BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » Benešovský deník - černá kronika

Krimi zprávy z regionu

Benešovský deník - černá kronika Zdroj: Benešovský deník - černá kronika |

Za Týncem skončilo osobní auto na střeše

17. 9. 2019 | Pomoci zraněným z dopravní nehody vyrazily v úterý 17. září v 8.45 hodin z Benešova do Týnce nad Sázavou posádky zdravotnické záchranné služby a hasičského záchranného sboru. Podle prvotních informací vyjelo osobní auto za benzinovou stanicí na okraji Týnce ve směru na Babice ze silnice II/107 a skončilo na střeše. Všichni cestující se měli dostat z vozidla bez cizí pomoci, ale potřebovali ošetření. ...

Zločinů v kraji přibylo, těch nejzávažnějších je méně

17. 9. 2019 | Bezmála o tři stovky trestných činů více než loni ve stejném období řešili za prvních osm měsíců roku středočeští policisté. Od počátku ledna do konce srpna jim bylo nahlášeno 13 754 skutků. Loni jich bylo 13 463 – meziroční nárůst tedy představuje 291 činů.

KRIMI MIX: Autobus zastavil o zadní část nákladního auta

16. 9. 2019 | Lehkým zraněním řidiče autobusu ošetřeným na místě zdravotnickou záchrannou službou skončil po třinácté hodině karambol na 61. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. „V autobusu cestovalo kromě dvou řidičů také dalších dvanáct lidí,“ řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda s tím, že nikdo další při střetu ke zdravotní úhoně nepřišel.

Kauza Čapí hnízdo: Důkazy nesvědčily o spáchání trestného činu, říká Šaroch

16. 9. 2019 | Důkazy v kauze Čapí hnízdo nesvědčily o spáchání trestného činu, řekl dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch serveru iRozhlas.cz. Tlak ze strany veřejných funkcionářů, konkrétně premiéra Andreje Babiše (ANO), který spolu se členy své rodiny v případu čelil obvinění, žalobce necítil. Šaroch stíhání Babiše a dalších zastavil, informovalo v pátek Městské státní zastupitelství v Praze (MSZ).

Policie hledá falešného agenta, který balamutí ženy

15. 9. 2019 | Kriminalisté hledají několikrát soudně trestaného podvodníka, který nenastoupil do vězení a z žen láká peníze. To v sobotu 14. září uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ukazuje nicméně za hranice hlavního města; do středních Čech. Kriminalisté z metropole již celé roky pátrají po 46letém muži původem z Brandýsa nad Labem (a později s bydlištěm v hlavním městě), který nenastoupil do vězení, kde si má odpykat pětiletý trest. „Na hledaného je také vydáno soudy po celé České republice několik pří ...

Výboj zasáhl mladíka na vagónu, bojuje o život

14. 9. 2019 | Tragédií skončil nápad patnáctiletého mladíka, který v noci na sobotu 14. září vylezl na železniční vagón na votickém nádraží. Zasáhl jej elektrický výboj z trakčního vedení a utrpěl vážné poranění.

Zloděj obral cestujícího, který byl zaměstnán mobilem

14. 9. 2019 | Nepozornosti cestujícího využil neznámý pachatel, který mu při večerní jízdě vlakem sebral peněženku. Portmonku, která rozhodně nebyla prázdná, mu nepozorovaně vytáhl z brašny zavěšené přes rameno. Sedmačtyřicetiletému cizinci, který byl okraden cestou do Úval, pak nezbylo než zajít na služebnu místního obvodního oddělení, aby krádež nahlásil policii.

Kauza Čapí hnízdo: Státní zastupitelství zastavilo stíhání Babiše i dalších

13. 9. 2019 | Státní zástupce v pátek 13. září zastavil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších v kauze kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Městské státní zastupitelství to zveřejnilo na stránkách. Rozhodnutí bylo zúčastněným rozesláno do datových schránek. Opozice doufá, že zastavení stíhání bude relevantně odůvodněno.

Policii uniká tři a půl stovky hledaných Středočechů

13. 9. 2019 | /VIDEO/ Policie se aktuálně shání po 347 obyvatelích středních Čech, kteří se dostali do střetu se zákonem (či minimálně existuje takové podezření). Ve čtvrtek 12. září to alespoň ukazovala celostátní databáze hledaných osob. Míněni jsou lidé skutečně hledaní policií - nikoli tedy osoby pohřešované, které někdo z jejich okolí nahlásil jako nezvěstné.

Středočeským kriminalistům přihnali práci policisté z Prahy

12. 9. 2019 | /VIDEO/ Policejní honička, která uprostřed noci na středu odstartovala v Praze, zakrátko skončila zásahem záchranářů Asociace samaritánů ČR působících ve středních Čechách. Sedmatřicetiletý motorkář, který hodinu před půlnocí odmítl zastavit hlídce pohotovostní motorizované jednotky pražské policie, jež ho chtěla zkontrolovat v Libušské ulici, završil svou snahu zmizet v poloze zády na asfaltu.

Po útoku vos putovaly předškolačky do nemocnice

11. 9. 2019 | Výjezd hned dvou velkých sanitek se záchranářskými posádkami a ještě menšího vozu s lékařem si vyžádal malér s vosami na Benešovsku. Stalo se to při pondělní procházce dětí z mateřské školy, kdy několik holčiček šláplo do vosího hnízda. Odveta vos byla okamžitá. Čtyři dívky dostaly řadu žihadel.

Průjezd centrem Votic blokoval nadměrný náklad

11. 9. 2019 | Dvě extrémně dlouhé soupravy s naloženými ocelovými nosníky blokovaly ve středu 11. září dopoledne silnici v centru Votic. Zda se jednalo o náklad pro stavbu IV. železničního koridoru u Heřmaniček, například pro tamní estakádu, ale Deník nedokázal zjistit. Úředníci Silničního správního úřadu Votice, o něm nic nevěděli. investor stavby SŽDC odkázal na zhotovitele, firmu OHL ŽS.

Novinky v Rathově kauze: námitka podjatosti, návrh na došetření

10. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ O vznesené námitce podjatosti – v pořadí již několikáté – bude v neveřejném jednání rozhodovat předsedkyně trestního senátu Krajského soudu v Praze Iva Říhová. Týká se takzvané druhé větve kauzy údajných korupčních manipulací s veřejnými zakázkami Středočeského kraje, spojované ponejvíce se jménem někdejšího hejtmana Davida Ratha. Celkem však čelí obžalobě devět osob a osm firem.

Korunní svědkyně z první Rathovy kauzy napodruhé odmítla vypovídat

10. 9. 2019 | Po delší pauze, táhnoucí se od květnového podání námitky podjatosti, pokračovalo v úterý u středočeského krajského soudu hlavní líčení v případu údajných korupčních manipulací s veřejnými zakázkami Středočeského kraje. Ty se podle obžaloby měly týkat rekonstrukcí v krajských nemocnicích v Kolíně a Kladně, budování pavilonů v mladoboleslavské nemocnici a nákupu sanitek pro středočeské záchranáře.

Pracovníci třídírny odpadů objevili lidské tělo. O vraždu nejde

7. 9. 2019 | Nález mrtvého lidského těla v třídírně odpadu v Chrášťanech na Praze-západ prošetřují od soboty středočeští kriminalisté. Policie tam byla přivolána v ranních hodinách, řekla Deníku policejní mluvčí Eva Hašlová. Na jakékoli další podrobnosti je podle jejích slov zatím příliš brzy. 

Mladý řidič jel z Pozova příliš rychle, náraz do stromu nepřežil

6. 9. 2019 | Mrtvý, těžce zraněný a další dva zranění lehce. To je bilance pátku 6. září na silnicích Benešovska. Nárazem do stromu a těžkým zraněním skončila kolem půl druhé odpoledne jízda řidiče (73) osobního auta na silnici II/111 ze Struhařova na Divišov. „Muži se udělalo nevolno, vyjel vpravo mimo silnici a narazil do dvou stromů. Auto skončilo na střeše,“ popsala mluvčí s tím, že zraněného přepravil do pražské nemocnice vrtulník. ...

Osmdesátimilionová havárie vrtulníku nemá viníka

6. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ I když je škoda obrovská, prošetřování prosincové nehody policejního vrtulníku ve Staré Huti na Příbramsku skončilo takzvaným odložením věci. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) konstatovala, že nebylo prokázáno zaviněné jednání - a tudíž se nejedná o spáchání trestného činu nebo jiného protiprávního jednání. V pátek 6. září o tom informovala mluvčí inspekce Ivana Nguyenová. Konkrétní viník se nenašel. ...

Vlak smetl na přejezdu v Uhříněvsi kamion. Strojvedoucí zázrakem přežil

6. 9. 2019 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ V pražské Uhříněvsi nebylo daleko od obrovské tragédie. Osobní vlak CityElefant se zhruba dvěma sty cestujícími se na přejezdu srazil s nákladním automobilem, který stál dlouho mezi zavřenými závorami. Na místě však naštěstí bylo jen několik lehce zraněných lidí z vlaku a řidič kamionu. Strojvedoucí se stihl zachránit. Provoz na železniční trati číslo 221 spojující Prahu s jihem Čech byl až do noci na sobotu 7. září zastaven. ...

Babiš se za výroky o zaplacených demonstrantech neomluví. Odvolám se, uvedl

6. 9. 2019 | Premiér Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o demonstrantech, rozhodl Okresní soud Praha-západ. Předseda vlády po loňských protestech uvedl, že demonstranti byli za svou účast zaplacení. Verdikt soudu je zatím nepravomocný, premiér se proti rozsudku odvolá. 

Smrtící loupež trvala tři minuty. Soud ji má řešit tři dny

6. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ Případ vraždy starší pumpařky, která zemřela loni v noci na 3. prosince při loupežném přepadení benzinové pumpy o Nelahozevsi na Mělnicku, začal ve čtvrtek 5. září řešit středočeský krajský soud. Před trestním senátem Roberta Pacovského stanuli vazebně stíhaní muži žijící poblíž místa činu, které policie zadržela v polovině ledna - 33letý David Š. bydlící ve Vojkovicích a o šest let mladší Ivan H. z Kralup nad Vltavou. ...Praktičtí lékaři nabídnou pacientům širší spektrum služeb

Znění úhradové vyhlášky v segmentu všeobecných praktických lékařů a praktických lékařů pro děti a dorost vychází z dohody uzavřené v dohodovacím řízení se zdravotními pojišťovnami a reflektuje předpokládané nové výkony, které souvisejí s reformou ...

Den Architektury pozve na více než 350 akcí ve 100 městech v České republice a na Slovensku

12.09.2019 | Zpravodajství

Objevování lidové architektury v Bublavě, zkoumání vinných sklepů v Čejkovicích, procházka po architektuře devadesátek v Jablonci nad Nisou, kouzlo ba ...

Stomatologická péče bude pro pacienty dostupnější

11.09.2019 | Zpravodajství

Dohoda segmentu ambulantních stomatologických služeb se zdravotními pojišťovnami, která byla přenesena do úhradové vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ...Úterý 17.9.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.