BenešovDnes.cz
BenešovDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Středočeský kraj vyhlašuje VII. ročník ankety Dobrovolník Středočeského kraje 2017

07.02.2018
Již po sedmé bude Středočeský kraj oceňovat nominované občany za dlouhodobé nebo výjimečné aktivity v dobrovolnické práci. VII. ročník ankety "Dobrovolník Středočeského kraje 2017" je vyhlášen. Nominovat osobnost na titul "Dobrovolník Středočeského kraje 2017" mohou představitelé Středočeského kraje, představitelé obcí se sídlem ve Středočeském kraji, zapsané spolky (občanská sdružení), nestátní neziskové organizace, školy a školská zařízení.
Ilustrační snímek | Foto: Středočeský kraj
Smyslem ankety je zviditelnit neziskový sektor ve Středočeském kraji jako nezastupitelnou součást občanské společnosti a ocenit dobrovolníky, kteří pomáhají, kde je třeba. Někdy se sice pouze věnují tomu, co je baví, ale přesto jsou prospěšní celé společnosti. Protihodnotou za svou "dobrovolnost" nedostávají a ani neočekávají žádné finanční ani jiné ohodnocení. Odměnou je jim vlastní uspokojení ze smysluplné činnosti. "To nejmenší co pro ně můžeme udělat my ostatní, je všimnout si jich, ocenit jejich snažení a poděkovat za činnost, která prospívá všem v jejich okolí," říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Ocenění bude uděleno občanům, kteří vykonávají pravidelnou dlouhodobou dobrovolnickou činnost v některém z okruhů dobrovolných aktivit nebo jako ohodnocení počinu/působení při určité mimořádné situaci či za dlouhodobé nebo výjimečné aktivity v dobrovolnické práci.

Nominovat osobnost na titul "Dobrovolník Středočeského kraje 2017" mohou představitelé Středočeského kraje, představitelé obcí se sídlem ve Středočeském kraji, zapsané spolky (občanská sdružení), nestátní neziskové organizace, školy a školská zařízení.

Oblasti působení:

Sociální a zdravotní oblast:
Např. pomoc zdravotně znevýhodněným občanům (jedná se o spoluobčany s tělesným, mentálním, duševním, smyslovým nebo kombinovaným postižení, jehož dopady činí osobu závislou na pomoci jiných); integrace prostřednictvím rehabilitační, sociální a léčebné péče; osobní asistence; snaha o zajištění aktivního a plnohodnotného života seniorům či péče o dlouhodobě nemocné.

Oblast kultury, sportu a ochrany životního prostředí:
Např. ochrana a revitalizace přírody a kulturních památek (obvykle regionálního charakteru); pořádání sportovních či uměleckých akcí (nezřídka spojené s humanitárními aktivitami).

Výchovná a vzdělávací činnost:
Např. mimoškolní volnočasové aktivity; zajištění aktivního naplnění volného času dětí a mládeže jakožto způsob prevence rizikového chování u dětí a mládeže; za pravidelnou a dlouhodobou činnost.

Mimořádná, zvláštní příležitost:
Udělení ceny za činnost při mimořádné události (humanitární pomoc při živelných katastrofách, záchrana lidského života a další).

Lhůta k doručení návrhů je do 28. 2. 2018 včetně. Návrhy se podávají na Odbor školství, mládeže a sportu, Zborovská 11, 150 21 Praha 5. Obálku označte heslem "DOBROVOLNÍK STŘEDOČESKÉHO KRAJE 2017".

Vyhodnocení ankety
Vyhodnocení ankety proběhne v první polovině března 2018. Návrhy bude posuzovat komise složená ze zástupců Středočeského kraje, Krajského úřadu, neziskových organizací působících na území kraje aj.

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ
Slavnostní předání ocenění "Dobrovolník Středočeského kraje 2017" se uskuteční dne 28. 3. 2018 od 10.00 hodin v budově Krajského úřadu Středočeského kraje, Zborovská 11, Praha 5, v sále zastupitelstva za účasti představitelů Středočeského kraje.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

ČOI: Vánoční řetěz s LED diodami může způsobit úraz elektrickým proudem

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je výrobek, který může znamenat pro spotřebitele vážné riziko úrazu elektrickým proudem. Jedná se o produkt, který se nabízí pod názvem Světelný řetěz LED diody, typ/číslo modelu je AG-250LED. ...

Lidé se sluchovým a kombinovaným postižením si snadněji pořídí doklady ve zkrácené lhůtě

Bezbariérovost, lidský přístup a otevřenost. S tím se mohou setkat lidé, kteří si přijdou na Ministerstvo vnitra vyřídit doklady ve zrychlené lhůtě. P ...

Palivové dříví zlevnily Vojenské lesy o čtvrtinu. Vyzývají maloodběratele, aby se předzásobili

Vojenské lesy a statky ČR, s.p. (VLS) od dubna výrazně zlevnily ceny palivového dříví ve své nabídce pro širokou veřejnost. Oproti zimní topné sezóně ...

Každá pomoc je vítaná: Jarní Sbírka potravin se uskuteční 22. dubna

Jarní kolo Sbírky potravin se koná v sobotu 22. dubna 2023. Lidé budou moci v tento den od 8 do 18 hodin věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické ...

Od 1. července 2023 zruší Česká pošta 300 svých poboček

Česká pošta zajistí od 1. července dostupnost poštovních služeb podle nově platné legislativy. Ta stávající počítala s 3 200 poštami po celé České rep ...

Pondělí 5.6.2023
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes