BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Monitor zpráv » Krimi zprávy z regionu » Benešovský deník - černá kronika

Krimi zprávy z regionu

Benešovský deník - černá kronika Zdroj: Benešovský deník - černá kronika |

Cyklistka v Nechybě porazila chodce. Přecházel silnici mimo přechod

26. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ K dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 25. února po třinácté hodině na silnici číslo II/335 v obci Nechyba nedaleko Sázavy. Třiatřicetiletá cyklistka jela na jízdním kole značky Colnago ve směru od Uhlířských Janovic. Při jízdě přední částí kola narazila do sedmačtyřicetiletého chodce, který právě přecházel vozovku.

Střecha v plamenech! Rodinný dům v Nupakách zachraňovalo dvanáct jednotek hasičů

26. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Škodu způsobenou pátečním požárem rodinného domu v Nupakách nedaleko Říčan na Praze-východ, jejíž výše byla předběžně vyčíslena na čtyři miliony korun, zřejmě podle prvotních zjištění měla na svědomí nedbalost při manipulaci se žhavým popelem. Uchránit se při zásahu hasičů podařilo hodnoty vyčíslené na tři miliony.

Řidič si před jízdou řádně přihnul. Policisté mu naměřili mu téměř tři promile

26. 2. 2021 | Nejspíš jen shodou šťastných okolností se při jízdě sedmačtyřicetiletého cizince, řidiče osobního automobilu značky Renault, nestalo nic, co by si vyžádalo následnou rychlou pomoc zdravotníků ze záchranné služby nebo sčítání materiální škody. Tu naopak nyní pocítí uvedený muž.

Dezinfekce sirnou svící zničila skleník za sto tisíc korun

25. 2. 2021 | Likvidace mikroorganismů, plísní a škůdců takzvaným vysířením, tedy pomocí oxidu siřičitého, se nedopatřením změnila v jejich hubení ohněm. Proto museli ve středu v Říčanech na Praze-východ zasahovat profesionální i dobrovolní hasiči. Sedm minut po 18. hodině byli přivoláni k požáru skleníku o půdorysu 20 x 7 metrů.

Posprejovaný vlak: vandal poškodil vagon odstavený v čerčanském depu

24. 2. 2021 | Škodu přesahují pět tisíc korun způsobil podle vyšetřování policistů ten, kdo v neděli 21. února posprejoval vagon odstavený v depu kolejových vozidel v Čerčanech. „Pachatel na vagonu barvami vytvořil obrazec zhruba pětkrát dva metry,“ popsala mluvčí Policie ČR Benešov Veronika Čermáková s tím, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. ...

Smrtící požár historických tanků zavinil podle policie řidič jejich tahače

24. 2. 2021 | Na předpokládaného viníka tragické nehody za účasti vězeňského autobusu a tahače s podvalníkem přepravujícím historické tanky, která předloni v květnu šokovala celou republiku, nyní se značným odstupem ukázala pražské policie. Její mluvčí Jan Rybanský v úterý 23. února informoval, že v polovině ledna byl pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti obviněn 50letý řidič tahače.

Chatu u Stříbrné Skalice zničily plameny, důvod se zatím zjišťuje

24. 2. 2021 | Zničena byla chata procházející stavebními úpravami u Stříbrné Skalice na Praze-východ, kterou v úterý 23. února odpoledne zachvátil požár. Jednotky profesionálních hasičů z Říčan a dobrovolných se Sázavy a Ondřejova se k ní sjely půl druhé hodiny po poledni. V té chvíli už byl objekt v jednom ohni.

Požár kůlny spolykal bezmála půl milionu korun

23. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Požár kůlny v těsné blízkosti rodinného domu likvidovali hasiči v noci na úterý ve Světicích na Praze-východ. Tři hodiny před půlnocí vyjeli k ohni profesionální hasiči z Říčan a členové dobrovolných jednotek z Říčan a Tehova. Když se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu, došlo na rozebírání střešní konstrukce s dohašováním skrytých ohnisek. 

Podvodní prodejci seniora okradli – a ještě mu vnutili nefunkční atrapy

23. 2. 2021 | Ve svém domě nebyl v bezpečí 66letý obyvatel Struhařova na Praze-východ. O větší částku peněz ho obrali dva neznámí muži, jimž tento skutek umožnil tím, že je pozval dovnitř. A v tomto případě platilo, že zloději kradou, ani poledne nezdrží. K činu totiž došlo ve čtvrtek 18. února tři čtvrtě hodiny po poledni, informoval mluvčí policie Prahy-venkov: Jih Zdeněk Chalupa.

Hasiče zaměstnalo odstavené auto. Proč začalo hořet, musí zjistit vyšetřovatel

22. 2. 2021 | Požár odstaveného osobního automobilu Škoda Felicia likvidovali v pondělí 22. února po sedmé hodině ráno profesionální hasiči z Benešova a bystřičtí 'dobráci' v Radošovicích, místní části města Bystřice. „Hasiči požár rychle zlikvidovali za pomoci vysokotlakého vodního proudu. Výše škody i příčina požáru jsou předmětem dalšího šetření,“ potvrdili na svém facebooku středočeští hasiči.

Na Příbramsku nalezli zřejmě otráveného orla a dalších patnáct mrtvých živočichů

20. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Policisté pátrají po pachateli, který u obce Sedlice v chráněné krajinné oblasti Brdy otrávil jedovatými návnadami nejméně dvacet živočichů. Jako první byl už v pátek 19. února v podvečer nalezený nedaleko tamní obory uhynulý dospělý jedinec orla mořského, v sobotu pak další zvířata. 

