to díky dodatkům ke smlouvám mezi Českými ...Středa 22.3.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes