BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » Benešovský deník - černá kronika

Krimi zprávy z regionu

Benešovský deník - černá kronika Zdroj: Benešovský deník - černá kronika |

Koho nachytala kamera na cizí zahradě? Policie potřebuje radu

20. 1. 2020 | Dotyčný měl zakrytou tvář a na hlavě čepici s kšiltem – a přece by ho na záznamu kamerových záběrů mohl někdo poznat. To předpokládají policisté z obvodního oddělení v Kamenici na Praze-východ, kteří prošetřují oznámení o neoprávněném vstupu na oplocený pozemek u rodinného domu v Petříkově v sousedství Velkých Popovic.

Autobus narazil do sloupu, nikdo se nezranil

20. 1. 2020 | Bez zranění (ale nikoli bez dopravních komplikací) se obešla nehoda autobusu, který v pondělí čtvrt hodiny před čtvrtou odpolední boural u obce Zeleneč na Praze-východ. Poblíž železniční stanice Mstětice narazil do sloupu telefonního vedení.

Požár domu napáchal škody převyšující pět milionů

20. 1. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Maximální nasazení sil hasičů ze středních Čech i z hlavního města si vyžádala likvidace požáru rozlehlého rodinného domu v Jesenici na Praze-západ, ohlášeného v pondělí 20. ledna čtyři minuty po třetí odpoledne; zprvu s tím, že hoří garáž. Zasahovalo celkem 17 profesionálních i dobrovolných jednotek - a byl vyhlášen dokonce třetí stupeň požárních poplachu.

V jednom Městečku havarovala tři auta, ve druhém vozidlo hořelo

20. 1. 2020 | Hned dvě události, které řešily složky Integrovaného záchranného systému, se odehrály v lokalitě Městečko na Benešovsku. První z nich se stala na silnici II/ 112 z Benešova do Vlašimi u odbočky na Městečko u Chotýšan.

Vyvážení zboží z obchodu zloděj zopakoval. Napodruhé spadla klec

18. 1. 2020 | Když se plánovaná akce podaří, má smysl úspěšný postup zopakovat. To je pravidlo, jímž se řídil muž, jehož plány zmařila ostraha prodejny v Čelákovicích. Nyní čelí stíhání pro krádež, přičemž v případě odsouzení může být ve hře až dvouletý pobyt za mřížemi.

Muž podezřelý ze střelby na auta je ve vazbě

17. 1. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Policejní celu za tu vězeňskou vyměnil dosud netrestaný 35letý řidič z Prahy, držitel zbrojního průkazu, který je podezřelý, že ve středu během jízdy z hlavního města do jihočeského Písku střílel po dalších autech. Přestupní stanicí se mu v pátek stala jednací síň Okresního soudu v Příbrami.

Navržené tresty pro Metrostav a Hospimed? Likvidační, říkají právníci firem

17. 1. 2020 | Postihy, které navrhl státní zástupce pro společnosti Metrostav a Hospimed v druhé korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, označili dnes právníci obou firem za likvidační. Vysoké peněžité tresty a zákazy účasti na veřejných zakázkách by tak podle nich ve výsledku dopadly na tisíce zaměstnanců a jejich rodin. Mohly by také ovlivnit rozpracované stavební projekty Metrostavu i funkčnost nemocničních přístrojů dodávaných Hospimedem, uvedli u soudu advokáti. ...

Domácí násilí žena snášela po několik let

16. 1. 2020 | Celé roky nyní 33letá žena prý snášela ponižování, týrání, slovní a následně i fyzické napadání ze strany přítele, než sebrala odvahu a zašla se svěřit na policejní služebnu. Zřejmě i proto, že míra agrese se stupňovala.

Máte postřelené auto? Ozvěte se policii!

16. 1. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ O šokující kauze řidiče z hlavního města pálícího zřejmě z legálně držené pistole po jiném autě, které skutečně opakovaně zasáhl, informovala ve středu 15. ledna jihočeská policie - a ve čtvrtek 16. ledna se ukázalo, že se tento případ „přestěhoval“ do středních Čech. Dotyčný mířící po silnici I/4 od Prahy na Písek totiž poprvé použil zbraň ještě na Příbramsku.

David Rath se svou žádostí na zmírnění vězeňského režimu neuspěl

16. 1. 2020 | Okresní soud v Teplicích zamítl ve čtvrtek dopoledne žádost odsouzeného Davida Ratha o přeřazení do mírnějšího vězeňského režimu. Exhejtman o to žádal zejména kvůli tomu, aby se mohl zapojit do pracovního procesu uvnitř věznice.

Úplatky a zmanipulované zakázky. Žalobce navrhl prodloužit Rathovi vězení

15. 1. 2020 | Státní zástupce Jiří Pražák Krajskému soudu v Praze navrhl, aby bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi uložil za přijímání úplatků za zmanipulované veřejné zakázky Středočeského kraje a krajských nemocnic trest vězení nejméně na devět a půl roku. Pro Rathovi spoluobžalované - bývalou ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Kottovou a jejího manžela Petra Kotta - požaduje v takzvané druhé větvi jejich korupční kauzy 8,5 roku vězení. ...

Nabídka zhodnocení bitcoinů? Podvod, říká policie

15. 1. 2020 | I na Středočechy se obracejí pražští kriminalisté, kteří rozkrývají podvod s bitcoiny. Hledají lidi, kteří využili nabídky dnes již nefungujícího internetového portálu kryptofox.net - přičemž v té souvislosti policie hovoří o poškozených. Operace s touto kryptoměnou nabízené provozovatelem těchto webových stránek hodnotí jako kriminální čin, který má na svědomí dosud neznámý pachatel.

Milionový požár chaty v rekreační osadě Havírna nejspíš založil žhář

15. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Pokud se potvrdí prvotní předpoklady, že požár chaty, který v noci na středu 15. ledna likvidovali hasiči u Černých Voděrad při pomezí Prahy-východ, Kolínska a Benešovska, může mít na svědomí čin žháře, pak si dotyčný „užil“ ohnivé divadlo za 900 tisíc korun. Právě této částky dosahuje předběžný odhad výše škody, kterou plameny napáchaly.

KRIMI MIX: Celníci pátrají po majiteli čerčanské kořalky

15. 1. 2020 | Jen stěží lze očekávat, že se na výzvu ostravských celníků z odboru pátrání přihlásí vlastník alkoholu, který celní správa zajistila již 23. května 2006 pří prohlídce v objektu na čerčanské adrese Pobřežní čp. 18. Ve věci je totiž současně vedena trestní věc neoprávněné podnikání.

Žhář podpálil auto, shořelo osmdesát tisíc

14. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Škodu předběžně vyčíslenou na 80 tisíc korun napáchal v noci na úterý útok žháře v Říčanech na Praze-východ. K požáru osobního auta, které už plameny zcela zachvátily, byli hasiči přivoláni krátce po třetí hodině.

Spor dozorců a žalobců o Ratha má rozetnout ministryně

11. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) bývala dřív státní zástupkyní i advokátkou, teď ale má soudit. Ne však v taláru někde v jednací síni, ale ve svém ministerském křesle.

Stodola vyhořela kvůli poruše zaparkovaného auta

10. 1. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Celé stavení poničil požár auta zaparkovaného v garáži, které se vznítilo v důsledku technické závady v motorovém prostoru. Po pátečním požáru stodoly na Říčansku, kde plameny spolykaly milion korun, dospěl k tomuto závěru vyšetřovatel středočeských hasičů ve spolupráci s experty Technického ústavu požární ochrany Praha.

K zajištění bezpečí chce Jesenice policisty od ministra

10. 1. 2020 | /VIDEO/ Rychle povědět, co hodlá dělat s řáděním gangu zlodějů terorizujících obyvatele regionu jihovýchodně od Prahy – a následně proměnit svá slova v činy. A fofrem! Takový úkol dostal od starosty Jesenice Pavla Smutného (za STAN) ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Falešné koledníky policisté nehledají

10. 1. 2020 | Řádili na Benešovsku v rámci letošní Tříkrálové sbírky falešní koledníci? Tahle otázka nemá jasnou odpověď. Farní charita Benešov, který je organizátorem sbírky v Benešově a jeho okolí, prý o působení podvodníků ví. „I letos se bohužel opakovala situace z loňského roku, kdy byla zneužita značka Tříkrálové sbírky k obohacení falešných koledníků,“ napsala ve svém vyjádření za organizátory Jitka Wagnerová. ...

KRIMI MIX: Kvůli splaškům vypouštěným do potoka přijeli hasiči

10. 1. 2020 | Na oznámení o vypouštění neznámé látky do Ledeckého potoka, pravděpodobně splašků z jímky u domu, přijeli ve středu 8. ledna podvečer do Barochova, místní části obce Řehenice, hasiči a také policisté. „Z benešovské stanice dorazila dvě auta včetně speciálu vybaveného k likvidaci úniků nebezpečných látek a také vozidlo Sboru dobrovolných hasičů Pyšely,“ potvrdil mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Jaroslav Gabriel. ...Pitná voda má být novým ústavním zákonem nadřazená nad jiné zájmy

Ministerstvo zemědělství s odborníky zpracovalo návrh ústavního zákona na ochranu vody, který bude po zapracování finálních připomínek předložen parlamentním frakcím k podání poslaneckého návrhu do legislativního procesu. Uvedl to ministr ...

V ČR se po třech letech objevilo ohnisko ptačí chřipky

18.01.2020 | Zpravodajství

V České republice byl po třech letech potvrzen výskyt vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). Ohnisko nákazy se nachází v malochovu drůbež ...

Česko patří k evropské špičce ve vývozu lyžařského vybavení, zimní sporty baví polovinu obyvatel

17.01.2020 | Zpravodajství

Česká republika zaujímá s exportem v hodnotě téměř 50 milionů eur čtvrtou příčku v exportu lyží v Evropě. Před námi se drží Německo, Francie a Rakousk ...Úterý 21.1.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.