Agresivní žena?! Kvůli zákroku strážníků před trafikou hledají policisté svědky

19. 2. 2021 | Jak došlo k incidentu, který se stal ve středu 27. ledna mezi čtvrt a půl desátou dopoledne před trafikou v benešovské Nádražní ulici, potřebují nyní zjistit policisté. Své výpovědi už podali strážníci Městské policie Benešov i šestadvacetiletá žena, hlavní aktéři celé události. Ta se začala odvíjet poté, co strážníci ženu vyzvali, aby prokázala svou totožnost. Místo toho se však na ně obořila.

Zavalený dělník je mrtvý. Hasičům pomáhal tým USAR i báňští záchranáři

17. 2. 2021 | Dramatické chvíle se odehrávaly ve středu odpoledne a večer ve smíchovské ulici Erbenova. Na stavbě zůstal ve výkopu zasypaný dělník. Pražští hasiči se jej přes šest hodin snažili dostat ven, ale složitý zásah komplikovala podmáčená půda. Před 22. hodinou vytáhli tělo.

Na východě Prahy onanoval cyklista před ženami, policie hledá další oběti

17. 2. 2021 | Hodně úchylnou zábavu vyhledával muž, který minimálně ve čtyřech případech masturboval před ženami na veřejnosti. Všechny incidenty se odehrály v katastru Prahy 14 v okolí Dolních Počernic. Pachatel se policii sám přihlásil.

Ničivý požár bezděkovské stodoly plné slámy a sena. Uhořelo v ní čtrnáct ovcí

16. 2. 2021 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Požár stodoly v Bezděkově zaměstnal v úterý 16. února těsně po poledni profesionální i dobrovolné hasiče z celého okolí. „Hořela rozsáhlá zděná stodola o půdorysu zhruba 80x30 metrů, ve které byly ustájené ovce a uskladněné velké množství slámy a sena,“ popsala Vladimíra Kereková,Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.

Příběh tří sirotků byl součástí podvodu. Policie zahájila trestní stíhání

13. 2. 2021 | Začátkem srpna loňského roku vzbudil mimořádnou pozornost příběh tří sirotků, kteří zůstali bez prostředků a ženy, která se rozhodla jim pomoci prostřednictvím konta, které za tímto účelem založila. Nyní kriminalisté zahájili trestní stíhání dotyčné, protože celá historka byla smyšlená a jednalo se o podvod.

Jeden z účastníků nehody u Pětihost ujel. Stačilo se zmínit o přivolání policie

12. 2. 2021 | Bezmála měsíc se už daří unikat zatím neznámému řidiči, který na sklonku druhého lednového víkendu ujel od nehody. Byť to vypadalo, že společně s řidičkou z druhého auta na místě vyplní takzvaný euroformulář pro pojišťovnu, nakonec zmizel. Takové počínání není ojedinělé, řekl Deníku Zdeněk Chalupa z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih.

Alkohol a drogy za volantem: testy u řidičů prozradily, že měli zůstat doma

11. 2. 2021 | Pocit, že je na silnicích okresu zase o něco bezpečněji mohou motoristé i chodci z Benešovska, nebo alespoň ti ze Sázavy a Benešova. Právě v těchto dvou městech přičiněním policisté při své hlídkové činnosti odhalili dva motoristy, kteří tak úplně nedbali na zákony. Zatím předposlední takový případ se odehrál na samém konci minulého týdne v Dojetřicích, místní části města Sázavy.

Následky požáru kamionu v tunelu tentokrát zmizely 'rychle'. Ne jako kdysi

10. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Půl noci a pak ještě více než půl dne zažíval ve středu 10. února dopravní komplikace Pražský okruh. Na svědomí je měl noční požár tahače kamionu, který 26 minut před půlnocí vzplál v Lochkovském tunelu.Přenesení problémů na jiné komunikace však zažívali i řidiči v širokém okolí. Stejně jako cestující v autobusech.

Doprava na Pražském okruhu zkolabovala. Kvůli požáru kamionu v tunelu

10. 2. 2021 | Dopravní kolaps během noci na středu i v ranní dopravní špičce zažívala dálnice D0 – Pražský okruh spojující dálnice D1 a D5, jehož úseky využívají i spousty Středočechů dojíždějících do hlavního města. Problém se objevil půl hodiny před půlnocí na dálničním kilometru 12,6: v Lochkovském tunelu ve směru jízdy Modletice–Ruzyně shořela kabina tahače kamionu vezoucího potraviny. Zpravodajství BenešovDnes.cz

Izolace a karanténa kvůli covid-19 se prodlouží na 14 dní, schválila vláda

Od 1. března se změní podmínky pro nařizování izolací pro osoby s pozitivním testem na covid-19 i pro nařizování karantén pro osoby, které s pozitivními přišly do rizikového styku. Se změnou mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví souhlasila ...

12. ročník Prezentiády, tentokrát online

Studentský spolek Student Cyber Games, z.s. oznámil spolu s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity začátek už dvanáctého ročníku soutěže Pr ...

O dotace ze Středočeského kraje v celkové výši 512,2 milionů korun lze požádat bez zbytečného papírování

Bez velkého papírování bude možné požádat o dotace ze Středočeského kraje. "Registrovaní žadatelé budou mít možnost komunikovat pouze elektronicky, a ...

Vakcína od společnosti AstraZeneca je účinná a bezpečná, ujišťuje Ministerstvo zdravotnictví

Vakcinace je nejefektivnější způsob, jak dlouhodobě zastavit šíření epidemie u nás i ve světě. Všechny registrované vakcíny jsou stejně účinné, pokud ...

Očkovaní lidé proti Covid-19 si můžou stáhnou certifikát o provedené vakcinaci online

Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) ČR vytvořil očkovací portál ocko.uzis.cz, kde si každý občan může velmi jednoduchým způsobem ověřit ...Pátek 26.2.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.